Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Manjaro Linuxon (Arch) hogy...

Manjaro Linuxon (Arch) hogy lehet telepíteni tar.xz fájlt?

Figyelt kérdés

#linux #tar.xz
2021. márc. 20. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

A tar.xz nem egy telepítőfájl, hanem egy tömörített archívum.

Ki kell csomagolnod tar-ral.

Ennek módja terminálban: (Mivel ha van grafikus felület, az általában felajánlja jobb gombra)

tar -xf telepítőfájl.tar.xz

2021. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kicsomagoltam grafikusan.


A clamtk-t szeretném telepíteni, mert ez a legújabb verzió, és csak az előzőt tudom letölteni tárolóból.


[link]


Az "x"-et cseréljétek ki "e"-re.

2021. márc. 20. 19:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem javasolt forrásból telepíteni! Használd a tároló, még ha az régebbi is.
2021. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A hivatalos Github-oldalán

[link]

írják a forrásból telepítés menetét - igaz Fedorára - de nem javasolják.

2021. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne forrásból telepítsd!

Ott van a repóban, bármelyik csomagkezelő szoftverrel telepítheted. Szoftver telepítése/eltávolítása (pamac-manager), pamac-qt, Octopi, Apper, Muon, Discover... amelyik fent van.

Paranccsorból pedig így:

pacman -Sy clamtk

2021. márc. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy lehet pacmannel, és azzal telepítettem, de ugye azt írja ki, hogy frissítés érhető el. És az oldalon, amit mutat a súgó, egyel frissebbi verzió van. Amikor pedig kiválasztom a könyvtárat, ahol scannelni akarok (ahol van kb 100.000 fájl), lefut 5 másodperc alatt, 0 scannelt fájllal és közli, hogy át lett vizsgálva, 0 fertőzött fájl. Gondolom, mert frissíteni kellene. Mindegy, mert belinkelte azt a forrásból való telepítési útmutatót az egyik kommentelő, nem sikerült:


tar xzf clamtk-6.06.tar.xz

sudo mkdir -p /usr/share/perl5/vendor_perl/ClamTk

sudo cp lib/*.pm /usr/share/perl5/vendor_perl/ClamTk

sudo chmod +x clamtk

sudo cp clamtk /usr/local/bin (or /usr/bin)


Mert ezzel a sorral van gond: sudo cp lib/*.pm /usr/share/perl5/vendor_perl/ClamTk -itt a csillag helyére nem tudom mit kellene behelyettesíteni, meg is untam, próbálkoztam egy darabig, majd töröltem a clamtk-t. Kimásoltam pár clamav parancsot és terminálból fogok scannelgetni, megúntam a vacakolást. Így is működik.

2021. márc. 21. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:

"Amikor pedig kiválasztom a könyvtárat, ahol scannelni akarok (ahol van kb 100.000 fájl)..."


És te ebből azt szűrted le, hogy neked forrásból kell lefordítanod??? Ó istenkém...


A Clam grafikus felületén van frissítés gomb, egy kattintással lefrissül az adatbázis. Ugyanott van a frissítés varázsló, ott be tudod kapcsolni az auto frissítést is. Ennyit kellett volna csak tenned.

Ha paranccsorozni akarsz, akkor sudo freshclam.

Az, hogy githubon 6.10-es release van, a repóban pedig 6.09, abszolút nem érdekes, pláne, mivel az csak a grafikus felület verziószáma. Maga a vírusírtó motor és a vírusdefiníciós adatbázis forráskódja itt van: [link]

Ha a Manjaroban paranccsorba beírod, hogy clamd --version, akkor kiírja a verziószámot: ClamAV 0.103.1/26115/Sat Mar 20 12:03:55 2021

Szóval a Manjaro repóban 2021 március 20-án (tegnap!!) délben fordított, legfrisebb verzió van. Ennél újabb nem nagyon kell, pláne, hogy a forráskód is 2021 február 3-án frissült utoljára.


Az tényleg furcsa, hogy miért azt írja, hogy 0 fájl ellenőrizve. De ha bemégy a beállításokba és bekapcsolod az összes opciót, akkor már számszerűleg kiírja az átvizsgált fájlokat. Vagy ha paranccsorból indítod az -r kapcsolóval, akkor is.

Egyébként ügyesen megoldottad a feladatot :)

2021. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok okoskodni, de ennek van előzménye. 1 hónapja használok Manjarot, előtte Debiant használtam pár hónapig. Megijesztett a rolling release egy ideig. Debianra mindig rá tudtam a clamTK legfrissebb verzióját farábcsolni. Egy jó ideig nem is használtam, és mikor ráértem és a kezem ügyébe került, ugyanez volt a gond. Az, hogy 0 fájl átvizsgálva, nincs fertőzés, holott, kijelöltem egy egész könyvtárat, jelen esetben a "/"-t, ami a számítógép maga, tehát az egész rendszer átvizsgálása. Lefutott 4 másodperc alatt. Amikor pedig frissítettem a GUI-t, azaz a ClamTK-t, akkor rendesen számolta is nekem, hogy mennyit ellenőrzött eddig. Szóval átjöttem manjarora, mert a Debiannal sok idegesítő gondom volt. TV-t kell használnom monitorként is, és hülyén kezeli, a Manjaro pedig eddig hibátlanul működik. Itt viszont képtelen vagyok frissíteni, ezért is tettem fel a kérdést. Köszönöm a válaszokat. :) Tudom, hogy sokan azt írják felesleges a vírusírtó stb.. bennem van egy idegesség, mert Windowson kb egy éve kaptam egy zsarolóvírust és mindent elvesztettem, és asszem ezt sose fogom tudni félretenni. Meg aztán, nem árt egy clamav, úgyse fut a háttérbe.
2021. márc. 21. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mert ezzel a sorral van gond: sudo cp lib/*.pm /usr/share/perl5/vendor_perl/ClamTk -itt a csillag helyére nem tudom mit kellene behelyettesíteni"

Semmit, A * egy helyettesítő karakter (wildcard).

A

sudo cp lib/*.pm /usr/share/perl5/vendor_perl/ClamTk

sor annyit jelent, hogy rendszergazdai jogosultságokkal rendelkezve (sudo) átmásolja (cp) az összes (*) a clamtk kicsomagolt könyvtárának (a sor elől lemaradt egy cp clamtk-6.10/ parancs) lib/ alkönyvtárban szereplő állományt a /usr/share/perl5/vendor_perl/ClamTk könyvtárba.

2021. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyéni ízlés kérdése, hogy használsz-e vírusírtót Linuxon. Én Windowson is csak a Defendert használom, mert tapasztalataim szerint a többi vírusírtó sem ér többet. PC szervizes vagyok, nem egyszer kerestek már meg azzal, hogy letitkosította az összes fájlt egy zsarolóvírus, működő vírusírtó mellett!

Szerintem sokkal többet ér, ha van napi szintű biztonsági mentés a fontos adatokról X napra visszamenőleg.

De ha már vírust írtassz, akkor futtasd le az rkhunter-t is néhanapján!

2021. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!