Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak arra hogy pendrivról parancssorba be bootoljak?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy olyan parancssor kéne mint amikor a Windows 8.1-et újraindítom, és csak a parancssor jön be. (Ez ugye már rég nem az ms-dos-os parancssor.)

2022. febr. 27. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem pontosan értem hogy mibe akarsz bootolni. Pl. Linux parancssorba? Fel kell tenni headless disztrót és kész.
2022. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A gépen volt egy windows 8.1. A gépházból a helyreállítás résznél lehetett indítani egy parancssort. Ilyenkor a gép újraindult, és bejött egy régi ms-dos szerű parancssor - amiből el tudtam indítani a külön kis partíción lévő windows 8.1 telepítőt.

Viszont a gépemmel valami történt, és nem tölt be semmi. Újratelepíteni pedig azért nem tudom, mert a parancssorból nem tudom elindítani a setup.exe-t.

Pendrivról tisztán nem bootol be se windows, se a linux, mert valamiért nem indul el (vagy linux, ubuntu esetén kifagy a telepítő). (Se gpt, se mbr, se sehogyan.)

Na most a hirens boot cd az elindul, de az alól sem tudom a setup.exet elindítani. Szóval ez sem jó.

A hirens boot cd-ről az easybcd-t sem tudom elindítani amivel tudnék boot listát létrehozni.


Tehát nekem csak egy sima parancssor kéne. Olyan ami a windows 8.1-ben volt. Az alól simán elindult a telepítő. Viszont nem tudom ezt hogy tudom megvalósítani.


Van ez a gép ami kapcsolódik a nethez, de hiába csinálok akármilyen bootolható pendrivot, mert a hirens boot cd-n kívül SEMMI más nem bootol be rendesen.


Szóval egy egyszerű parancssor kéne. Amit a windows 8.1.ből el tudtam indítnai.

2022. febr. 27. 12:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor a windowsal baj szokott lenni, akkor is ki szokta írni hogy csökkentett módban induljon - vagy pl parancssoral. Na nekem egy olyan parancssor kéne (csak addig sem tölt be hogy ezt kiválaszthassam). A hdd elvileg nem sérült pedig.
2022. febr. 27. 12:40
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

milyen alaplap az?


secure, uefi vagy legacy modokozt lehet valtani?


leirasod alapjan azt feltetelezem hogy nem csak valami szoftveres gond lehet (bios verzio/ serules pl. )

hanem hardveres fizikai is

mert nem normalis jelenseg ha nem tudsz bootolni vagy ha kifagy


persze barmilyen hiba is lehet az okozoja


pl. Ramtestet nem artana futatnod Akar masgepben a ramokkal

elsonek legalabb


pl. Optikai lemezrol is bootolhatnal ha az megy (valahonan szerzel)


bios verziot megnezni, ha van ujabb akkor lefrissiteni


ezek elsonek legalabb

2022. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ASUS P5VD2-MX Alaplap
2022. febr. 27. 14:46
 6/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat ha osregi 775 el szeretsz szenvedni

csodalkozni nem kell ha gondok vannak vele


valami egyszeru lap amugyis

gyartot se erdekelte igazan


szoval max bios resetelel lehet probalkozni

es igazan win7 nel ujabbat nem erdemes hasznalni rajta, csak mert arra van tamogatas meg netan eredeti is


mint irtam optikai meghajtot szerez es arrol bootolj


magat a parancssoros modot ahogy talan te is irtad egy telepito vagy visszallito lemezrol is ellehet inditani

es akkor azt hasznalni

bar erdemesebb lenne valami bootolhato telepito de nem win8 al akarmenyire is tetszik es eredeti de ez mar rajtad all


linuxbol is van egy rakat masik is es sokfele boot iro progi is van amugy

2022. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Minden esetre eddig a parancssorból szoktam elindítani a telepítőt, és sok-sok éven át nagyon sokszor újra lett telepítve. Sosem volt így baj. Viszont most nem tudok belépni a parancssorba.

Egyszer már volt ugyanilyen, de akkor szereztem egy dvd olvasót, és arról dvd-ről lett újratelepítve. Most viszont se dvd olvasót nem tudok szerezni, de telepítő lemezt írni.

Még megpróbálok pár lehetőséget, de ha nem lesz más megoldás szerintem kiszedem a hdd-t és ráklónozok egy windows 10-est a macrium reflectel. Aztán arról indítok egy parancssort, és elindítom róla a 8.1-es telepítőt (mivel a win 10 nem jól fut az 1 giga ram végett). Csak azt hittem van valami egyszerűbb módszer is. Illetve biztos van, csak én vagyok béna :)

2022. febr. 27. 14:56
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja tudom hogy ősrégi, és gáz ez a gép de a közhasznú munkás pénzemből jelenleg épphogy életben tudok maradni. Semmi esélyem hogy lecseréljem. A 8.1 egyébként viszonylag jól fut rajta.
2022. febr. 27. 14:59
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

illetoleg ha te gepeden nem sikerul akkor mashol kell megcsinalni a bootolhatot


Most hogy hasznalod geped? Vagyis mit hasznalsz?


hirenset akkor optikai lemezrol futatod?

nincs senkinek windows telepitoje?

honan Tudod hogy hdd nem serult?

fizikailag lehett hibalan de szoftveresen megserulhet barmikor a particio tablaja vagy masa, ennek javittasahoz is persze kell valami bootprogi


Amig nem volt ott particion a setup win telepito

addig hogy telepiteted gepet?


ilyen gepnel monjuk floppyval is probalkozhatsz akar :D

hogy dos alol el e indulna telepito nem tudom de probat megerne

rengeteg parancssorsos booTolos rendszer is van amugy

2022. febr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 de honnan tudsz win10 et klonozni?

es ha azt tudsz mert nem tudsz mast klonozni ra?


mas gepben tenned nem?

ott meglehet probalkozni javitasaval is, mert ott bootolni is lehet barmivel


pl.


szoval ugymond ha neked sikerul egy bootolhatto win10 et klonozni hdd re

tehat amit leirtal mukodik

akkor ugyanugy barmi mast is ra "klonozhatnal"

vagyis a lemezre bootlhatoan telepithetnel, kisebb progit is

2022. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!