Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux partíciót hogy töröljek?

Gipsz Jakab24 kérdése:

Linux partíciót hogy töröljek?

Figyelt kérdés
Van egy laptomom amin eredetileg Linux volt és a Win Xp telepítő állandóan kék halálba szaladt a Linux partíció miatt pedig 4 telepítőt is próbáltam de ugyan az. A Win 7et sikerült feltennem gondd nélkül de lefagyogat és partícionálni így sem tudok Partition magic-el sem. XP-t akarok feltenni de valahogy nem tudom törölni a Linux partíciót. Hogy csináljam? Gugliba fdisk /mbr parancsot ajánlottak több helyen is de nem tudom hogy csináljak olyan dos boot dvd-t amibe benne van az fdisk. Segítsetek légyszives. Linuxot baromira nem vágom. Ezzel a boot dvd készítéssel is nagy gondba vagyok. Mit tanácsoltok? Megköszönném ha részletesen leírná valaki a megoldást. Köszönöm.
2010. szept. 13. 23:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Apropó: a SATA driver bele van intágrálva az XP-s telepítőimbe szal nem az a gond. Eddig mindig jók voltak.
2010. szept. 13. 23:57
 2/19 anonim ***** válasza:

A partíció az egy dolog. Hogy egy partíción milyen fájlrendszer (ext/ext2->linux, ntfs, fat32->windows) van, az meg egy másik dolog. Egy partícionáló programnak hót ragya tökmindegy milyen a fájlrendszer. A törlése ugyanúgy megy... Aztán az új partíció létrehozása szintén.

A /mbr az win7-nél bootrec fixmbr amúgy.

Fdisk-kel is lehet pl törölni a linux partíciót.

2010. szept. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyszerű a megoldás. Tuti, hogy van asztali PC-d. 4 csavar ki a laptop alján, merevlemez ki, beköt az asztaliba. Majd eszközkezelő, és megformázod, majd létrehozol vagy egyesíted a aprticíókat, ahogy akarod. Majd innen 2 út: Vagy az asztali gépen teszed fel rá a win7-et és utána teszed vissza a notiba, vagy fordítva jársz el. Az első sztem jobb. Sok sikert!
2010. szept. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

szar a telepitod. haveromnak ugyanez volt a gondja, akarmit csinalt, nem tudta torolni, feltenni xp-t linux helyett.

odaadtam neki a sajat fasza telepito cd-m es gond nelkul ment neki.


szedj le egy normalis corporate xp-t, es cd-kep felirassal ird ki.

2010. szept. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A telepítőimmel nincs semmi baj. Ez a linux miatt nem megy fel ez tízezer százalék. Az első válaszoló jó helyen tapogatózik. Már csak azt mondjátok meg hogyan adjam ki az /mbr parancsot. Sőt a fixboot meg a fixmbr még jobb. De Dost nem tudok bootolni sehogysem. Win 7 van rajta jelenleg és az XP telepítő nem jut el odáig hogy javítókonzolt be tudjak hozni. Floppy-drive meg persze nincs benne.
2010. szept. 14. 00:33
 6/19 anonim ***** válasza:

Egy ismeretlen partíciótól nem fagyogathat le. Windowst telepítéskor annyira de annyira nem érdekli milyen partíció és adat van a lemezen ha törölsz mindent róla...

Bootolj be egy Live CD-t, ha az is fagy akkor nagyobb baj van.

2010. szept. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

leegyszerűsítem: rajta volt először a linux. xp nem ment fel -kék halált kaptam mindig a konfigfájlok betöltése után. dosos partition magicel sikerült csinálnom egy ntfs partíciót de még így se ment az xp. gondolom azért mert a linux mbr bezavar. a win 7 pedig csont nélkül felment de szerintem még mindig a linux zavar be mert nem tudom kettészedni a partíciót pmagic-el.


szal a kérdésem: hogy tüntessem el a linuxot úgy mintha nem is létezett volna.

2010. szept. 14. 02:25
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha leformáztad NTFS-re akkor a linuxnak ott már nincs nyoma.Ha új a laptop,akkor szerintem a sata driver hiánya a telepítőből lesz a probléma.Lehet,hogy vannak beleintegrálva meghajtók,de az nem lehet benne,ami nem is létezett a lemez készítésekor.
2010. szept. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azt azért szeretném látni, hogy a laptop 2,5"-os merevlemezét hogy köti be az asztaliba csak úgy simán(?)


Kérdező: tölts le egy netinstall debiant. Az a legkisebb, százvalahány mega. Bebútolsz róla, nem kell hozzá érteni, simán a magyar nyelv elegendő, hogy eljuss a particionálásig. Töröld az összes partíciót, mentsd, majd lemez ki és restart. Mehet bele az XP cd/dvd, a hdd meg totál steril lesz.

2010. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Azt azért szeretném látni, hogy a laptop 2,5"-os merevlemezét hogy köti be az asztaliba csak úgy simán"


Te sem láttál még notit úgy látom. Ugynais mindegyiknél ki lehet venni a 2,5"-os merevlemezt. Pár éve már az IDE sem létezik, rendes SATA2 csatlakozásúak.

Szórakozzatok még vele, én leírtam a legegyszereűbb megoldást. Majd 3 nap múlva talán megcsinálja a 15000-dik szar parancs után.

2010. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!