Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hová tűnt a Kali Linux?

Hová tűnt a Kali Linux?

Figyelt kérdés
Letelepítettem a gépemre a legújabb verziót, de nem bootol róla. Eleve fura volt, hogy olyan partíciókat talált amik nem léteznek. Kettő darab 500 GB-s HDD van a gépemben. Az egyik HDD-n van a Windows a másik pedig kétfelé van osztva: Az egyik 270 GB-s partíción az adataim vannak: fotók, videók, stb. A másikon pedig nincs semmi, ez a partíció 195 GB-s. Erre a akartam telepíteni a kalit, de valami nem sikerült. Látta mindkét HHD-t, de a másodlagos merevlemezen nem látta a 195 GB-s partíciót. Helyette 209 GB-s partíciót látott. Én erre szépen telepítettem. Telepítés után újraindult a gép, de csak a Windows jött be. Újraindítottam a gépet, de nem látta a gép a boot menüben a kalit. Mit csináltam rosszul? Intel processzoros PC-m van. (HP ProDesk 400 G1 MT)

2022. júl. 9. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
nagy hekkerkedés közbe eltünt
2022. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Letelepítetted?


Aztán meg majd feltörlöd, vagy mi lesz? xD

2022. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
195 * 1.024^3 = 209
2022. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
A linuxot nem lehet NTFS fájlrendszerre telepíteni! Lehet például Ext4 vagy Btrfs fájlrendszerre. Ami neked két partícióra volt osztva az mivel Windows is van a gépen 100% hogy NTFS. Egy merevlemezen nem lehet két fajta fájlrendszer! Törölni kell az egész második merevlemezt és formáznod az említett fájlrendszerre. A BIOS-ban engedélyezni kell az AHCI módot, ha még nincsen és ha van a linux mellett windows is akkor ki kell kapcsolni a Secure boot-ot is.
2022. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Egy merevlemezen lehet két fajta fájlrendszer!

Akkor se kell kapcsolni a Secure boot-ot.

2022. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#3: ?

#4: Ext4-re formáztam. Secure boot nem emlékszem be vagy ki van-e kapcsolva.

AHCI mód be van kapcsolva.

2022. júl. 9. 20:47
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
A rendszer nem indul NTFS és ext4-re osztott merevlemezről az egész lemeznek egyfajat fájlrendszernek kell lennie. A windows teleírja a formázáskor a merevlemezt a saját adataival ami kell a működéséhez. Ilyen formában soha nem fog indulni a linux amíg van NTFS a lemezen!!!
2022. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De valóban a Kali még nem Secure boot kompatibilis mint a többi korszerű linux (Pl Mint). :(
2022. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

" 195 GB-s partíciót. Helyette 209 GB-s partíciót látott"


Itt valószínűleg csak átváltási különbség miatt volt annyi (GB vs GiB).


Viszont alighanem a GRUB-ot is arra a lemezre tetted, amire a Kalit, de mivel a géped a másik lemezről bootol, így nyilván nem fog elindulni a Kali.

2022. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Egyébként valami EFi-t vagy mit egy másik 300 MB-s partícióra tettem. (Nem kereken 300, csak valami olyasmi). Szerintem elfogom felejteni ezt Kalit hogyha kell neki 500 GB. Talán megpróbálom virtualboxszal.
2022. júl. 10. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!