Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ? Torrent programmal kapcsolat...

? Torrent programmal kapcsolatos kérdések

Figyelt kérdés

1. Kérdés: Be lehet állítani, hogy a szeletek ne össze-vissza töltsenek le, hanem egymás után?

2. Kérdés: Be lehet állítani, hogy 1 letöltésen belül több fájl esetében ne az összeset töltse le egyszerre, hanem kezdje az egyikkel, majd ha kész van, akkor térjen át a következőre?



2021. nov. 11. 10:43
 1/4 meszike91 ***** válasza:
Én a deluge nevű programot használom és a második biztosan beállítható, lehet prioritást adni a torrenteknek és a magasabb prioritásúakkal kezdi.
2021. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én uTorrent 2.2.1-et használok. (Nincs kedvem újabb verziót beszerezni és váltani sincs kedvem. (Ritkán használom a torrent-et, ezért nem éri meg újat tanulnom.))

Igen, de 3 féle prioritást lehet beállítani: "alacsony" "normál" "magas". Tehát 3 fájlt lehet lekorlátozni így, de én 10+-ot szeretnék. Ha 4-nek megadom, hogy magas, 3-nak normál, további 3-nak, hogy alacsony, akkor először egybe a 4 magasat fogja indítani, majd ha azzal végzett, akkor a 3 normált, végül pedig 3 alacsonyt. Vagy le lehet korlátozni az 1 torrenten belül futó állományok számát is? Én csak olyanról tudok, hogy az aktív torrentek számát lehet korlátozni, de 1 torrent számos fájlt is tartalmazhat, mint az esetemben.

2021. nov. 11. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
A sorba töltést nem lehet, azt akkor lehetne, ha egy felhasználótól töltenél, de a torrentet (ideális esetben) több felhasználótól töltöd, akik különböző sebességgel küldik az adatot, nagyon nehéz lenne összehangolni, hogy sorban érkezzenek a szeletek, még ha a kliens úgy is kérné le, a különböző sebességek miatt biztosan nem sorban érkeznének meg. A fájlok priorizálása viszont megoldható, a fájllistát kell megnyitni a kliensben, a kívánt fájlon jobb klikk és 3 féle prioritást tudsz adni, magas, normál, alacsony, illetve kihagyás. A kliens először a magas prioritású fájlokat tölti le, majd a normált és csak legvégül az alacsonyt, a kihagyásra állítottakat pedig nem tölti le. Így ha van olyan fájl egy nagy torrentben ami minél előbb kell, azt magasra tudod tenni, ami meg ráér, azt alacsonyra, így tudod kontrollálni a sorrendet fájl szinten, de a fájlokat továbbra is véletlenszerűen tölti le a fent leírtak miatt.
2021. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.

A priotizálásra pedig: ugyanezt írtam le a 2-es válaszomban.

2021. nov. 11. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!