Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A qBittorrent az jobb kliens,...

A qBittorrent az jobb kliens, mint az uTorrent, ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A mai nap áttértem a régi uTorrent 2.2.1-ről a qBittorrent 4.3.9-re. A váltás oka az volt, hogy az uTorrent valamiért kb. július óta alig hozott seedet (pedig előtte hosszú évekig rengeteget hozott), remélhetőleg ez most változni fog. Pedig se a torrentjeim száma nem változott, és elvileg a netem se.

A kérdésem: Így első körben érdemes-e beállítani, változtatni valamit a qBittorrenten belül? DHT, LPD, PeX egyelőre kikapcsolva. Ez is ugye egy kis erőforrásigényű kliens, ami nem fogja terhelni különösebben a gépet? A torrenteket szerencsére könnyen át tudtam hozni bele.

Illetve még: Beállítások/Sebesség, ott a Globális sebességkorlátok, és az Alternatív sebességkorlátok egészen pontosan mit jelentenek, mi a különbség ezek között?

Nagyon szépen köszönöm a választ/válaszokat!



2021. nov. 20. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb, mert nyílt forráskódú ingyenes reklámmentes, amit folyamatosan helyesent artanak karban. Az utorrent tucat verzióját tiltják az oldalak, mert hibásan számolgat. És igen, kisigényű nagyon, én az irtó gyenge gépemen is tudtam mellette játszani azokkal a játékokkal, amik szinte 100%-ot visznek a gépemből.

DHT és hasonlók mindegy neked, mert érzékeli hogy pribát torrented van, így automatán kikapcsolja neked az adott torrentekre.

Globális sebességkorlát: soha nem lépi túl az adott sebességet.

Alternatív korlát: van valahol alul egy gomb, amivel le tudod 1 kattintással csökkenteni a sebességet, ha például töltenél le böngészőben valamit és nem jut net, meg hasonlók. az ahhoz tartozó sebességet állítod be vele. Jellemzően egy jelképes 1, 10, vagy 100 kilobitet szoktak beállítani az emberek, talán az alapérték is ekörül van. De ha nem használod ezt a korlát funkciót, akkor mindegy.

2021. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 meszike91 ***** válasza:
100%
Annál majdnem minden jobb.
2021. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal jobb
2021. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

[link]

Ezen a linken Errort ír, az baj?

300 torrent fut, régebben felment napi 20-30 giga is harmad ennyi torrenttel, mostanában napi 100-500 MB általában, és a qBittorrent se hoz ma annyira sok feltöltést. Rosszul van beállítva a router? Nem nyúltam hozzá. A qBittorrent lent azt írja továbbra is, hogy A kapcsolat állapota Online.

2021. nov. 20. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Qbittorrent nem seedelt.Nem tudom mit kellett volna a beállításokban módosítani. Visszaálltam a 2.21-re.
2021. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
DHT - kikapcsolni, peer kapcsolati protokoll: TCP és uTP-re állítani és az UPnP/NAT bekapcsolni. Nekem ezekkel ha van leecher akkor maxon seedel.
2021. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6/6

Így van beállítva, mégsem tölt vissza semmit.

2021. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet inaktív a kapcsolatod tehát csak az tud tőled tölteni akinek aktív a kapcsolata.
2021. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnék portot nyitni? Lehet csak ennyi lenne a gond. A Port Forward Network Utilities program azt írja, hogy "Your Port is NOT OPEN or not reachable!"

Sagemcom Fast 3890 V3 egyébként a routerem, a szolgáltató pedig a Telekom. A router beállításain belül nem sikerült portot nyitnom, nem tudom pl. mi az a Külső hoszt, vagy Belső hoszt. Az UPnP engedélyezve van.

Ha nyomatnék egy Gyári beállításokat, az segítene vajon? Mert annál meg ezt írja: "A gyári alaphelyzet visszaállítja a Digitális elosztó alapértelmezett beállításait, minden változást elveszít."

Régebben gyönyörűen mentek a feltöltések, most meg szinte halottak, bármelyik klienssel próbálkozom.

KÖSZI!

2021. nov. 22. 16:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbálj a torrent kliensben 50 000-től 60 000-ig terjedő tetszőleges portot adni, ezeknél elég nagy az esély, hogy találsz nyitott portot.
2021. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!