Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak arra hogy pendrivról parancssorba be bootoljak?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy olyan parancssor kéne mint amikor a Windows 8.1-et újraindítom, és csak a parancssor jön be. (Ez ugye már rég nem az ms-dos-os parancssor.)

2022. febr. 27. 11:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Most hogy hasznalod geped? Vagyis mit hasznalsz?"


Van egy haverom laptopja amit kölcsön adott erről írok most. Ezen win 10 van.



"hirenset akkor optikai lemezrol futatod?"


A hirens bot cd az pendrivról bebootol. De a hirens bot pe (az a több gigás) az már nem. Tehát a hirens-ből 2 féle a van. A kissebb elindul, de a nagyobb nem.



"hirenset akkor optikai lemezrol futatod?"


Nincs dvd olvasó a gépben.



"nincs senkinek windows telepitoje?"


Nincs.



"honan Tudod hogy hdd nem serult?"


Onnan hogy egyszer ugyanez volt a gond. Akkor kölcsön adtak egy dvd olvasót, és egy 8.1 telepítőt - amiről gond nélkül feltelepült. (Viszont ezek már nincsenek meg.)



"Amig nem volt ott particion a setup win telepito addig hogy telepiteted gepet?"


Folyton a külön kis partícióról telepítettem, és mindig parancssorból indítottam el a telepítőt.



"hogy dos alol el e indulna telepito nem tudom de probat megerne"


Dos is bebootol a pendrivról, de nem látja az ntfs fájlrendszert. Erre volt egy dos progi az ntfs4dos amivel már látom ugyan telepítőt - de nem tudja elindítani a setup.exe-t


"de honnan tudsz win10 et klonozni?"


Klónozni úgy tudok ha szétszedem a laptopot és rádugom a satás hdd-t a gépből. (De kicsit félek szétkapni, mert nem az enyém.)


"es ha azt tudsz mert nem tudsz mast klonozni ra?"


Azért mert ezen a laptopon amit használok win 10van épp.



"ott meglehet probalkozni javitasaval is, mert ott bootolni is lehet barmivel"


Ez igaz. Valóban erre nem gondoltam. Ez leegyszerűsítheti a dolgokat, bár más az egész gép, és utána újra kell llogtani majd a 8.1-et.

Köszi ezt a tippet ;)

2022. febr. 27. 15:30
 12/13 anonim ***** válasza:
Egy Windows telepítőt nem tudsz szerezni? Ha arról bebootolsz, akkor bal shift+F10-zel elő tudsz hozni egy parancssort.
2022. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A windows telepítő nem indul usb-ről. Dvd olvasó meg nincs.

Már megbeszéltem a haverral. Most klónozom rá a win10-et, hogy utána egy parancssort el tudjak indítani. Elég vicces :D

Köszönöm a válaszokat.

2022. febr. 28. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!