Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség egy Linux és...

Mi a különbség egy Linux és egy MacOs között?

Figyelt kérdés
Tehát a Linux egy ingyenes, nyílt forrású rendszer, gyakorlatilag a Mac is hozzá hasonló, mégis ennyire túl van értékelve, miért?
2022. jan. 18. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Mindkét rendszer UNIX szerű rendszer és felülmúlják a windowst kb mindenben. Ezentúl nem hiszem, hogy olyannyira hasonlítanának. A mac elsősorban egy business class termék, a linux pedig egy nyílt forráskódú project, ami gyakorlatilag nem is operációs rendszer, hanem csak egy kernel, amit a végtelenségig testre lehet szabni (most nem feltétlenül az ubuntu desktopra gondolok, de egy arch vagy gentoo esetében szó szerint mindent te csinálsz meg). A mac is nagyon jó rendszer, de az egy kész szoftver, amin nem kell config fájlokat írogatni, compilolgatni az alkalmazásokat stb, valószínűleg ezért népszerű. Ahhoz, hogy a linuxos rendszered jó legyen, órákat, ha nem napokat, heteket kell belerakni, hogy minden szuperul működjön. Ja és arról nem is beszélve hogy az apple nem csak a szoftvert hanem a hardvert is adja, ami szintén messze a legjobb minőségű.
2022. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

"gyakorlatilag a Mac is hozzá hasonló"

Nem, mert a MacOS:

* nem ingyenes

* túlnyomórészt nem nyílt forrású

* egy amerikai giga techcég van mögötte

amiben hasonlítanak egymásra, hogy a MacOS nyílt forrású kernelje, rendszermagja - ami a kapcsolatot hozza létre a hardverek és a felhasználói szoftverek között - az XNU a FreeBSD kernelén alapszik, így - a Linuxhoz hasonlóan - Unix-szerű operációs rendszer.


"mégis ennyire túl van értékelve, miért?"

Mert - a PC-vel ellentétben - egy zártabb ökoszisztéma, mind hardveresen, mind szoftveresen, így kézhez kapsz egy "szépen dizájnolt", "out-of-the-box" működő rendszert, alapfelállásban nem kell hardverek között válogatni, meghajtóprogramokat vadászni, készen kapsz mindent (szolgáltatásostul, szervizeltetésestül együtt). És ez kell az átlagfelhasználóknak: ők nem akarják érteni (a végletekig testre szabni, "hackelni") a gépet, használni akarják.

2022. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Eléggé le lett húzva a válaszom, de nem nagyon látok bármit arról h mit írtam rosszul...
2022. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Talán ezt: "felülmúlják a windowst kb mindenben."
2022. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyos játékok, a cad és az ms office szoftverek natív támogatásán kívül sok mindent nem tud. Nagyon optimalizálatlan rendszer, ux ui szempontjábol sem valami jó, tele van hibával (win11ben pl hónapok óta van egy memory leak bug és tudtommal még mindig nem javították), ja és 40k a home verzió legálisan. Órákon át lehetne beszélni arról, hogy a windows mennyi mindenben elmarad a versenytársaktól.
2022. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ebbe most nem mennék bele, nem én pontoztalak le, csak kiemeltem azt a részt. Én többször próbáltam régebben megbarátkozni különböző Linux-disztribekkel, pár hasznos feature-t leszámítva nem sikerült, de a Mac OS-t sem isteníti mindenki. Ezt egyébként egy "optimalizálatlan" Win10-en írom 2GB RAM mellett egy ezer éves tableten.
2022. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!