Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt most nem értem, ugye nem...

Ezt most nem értem, ugye nem lesz kötelező a Win 11?

Figyelt kérdés

1 GHz-es vagy gyorsabb, legalább 2 magos, kompatibilis 64 bites processzor.


Na ez a minimális ÁLLÍTÓLAGOS gépigénye ennek a fosnak, viszont utána néztem (i5 7400-am van) de ezt a procit nem támogatja sőt egészen a i5 nél a 10 ezres szériáig egyetlen procit sem támogat ez gyász. Még az ilyen Celeron procikat is jobban szereti mint az i5 öket.

Okés én erre azt mondom hogy leszarom, de mi lesz akkor ha kötelező lesz telepíteni?


Akkor viszont cumi van, mert gyakorlatilag egy kb ugyan olyan erős gépet kéne vennem mint ami most van, csak 500 ezerért a kártya miatt.

Erősebb procit tudok venni oké, memóriát is tudok venni...de ez miatt költsek én ennyi pénzt? Mert konkrétan tényleg pont hogy beszopom akkor ezt az egészet.


Mert ha jól emlékszem 1150-es a foglalatom és csak 1151-est lehet már venni...és hát ismerve az intelt k..ára nem olcsó mulatság ez az egész.


Mi a véleményed úgy alapból erről az új rendszerről? Mert szerintem elég szar vicc ez az egész.


2021. okt. 7. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelező telepíteni, a 10 2025-ig kapja a frissítéseket. Ráérsz akkor ötletelni, hogyan tovább. Addig még még bármi is lehet, akár a Windows 12 is... :)
2021. okt. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne kötelező? A Windows 7 is hibátlanul működik a mai napig, de néha még XP-s gépekbe is belefutok amiknek kutya baja szoftveresen.
2021. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kötelezettség. Van, aki még szórakozásból az XP-t használja és ilyen kérdésekkel traktálja itt a rendszeres válaszolókat.

A támogatás megszűnésével sem kényszerítenek semmire, a rendszer továbbra is elindul és használható, csak a biztonsági frissítések hiányában kockázatos lesz az ilyen gépekkel netezni.


2025 egyrészt messze van, másrészt maximum 5-10 évente nagyjából és kényszerűen mindenki lecseréli a gépét, és akkor lehet az új követelményekhez paraméterezni a váltást.

2021. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fog szerintem tovább is kapni, az XP-t is meghosszabbították anno, mert sokan használták és ott nem is volt akkora kompatibilitási gond, mint most. 2025-ben 10 évesek se lesznek olyan gépek, amik nem kompatibilisek vele, egy 10 éves asztali gép pedig még simán működőképes, főleg ha nem a legújabb generációs alkatrészekből volt anno összerakva. Például az anyósomnál 2014-ben épített gépben 3.gen i3 van, akkor új volt minden alkatrész, a mai napig működik. Ha úgy vesszük, hogy csak a 8.gen lesz kompatibilis, akkor 2019-ben is épülhetett olyan gép, ami még nem az. Azok 6 évesek lesznek, egy 6 éves asztali gép még ugyanennyi ideig simán elmegy.
2021. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
VR Pistike mondta hogy lehet kötelező lesz (lehet csak a reklám miatt) szokása szerint.
2021. okt. 7. 21:21
 6/13 anonim ***** válasza:

"VR Pistike mondta hogy lehet kötelező lesz"


Akkor vegyen V(é)R Pistike mindenkinek hardvert a 11 alá... :)

2021. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Abban a kontextusban használja a "kötelező" kifejezést, hogy ha lejár egy rendszer támogatása, akkor erősen megfontolandó, hogy nem használod tovább. Rossz a szóhasználata, hiszen biztonsági szempontból a helyzet inkább "kényszerű". Ha nagyon biztonságtudatosan használsz egy rendszert, akkor kénytelen vagy attól a ponttól elhagyni valamit, ahogy megszűnik a támogatása (0. napi sebezhetőségek pedig mindig maradnak), és van már olyan alternatíva vagy frissítés amivel a támogatás megmarad. Rá vagy kényszerülve, de nem kötelezve.
2021. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mégis miért volna kötelező, ez a rendszzer jó esélyel kudarc lesz emgint, aztán majd elsz 12 vagy valami más.
2021. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De a tpm chip modul miatt nem támogatja azt meg lehet venni.
2021. okt. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

"ugye nem lesz kötelező a Win 11?"

