Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hová tűnt a Kali Linux?

Hová tűnt a Kali Linux?

Figyelt kérdés
Letelepítettem a gépemre a legújabb verziót, de nem bootol róla. Eleve fura volt, hogy olyan partíciókat talált amik nem léteznek. Kettő darab 500 GB-s HDD van a gépemben. Az egyik HDD-n van a Windows a másik pedig kétfelé van osztva: Az egyik 270 GB-s partíción az adataim vannak: fotók, videók, stb. A másikon pedig nincs semmi, ez a partíció 195 GB-s. Erre a akartam telepíteni a kalit, de valami nem sikerült. Látta mindkét HHD-t, de a másodlagos merevlemezen nem látta a 195 GB-s partíciót. Helyette 209 GB-s partíciót látott. Én erre szépen telepítettem. Telepítés után újraindult a gép, de csak a Windows jött be. Újraindítottam a gépet, de nem látta a gép a boot menüben a kalit. Mit csináltam rosszul? Intel processzoros PC-m van. (HP ProDesk 400 G1 MT)

2022. júl. 9. 16:48
1 2
 11/18 SIDLER22 ***** válasza:
69%

Én személy szerint örülnék neki, hogy ha valaki nem ért hozzá az ne vezesse már félre a kérdezőt.

A partícionálást annak idején (részben) konkrétan ezért találták ki a háttér tárolókra, hogy több fájlrendszer típust lehessen rakni egy fizikai eszközre ( [link] Ha csak egy tiszta linux telepítést veszünk: már ott is van egyszer egy root partíció ami legtöbb esetben Ext4 és van egy EFI partíció ami mindig FAT32. Úristen ez hogy lehetséges? :O

Egyéb iránt egy csomó telepítőben van lehetőség a már meglévő Windows rendszert összébb zsugorítani és mellé feltelepíteni a linuxot.


És nem. Nem kell neki 500GB. Kicsit ismerkedjél a linux partícionálásával és érteni fogod, hogy mit, hogyan és miért kell.

2022. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ezért érdemes lehúzni a többi lemezt hogy csak az maradjon benn amire telepíteni akarsz. Majd a végén visszarakva mind a gyors bootmenüben tudsz választani az oprendszerek közt. Kötöttségektől mentesen.

[link] (nálam az F11)

[link]

2022. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. júl. 11. 14:16
 14/18 Tom Benko ***** válasza:
100%
Mielőtt válaszolnék, egy kérdésem van: miért pont a Kali?
2022. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mer' hacker akarok lenni... Egyébként azért mert a Kezdő Hackerek Kézikönyvében ajánlott a letöltése és telepítése.
2022. júl. 11. 16:27
 16/18 Tom Benko ***** válasza:
100%

Oké. Akkor kezdjük az alapoknál. Először telepíts valami egyszerű, átlátható rendszert. Arch, Ubuntu, Mint, Debian, Slack és társaik. Ajánlom az Archot és a Debiant, hogy megismerd a rendszer lelkét. Tanulj meg scripteket írni. Szokjál hozzá a kézikönyvek és fórumok olvasásához, keresési kulcsok megfogalmazásához, valamint precíz kérdésfeltevéshez.

A Hackerek kézikönyvét dobd ki.

Ha már gond nélkül tudsz válaszolni a fórumokon feltett kérdésekre, próbálkozz az LFS vagy a Gentoo telepítésével. Ha sikerül, utána a Kali nyavalyái már nem fognak problémát jelenteni. Már ha még érdekelni fog.

2022. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 SIDLER22 ***** válasza:
35%
Tom Benko én az Arch-ot nem nevezném egyszerűnek. Legalábbis a telepítését biztos, hogy nem. És egyébként sem hiszem, hogy egy hekkernek feltétlen meg kéne tanulnia egy Gentoo vagy LFS telepítését, hogy aztán visszatérjen majdnem az alapokhoz és mások által előre megírt szkripteket használjon.
2022. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tom Benko ***** válasza:
100%

@17: Pedig a lehető legegyszerűbb, nincs semmilyen segédprogrammal túlbonyolítva.

Érdemes egy hackernek az általa használt rendszer belső felépítését ismerni, ezért javasolt az ezt mutató disztrók használata.

Egy hacker nem mások scriptjeit használja, hanem készít sajátokat.

2022. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!