Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Linuxot akarok előre...

Ha Linuxot akarok előre telepített jogtiszta win 10 mellé, hogyan kell, hogy a win megmaradjon, ha mégsem jönne be a Linux? Ki szeretném próbálni, de félek tőle, hogy hülye leszek hozzá, és akkor maradnék a win mellett mégis. 512-es SSD-s a laptop.

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, újra kell telepíteni a rendszert, és ketfelé particionálni a C:meghajtót? De jogtiszta, gyárilag előre telepített windows mellé tehetek Linuxot, lehet egy lemezen, külön partíción kétféle op. rendszer? Ha igen, mennyi hely kell melyikhez? Ubuntuval kezdeném. Vagy Windows alól is meg lehet ezt csinálni?

#linux #Windows 10 #meghajtó particionálás #Két operációs rendszer egy lemezen #Linux és Windows egy lemezen #Jogtiszta windows mellé linux
2022. jan. 22. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak ki próbálni szeretnéd, akkor VirtualBox-ban csinálj egy virtuális gépet és arra telepítsd. Yt-n van rengeteg tutorial hozzá. Kevés hely kell neki, meg ram se sok.

Ajánlott

CPU 2 GHz, két mag

RAM 4 GB

szabad hely a lemezen 25 GB

2022. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
legegyszerűbb ha felrakod egy pendrivera, mondjuk a lili-vel.
2022. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is javasolnám első körben a vm gépet, hogy tényleg lásd, hogy milyen. Ha kicsit se tetszik akkor hagyd.

Ha tetszik, akkor azt tudod csinálni, hogy egy másik meghajtóra felrakni vagy átméretezed a rendszer meghajtót, hozol ezzel létre némi üres helyet ahova fel tudod rakni.

Ha úgy van én jobban javasolnám az ubuntu mate verziót. Kissé jobb kezdőknek, mármint aki windowsról váltana és ismerkedik. De minden parancs megy benne ami az ubuntuban is. Vagy még esetleg a linux mint amihez rengeted segítség van a neten magyarul is. Persze az ubuntu is elég jó, én szeretem. De kellett idő és jó pár linux, mire megszoktam.

2022. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Munkahelyemen Fedora van fent, de csak egy programot használhatok benne. Amit látok belőle, a felület, meg az a pár ablak, az tetszik, de sajna nincs időm, meg nem is engednék, hogy ismerkedjek vele, mert ott melózni kell ezerrel.. :)

Jövő héten érkezik az új laptopom, akkor hétvégén kipróbálom. Köszönöm a sok hasznos választ!

2022. jan. 22. 14:18
 5/12 A kérdező kommentje:

2.

Erről nem hallottam, ez azt jelenti, hogy portable verzió? Pendrive-ról is fut az op. rendszer?

És a Lili egy program erre?

2022. jan. 22. 14:21
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezt találtam róla:


LinuxLive USB Creator is a free and open-source software for Windows. It will help you in your journey of discovery with Linux.


For you, LiLi creates portable, bootable and virtualized USB stick running Linux.


Hát ilyet még nem csináltam, de érdekesnek tűnik számomra.

2022. jan. 22. 14:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Lili lényege, h portable, ha engedélyezve van akkor csak boot sorrendnél kiválasztod, h arról bootoljon be, hosszú távon nem jó megoldás azért. :)
2022. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tom Benko ***** válasza:
72%

Ne félj attól, hogy nem tetszik. Fog tetszeni, csak tudomásul kell venni, hogy ez egy másik operációs rendszer. Olyan ez, mint a lányok. Alapvetően egyformák, elsőre legalábbis: van négy végtagjuk, fejük, benne agy, emésztőrendszerük, ivarszerveik, stb... Node ezen túl! A lelkiviláguk, szellemi képességeik, érdeklődésük messze különböző. Sőt, a kezelésük is. Nem feltétlenül szeretik ugyanazokat az ételeket, vagy szeretnek ugyanarról beszélgetni, sőt, még az erogén zónáik is máshol vannak.


Először virtualboxba telepíts egyet. Aztán egy másikat, harmadikat. Ebben az a jó, hogy több Linuxot is párhuzamosan tudsz nézegetni, melyik hogy tetszik. Ne feledd, nem a kinézet a lényeg, ahogy a lányoknál sem, az a csicsa alatt van.

2022. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tom Benko

Köszi, mindenképpen ki fogom próbálni, remélem, valamelyik bejön majd.

2022. jan. 24. 00:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én linux mint-et kezdtem el használni, és meg is maradtam linux mint-nél. Nekem elegendő, bármit meg tudok oldani amit kell, nincsenek specifikusan csak windows-on futó programok azok között amiket használok. Ha játék kell, akkor neccesebb a dolog, de én nem játszok. Kipróbáltam még: debian, ubuntu, manjaro, arch, kali, magyarcs linuxot, és még nem tudom hányat, de a mint nekem mindent vitt. A lényeg az amit előttem írtak, ne várd, hogy ez windows legyen, és legyél türelmes. Én még javaslom a bizonyos fórumokon való olvasgatást is, rengeteg érdekes és hasznos leírás van.
2022. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!