Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linuxok,hogy állnak vírus...

A linuxok,hogy állnak vírus témában?

Figyelt kérdés
Van egy régebbi gépem és úgy gondoltam arra valami linuxot tennék mert egy E8400-as proci meg 4gb ram van benne gondolom a ramot hamar elcsípné a windows.Leginkább filmnézés,netezés,kép nézés,zene hallgatás kb ennyi igény lenne a gép felé.Csak mivel nem vagyok annyira jártas linux témában nem tudom,hogy van e benne vírusirtó vagy kell e rá telepíteni.

2021. febr. 24. 21:38
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

14/


És milyen videokártyára gondolsz konkrétan?Valami régebbi is megteszi vagy alapok közül újra?Nem szeretnék most sok lóvét költeni erre a gépre öt,hatezer forintért meg biztos nem nagyon lehet kapni valami érdemleges videokártyát pláne meg nem most a kártya őrület idején.

2021. febr. 25. 15:27
 22/31 A kérdező kommentje:

17/


Arról sincs lila gőze mi az a rendszergazda :D

2021. febr. 25. 15:30
 23/31 anonim ***** válasza:

#21: A belépőszintű - a szimpla GT-szériás is elég nem kell a GTX-es - NVidia kártyák, már tudják a PureVideo-t:

[link]

minél újabb szériás, annál újabb videókódekeket ismer:

[link] #Table_of_GPUs_containing_a_PureVideo_SIP_block

csak sajnos elnézve a használtpiaci árakat még egy szimpla GT-s kártyáért - ami játékra nem annyira jó, de a videolejátszásban tudna segíteni - is aranyáron mérik. ;(

2021. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 tabaki ***** válasza:

„Arról sincs lila gőze mi az a rendszergazda :D”


Elnézést kérek azoktól a kollégáktól, akik már ismerik ezt a többször elpanaszolt történetemet, de éppen ez volt baj egy kedves családtagommal is, aki egyébként rendkívül művelt, intelligens ember, csak hát a számítástechnikához kevés az affinitása. Az új gépére felraktunk egy linuxot, talán Mintet, és – ha nem is jó szájízzel, de mégiscsak ő a tulajdonos – közöltem vele a root-jelszót is, tőlem telhetően elmagyarázva a jelentőségét, meg hogy soha ne használja, és miért ne. A dolog látszólag problémamentesen működött, míg egy szép napon aztán valami focimeccs-nézéshez telepíteni kellett volna egy programot, és sehogy sem sikerült belépnem. Jobban szétnézve, a gyökérben meg itt-ott, ahol egy szimpla felhasználónak semmi keresnivalója, találtam mindenféle szétszórt fájlokat, merthogy miféle dolog az, hogy ne mentegethessen akárhová, ahogyan a Windowsban megszokta, ő bizony elővette a jelszót, és ezzel a csodafegyverrel máris minden meg volt oldva. Ezt sikerült még megfejelnie azzal, hogy biztos ami biztos, még meg is változtatta, aztán az újat annak rendje és módja szerint el is felejtette. Ezután nem fért a fejébe, hogy itt vége is a történetnek: Linuxon a rendszer gazdája egy helyiérdekű kisisten, ha ő nem tud belenyúlni, akkor – legalábbis az én alapszintemen – senki. A történet szomorú folytatása az lett, hogy a linuxot azóta is idióta rendszerként aposztrofálja, valakivel felrakatott egy tört Windowst, amihez szintén nem ért, de legalább egy kattintással lyukat üthet a tűzfalon, ha az reklamál. Sajnos, valamiért nagyon belassult a gép, de hát régi már, majd vesz másikat, ha a szövegszerkesztő sem indul el...

2021. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

23/


Hát én most biztos nem adok alapkártyáért annyikat,többe kerül mint a gép.Most max 6000Ft-ot adnék kártyáért de ezek 2010 től felfelé vegyesen vannak vagy tízezer körül találtam még gt710-et vagy még láttam 5000Ft-ért pl AMD R5 240 1 GB ilyesmik vannak.

2021. febr. 25. 21:58
 26/31 anonim ***** válasza:
53%
Valaki kérdezte előzőleg hogy mikor kapott valaki vírust utoljára windowsra.. én folyamatosan, akár webes felületről, akár egy crack-től, bármi. Rendszeresen karbantartom a gépem és tudom hogy most is van rajta és ha kipiszkálom összeomlik a rendszer. Tulajdonképpen az tartja életben. Sőt van olyan vírusom amit direkt eldugva becsomagolva tartok mert különben elszabadul a víruskergető.
2021. febr. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
17%
Mi az a linux 😂
2021. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 tabaki ***** válasza:
52%

@#27:

Ez valami nagyon mulatságos megjegyzés lehetett, abból ítélve, hogy könnyezve röhögsz a saját vicceden. Nem tudnád a hozzám hasonló fapofáknak is elmagyarázni a tréfa velejét?

2021. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
25%

#27


"Mi az a linux"


A világ legelterjedtebb operációs rendszere.

2021. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#29

Szeretnék egy pillanatra közbeszólni. Amit te a Linux alatt értesz, az valójában GNU/Linux, vagy ahogy mostanában nevezik, GNU+Linux. A Linux nem egy önálló operációs rendszer, csupán egy újab szabad komponense egy teljes mértékben működő GNU rendszernek, amelyet az alapvető függvénykönyvtárak, shell eszközök és a létfontosságú rendszer-komponensek tesznek hasznossá egy teljes operációs rendszert alkotva, ahogy azt a POSIX meghatározza.

Sok felhasználó a GNU rendszer egy módosított változatát futtatja nap mint nap, anélkül hogy tudna róla.

2021. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!