Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan jutok hozzá a rejtett...

Hogyan jutok hozzá a rejtett BIOS beálltásokhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem egy ASUS Vivobook-ot (X512DA)

Feltettem rá a windowst és a feladatkezelőben kémleltem, hogy a 8GB ramból 5,9 használható. Felismeri a gép a ramot és a mennyiségét, ám 2,1 gigát valamiért fenntart a vga-nak, legalábbis ezt az információt találtam a neten. A BIOS-al áttudnám ezt állítani. Viszont a rejtett beállításokhoz egy bizonyos gombkombinációval tudnék csak belépni. Right shift + Right Ctrl + Left Alt + F2-t már próbáltam. Az F2 utáni azonnali A betű lenyomását is, és a 3x Fn+Tab párost. Egyik sem segített, nem hozta elő nekem a beállításokat. Remélem tudna nekem segíteni valaki, hogy megoldjam ezt a problémát... Napok óta próbálkozom kevés sikerrel. Előre is köszönöm annak aki segít! :)



#BIOS #VGA #RAM #rejtett beállítások #hiányzó ram
2021. máj. 8. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

BIOS nélkül is be lehet állítani, ha ez a gond.


[link]


Ez segíthet, de ha nem megy valami, írj nyugodtan.

2021. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem Intelles kártyám van, így nem segít ez a registrys beállítás. Valamint nem növelni szeretném az értékét csak csökkenteni. :(
2021. máj. 9. 11:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg AMD kártyáknál is ugyanez a metódus csak más a mappa neve, és ott le is tudod venni a méretet nem csak fel.


https://www.youtube.com/watch?v=IdEOc-92Plk

2021. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem, nekem nincs olyan mappámban mint a videóban szereplő emberkének. Kommenteknél is írják, hogy javarészt nincs olyan mappa a registryben. Igazából már mindegy. Elviszem szerelőhöz, meg maradok az egyszerű megoldásnál és veszek bele még ramot, mert van benne egy üres foglalat. Bár tényleg hatalmas nagy baromság, hogy nem lehet ezt személyreszabni. Elvesz 2 gigát, de nem futnak rajta a játékok jól, hiába vesz el annyit. Amúgy sem játékra vettem. Csak zavart, mert pár év múlva ki tudja mennyire futattná a feladatokat jól a kevés ram miatt. Ettől függetlenül köszönöm a segítséged! Sajnálom, hogy elraboltam az idődet! :/ További Szép Napot kívánok! :)
2021. máj. 9. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy is jó, meg nem rossz ha van még benne, csak nehogy azt is elszedje, írj privátban akár ha van valami kérdésed még.
2021. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!