Nem.

"mi lesz akkor ha kötelező lesz telepíteni?"

Észak-Koreát leszámítva sehol a világon nincs "kötelező" operációs rendszer. (Sőt, még ott sem vagyok benne biztos, hogy az ott preferált rendszer kötelező, és nem csak "nagyon ajánlott".)

Egyelőre a te dolgod, hogy milyen rendszert telepítesz a gépedre.


Az persze egy másik kérdés, hogy a fejlesztők dönthetnek úgy, hogy az adott rendszer nem támogatják. Minden joguk megvan hozzá. Neked meg minden jogod megvan hozzá, hogy akkor meg más rendszert használj. ;)


"Mi a véleményed úgy alapból erről az új rendszerről?"

Ugyanúgy nem fogom használni, mint ahogy a MS legutóbbi 3 rendszerét (8, 8.1, 10) sem. Ha részletesebb véleményre vagy kíváncsi: egyrészt erősen túlzónak tartom, hogy kb. a gépek 80%-át le kéne cserélni azért, hogy egy nyamvadt oprendszer fusson rajta. Egy oprendszer. Annak egy alapot kéne biztosítani, és lehetőség szerint a legkisebb erőforrásigénnyel kéne rendelkeznie, hogy mellette a tényleges alkalmazói szoftvereket a felhasználó a lehető legjobban tudja futtatni. Azt is megértem, hogya többletfunkcióknak többlet erőforrások is kellenek, nem toporoghatunk örökké egyhelyben a Commodore VIC-20 BASIC-nél; de nem mindegy, hogy az adott erőforrásigény reális-e, vagy csak a fejlesztők bénázásának köszönhetőe. Az, hogy egy átlagos, idén megjelent Linux rendszernek - a játékokat és a virtualizációt leszámítva - bőségesen elég 4 GB RAM, HDD, meg egy mai középkategóriás proci, jól mutatja, hogy a Microsoftnál mennyire tojnak bele az optimalizálásba.

Azt is cikinek tartom, hogy manapság egy piacvezető oprendszer testreszabhatósága a nullához konvergál. Mi az, hogy Redmondban pár suttyó mondja meg, hogy hogy nézzen ki a rendszered? Egy új oprendszernél kiemelendő újdonság az, hogy áttetsző ez-az, meg hogy lekerekített-e az ablakok sarka? Ez normális körülmények között állítható jellemző lenne.


"Mert szerintem elég <cenzúrázva> vicc ez az egész."

Szerintem is. Mint ahogy az is, hogy folyamatosan mindenki háborog, és mégis a 99%-uk ugyanúgy azt a rendszert fogja használni. Sőt, még sírdogál is egyet a végén, amikor megszűnik a támogatása. (Annak a rendszernek, ami ellen kezdetben jócskán fel volt bőszülve.)

Ha valami nem tetszik, nem idegrohamot kell kapni, hanem választani mást a fellelhető több tucat rendszer közül. Igen, ilyenkor szokott jönni az a hiszti, hogy "de hát azt a rendszert nem Microsoft Windowsnak hívják". Igen. És? Meg a szokásos pánik, hogy "de hát azon nincs Microsoft Word 2019". Valóban nincs. (Bááár... Wine khm...) Az, hogy helyből tudok 5 másik, ugyanolyan célú, adott esetben még jobb paraméterekkel is rendelkező szoftvert helyette, az már ugye nem éri el az ingerküszöböt.

Az is igaz, hogy vannak olyan alkalmazási területek, vagy inkább olyan szoftverek, amik csak egyik, vagy másik rendszeren képesek (natívan) futni, és nincs ugyanolyan színvonalú egyéb termék a piacon. De ezek azért a szoftvereknek csak egy elég kis részére igazak. És egyébként a felhasználók is tehetnek erről. Ha egy szoftvercég azt látja, hogy a kereslet a terméke iránt csökken, mert a felhasználók tömegesen hagyják ott a Microsoft Windowst, akkor a termékét viharos gyorsasággal meg fogja jelentetni más oprendszerekre is. A Microsoft meg eldönti, hogy további részesedést akar-e veszíteni, vagy netán nekiállnak rendesen oprendszert írni.

Csak ezt soha nem fogjuk elérni, ha valami különös Stockholm-szindrómához hasonlóan az új rendszer agyba-főbe szidása után vacillálás nélkül mindenki feltelepíti azt.

2021. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!