Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linuxok,hogy állnak vírus...

A linuxok,hogy állnak vírus témában?

Figyelt kérdés
Van egy régebbi gépem és úgy gondoltam arra valami linuxot tennék mert egy E8400-as proci meg 4gb ram van benne gondolom a ramot hamar elcsípné a windows.Leginkább filmnézés,netezés,kép nézés,zene hallgatás kb ennyi igény lenne a gép felé.Csak mivel nem vagyok annyira jártas linux témában nem tudom,hogy van e benne vírusirtó vagy kell e rá telepíteni.

2021. febr. 24. 21:38
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

A "Linuxok" jól állnak vírusügyileg.Nem sok van rájuk.

Egyszerűen nem "célközönség".

Viszonylag kevesen használják asztali környezetként (max. 2%) és marha fragmentált a piac (sokféle van belőle).

De mint az elmúlt évek mutatják nem nehezebb vírust írni rá,mint macOS-re,vagy MS Windows-ra.És a Windowsnak van egy elég jó beépített védelme is.

Windows 10-et egyszer tudtam megfertőzni.Jött a nagy ötlet,hogy majd egy Loader-rel megrecsizem.

Lezárta az összes mappámat és felajánlotta a Bitcoin fizetési lehetőséget az adataimért cserébe (~150.000 Ft).

Persze totális gyalu az összes meghajtómon ami a gépben volt.

Még szerencse,hogy van többféle eszközön másolatom a fontosabb dolgaimról.

De előtte a Windows megkérdezte vagy 3-4 lépésen keresztül,hogy tényleg akarom-e Rendszergazdaként futtatni ezt a veszélyes file-t.


Azóta van 3000Ft-om egy telepítőkulcsra...

2021. ápr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!