Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek mit enyhíthet még...

Szerintetek mit enyhíthet még a Windows 11 követelményein a Microsoft?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jún. 29. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Sokat nem.

A minimumot gondolom úgy húzták meg, hogy az valóban egy működő, gyors gépet eredményezzen.

Nekem is hiába van 2giga ram a gépben, akkor is gyengén fut rajta a windows. Ők felállítottak egy rendszerkövetelményt, hogy meghúzzák a határokat és ne őket szidják, ha egyszer lassú a rendszer. Valamint lehet akarják azt is, hogy vegyenek új eszközöket, lehet kapnak pénzt pár gyártótól is ezért.

De nem igazán tartom reálisnak, hogy nagyon leadják a követelményt.

Eddig még tetszett is volna, de ha már hozzá akarnak nyúlni, hogy ezt meg ezt még bele tenni, vagy megnézni, hogy na akkor mik a határok, azok újabb hibalehetőségek és kevésbé stabil rendszert eredményezhet. Így már fő gépemre biztos nem raknám fel ezt. Csak egy vm gépre.

2021. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Egy Linux mint xfce is szép mégis gyors gyenge gépen is felnem tudom fogni miért kéne erős vas egy oprendszerhez. Ezért váltottam Linuxra. Ha meg rakok vírusírtótót Linuxra akkor sincs lassulás. Mi teszi a wint lassúbbá?
2021. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

#2

Linuxon jobbára csak az fut amit indítasz. Nincs annyira háttér folyamat. Windows esetében sok minden fut a háttérben, hogy gyorsabban induljanak az alkalmazások. Folyamatosan kereshet a háttérben frissítéseket is. A linux jóval másabb felépítésű operációs rendszer, mint a windows. Rengeteg a különbsésg. Még az adatok tárolásában is. A linuxos particiókat nem szükséges töredezettség mentesíteni sem, mert máshogy írja ki magának a dolgokat, mint a windows partició. Emiatt van ugye az ütemezett töredezettségmentesítés is. Meg ki tudja itt miért kell 4 giga ram?? Lehet készülnek valami nagyobb robásra is ami valamiért nem publikus még. Alapvetően a windows 10 rendszerigénye sem nagyobb, mint a normál linuxoké, de ugye vannak lite linuxok is, amik nem annyira erőforrás igényesek, de cserébe olyanok amilyenek.

A linuxot és a windowst nem igazán lehet 1 lapon említeni. Sok nagyon az eltérés, ha használtál már mind a kettőt és tudod is, hogy hogyan működnek, akkor ezekkel nyílván tisztában is vagy.

Nekem is hiába van ugymond egy erőmű a linux alatt, akkor is érezhetően lassabb, még ssd vel is, mint a windows, mert windowsnál a háttérben sok program fut, segíti az indítást, mig linuxon többnyire a nulláról tölt be minden program.

2021. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!