Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux partíciót hogy töröljek?

Gipsz Jakab24 kérdése:

Linux partíciót hogy töröljek?

Figyelt kérdés
Van egy laptomom amin eredetileg Linux volt és a Win Xp telepítő állandóan kék halálba szaladt a Linux partíció miatt pedig 4 telepítőt is próbáltam de ugyan az. A Win 7et sikerült feltennem gondd nélkül de lefagyogat és partícionálni így sem tudok Partition magic-el sem. XP-t akarok feltenni de valahogy nem tudom törölni a Linux partíciót. Hogy csináljam? Gugliba fdisk /mbr parancsot ajánlottak több helyen is de nem tudom hogy csináljak olyan dos boot dvd-t amibe benne van az fdisk. Segítsetek légyszives. Linuxot baromira nem vágom. Ezzel a boot dvd készítéssel is nagy gondba vagyok. Mit tanácsoltok? Megköszönném ha részletesen leírná valaki a megoldást. Köszönöm.
2010. szept. 13. 23:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem láttam notit :DDDDD


Perszehogyne. Kérdező: igen, nyilván a 82%-os mondja jól, szedd darabokra mindkét gépet, ha asztalid nincs is, akkor kövezd meg magad :D


Ne mondja nekem senki öregem, hogy egy qrva partíció letörléséhez az a legegyszerűbb megoldás, ha két gépet is szédszedsz és cserélgeted a lemezeket?! Arra nem gondolva, lehet a noti pl garanciás és ott a matrica, vagy épp nincs asztali gép se!


10:04-en megírtam a lényeget.

2010. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Butuska kis windowsos gyerekek. Közelében se vagytok a megoldásnak.
2010. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Na jó, leírom, ne kínlódjatok.


Felbootolod a linux rendszert, majd <CTRL><ALT><F2>-vel nyitsz egy konzolablakot, és bejelenkezel rootként. Felbootolhatsz egy linux live cd-ről is, szintén rendszergazdai konzolba. Ezután:

fdisk -l

paranccsal megnézed, milyen partícióid vannak.


Ez alapján valszeg azt találod, hogy a merevlemezed a /dev/sda eszköz (a rajta lévő partíciók meg /dev/sda0, sda1, stb.), ezért arra az eszközre adod ki az fdisk parancsot:

fdisk /dev/sda


Eztán egy interaktív konzoli felületen találod magad, ahol így nézheted meg, milyen partícióid vannak (a sorszámuk lényeges, jegyezd fel):

p<ENTER>


Törölni a "d" paranccsal lehet:

d<ENTER>

és kéri a törlendő partíció sorszámát.


Amikor minden partíciót töröltél, elmented a változtatásokat:

w<ENTER>

és kilépsz:

q<ENTER>


Gratulálok, a gépeden nincs működő rendszer, mehet a windows telepítés, hogy továbbra se legyen.

2010. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy a kérdező sajnos seggh*lye a unixhoz. Szerintem egy deb. netinstall telepítő a valagát is kinyalja, és menüből 3p alatt eljut a steril hdd-ig. Nade nem járatom az ujjaim :D
2010. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ne hidd. Egy totál laikus ismerősöm, aki mellékesen windows telepítgetéssel foglalkozik a környékén (ezáltal valóságos guruként van elismerve a windows júzerek között), az opensuse netinstall cd konzoli fdisk parancsát használja merevlemez gyalulásra, amióta egyszer telefonon levezényeltem neki egy ilyet.

Még windowst is azzal gyalul.

2010. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha maradnál a Linuxnál, a winfossal való kinlódást meg meghagynád a "renccergizda" haveroknak.
2010. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Látom nem érted meg hogy egy számítógép k*rvára nem így működik.

Mi az isten köze lenne egy XP installnak ahhoz hogy milyen bootszektor van a vinyón?

De most komolyan... Win XP, Ubuntu 10.04, Fedora 13, és Win2008R2 van a notimon. Ext3,Ext4 és NTFS van.

Ilyen sorrendben telepítve. Win2008R2 után grub Fedora liveról visszatéve.


Szerinted a WinXP ami bebootolás UTÁN néz rá ELŐSZÖR a partíciós táblára a vinyón (nem az MBR-t nézi!) és telepítésnél kérdezés nélkül felülírja az MBR-t befagy mert Linux volt rajta? :-)


De mondtam. Más baja van a gépednek. XP alatt egyáltalán támogatott a gép? Egy live környezetet bootolj be (mindegy hogy linux vagy windows). Az nem nyúl a vinyóhoz. Ha lefagy akkor a gépeddel baj van. Ha nem fagy le akkor HDD-t leformázhatod belőle és olyan lesz mintha nem lett volna Linux rajta (ha ennyire ragaszkodsz ehhez)

2010. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15:40- kapott egy zöldet, és egyébként qrvára igaza van.

Meglátás 1: a kérdező már megoldotta.

Meglátás 2: a kérdező szétszedte a gépe(ke)t, és a kedvesszépokos 82%-os válaszoló nyomán bebukott mindent.

Meglátás 3: a linux felfalta.

Meglátás 4: nagyon kéne egy sör.

2010. szept. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ugyan minek nekünk a kérdező reagálása,jól elvagyunk így egymás között..........:)
2010. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!