Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van bármi értelmes megoldás a...

Van bármi értelmes megoldás a hívásrögzítésre? (Android 12, de nem Pixel)

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen (pl mobilarena), hogy az utolsó kerülő kiskapukat is bezárja a google és nem lehet sehogyan sem hívást rögzíteni a telefonon.


Android 12, Miui 13. Gyárilag nem volt fent olyan alkalmazás ami ezt lehetővé teszi. Vagy az én régiómban ez "adatvédelmi szempontból nem lehetséges" (bár ez a Pegasus óta igencsak vicces kijelentés).


Valójában arra használtam régebben (3. Féltől származó megoldásokat) hogyha 30-40 percig beszélek egy ügyféllel és nincs lehetőségem leírni azonnal az elhangzottakat akkor később visszahallgathassam és kijegyzeteljem. Vér ciki visszahívni, hogy "mit is beszéltünk meg délelőtt"?


Amúgy adatvédelmi szempontból sem értem, hiszen kihangosítva átadja az audio jelet ergó a bluetooth-on keresztül is rögzíthetném vagy sima kihangosításnál egy diktafonnal, ellenben ha ez rendelkezésre áll akkor már jegyzetelni is tudok. Tehát ez akkor lenne segítség, ha épp úton vagyok.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy van valami kártevőmentes megoldás rá ami rootolás nélkül is megy?

Pegasusra nincs pénzem. :D


Köszi.



#Android #Hívásrözgítés
2022. ápr. 25. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Android 11 óta rootolás nélkül LEHETETLEN hívást rögzíteni. Pont.
2022. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"ez a Pegasus óta igencsak vicces kijelentés"

Ja. Pándy András óta meg vicces kijelentés, hogy a gyilkosság bűncselekmény igaz?

Az, hogy valaki törvényt sértett, még nem jogosít fel senki mást arra, hogy ő is ezt tegye.

A beszélgetést csak akkor van jogod rögzíteni, ha erről tudatod a másik felet.


"nincs lehetőségem leírni azonnal az elhangzottakat"

Tegyél róla, hogy legyen.


"adatvédelmi szempontból sem értem"

Egyéni probléma.


"hiszen kihangosítva átadja az audio jelet ergó a bluetooth-on keresztül is rögzíthetném vagy sima kihangosításnál egy diktafonnal"

Az ugyanúgy jogszabályba ütköző lenne. Egyébként meg látod, már maga az, hogy valamit macerás megcsinálni, már a többséget eltántorítja attól, hogy a jogsértést megtegye.

2022. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

próbáld ki ezt:

[link]

2022. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 tehát ha tudatom a másik felet a rögzítés tényéről, akkor nem bűncselekmény. Tehát nyugodtan lehetne a telefonban egy ilyen funkció. Ennyi erővel a hívást is be kellene tiltani, mivel azzal lehet zaklatni a másikat.
2022. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:

Sok alkalmazás használható még.

"Android 11 óta rootolás nélkül LEHETETLEN hívást rögzíteni. Pont."

Ezt mégis honnan szedted?

Jogilag biztosan nem, de technikailag igen.

Én is rögzítem minden beszélgetésemet A12 alatt, mert kell a munkámhoz.

Mondjuk nem volt még szükségem rá, de csak mert tudják hogy rögzítem.

Én a CUBE ACR-t használom.

Ezzel mondjuk van egy kis gond, ha nem hangosítom ki a beszélgetést akkor az én hangomat nem rögzíti csak a másik félt hallani. Lehet hogy be lehet állítani, de én mindig kihangosítom, mert ált. beszélgetés alatt kell a kezem. Ezért nem néztem utána, nekem jó így.

- Amúgy meg hogy használ-e valaki személyiség típus kérdése. Vannak szabály követők akiknek a jogszabály szent és sérthetetlen. És racionalisták mint én is, akik úgy vélik az államnak nincs elegendő erőforrása egy esetleges vitás helyzetben arra hogy megoldja az én problémámat. Rászánnak 1 órát aztán lezárják az ügyet. Ezért én megelőzöm a bajt.

És morálisan is rendben van a dolog nálam, az vállalja a felelősséget egy esetleges vitás helyzetben aki a valódi felelős, nem az akire rá lehet kenni.

2022. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shaddark ***** válasza:

"Mondjuk nem volt még szükségem rá, de csak mert tudják hogy rögzítem."

Ez mondjuk ha jobban belegondolok egyáltalán nem igaz.

Pl. pont ma hallgattam vissza egy beszélgetést mert mennek a szerelők egy telephelyünkre és nem emlékeztem rá mikorra mondták.

Sokszor van hogy úton vagyok vagy elfoglalt, ilyenkor a felvételeket hallgatom vissza.

2022. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: Az A12-n alapból Android 10 van, nem 11. Android 11-ben olyan változtatásokat hoztak be, ami miatt csak rootolt telefonon lehet rögzíteni a hívást.
2022. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:

:)

A12 = Android 12

A mobilom az A72.

2022. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shaddark ***** válasza:

"Android 11-ben olyan változtatásokat hoztak be, ami miatt csak rootolt telefonon lehet rögzíteni a hívást."

Akkor csak beképzelem hogy visszahallom?

- Még mindig nem árultad el honnan szedted ezt, tényleg kíváncsi vagyok hogyan terjedt el ez a konteó.

2022. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!