Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mozilla Thunderbird probléma...

Mozilla Thunderbird probléma Gmail-es postafiókkal?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a Mozilla oldaláról, be akartam állítani a Gmail-es postafiókot, de nem engedte a POP3 szervert, csak az IMAP-ot. Miért? És mi a különbség a kettő között?
2010. aug. 25. 00:03
 1/5 Alastor22 ***** válasza:

Hát rég tanultam már, de ha jól emlékszem, akkor a POP3 protokollal csak egyszer kapcsolódik, letölti, amit kell és zárja a kapcsolatot a szerverrel.

Az IMAP protokoll ezzel ellentétben folyamatos adatkapcsolatot biztosít a szerverrel, nem zárja a kapcsolatot a levelek ellenőrzése/letöltése után.

egyébként nekem remekül működik POP3-mal, szóval valamit rosszul kalibráltál.

2010. aug. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alastor22 ***** válasza:

Jut eszembe!

A Gmail webes felületén, a beállításokban engedélyezni kell a POP3 hozzáférést a fiókhoz.

Ha ez még nem tetted, akkor próbáld meg.

2010. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hiába engedélyeztem, nem tudott kapcsolódni a POP3 szerverhez. Tűzfalon engedélyezve van, a levélszemétszűrő is megy.
2010. aug. 25. 00:28
 4/5 Alastor22 ***** válasza:

Én ezeket a beállításokat használom:

[link]


Ha ilyenekkel sem megy, akkor szerintem, tűzfalprobléma lesz.

2010. aug. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, a Tűzfalon a régebbi Thunderbirdet engedélyeztem, az újat (3.1.2) viszont nem. Ez volt a baja az ESS-nek (frissitésnél cserélni kell, ezt nem tudtam). A másik gond viszont a Java 1.5. Letöltöttem és engedélyeztem a Java 1.6-ot, most már rendben működik minden.
2010. aug. 26. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!