Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A laptopon (win10) C: dir...

A laptopon (win10) C: dir parancsra azt írja "File Not Found" akkor az azt jelenti tönkrement a gépben valami?

Figyelt kérdés

Már sok éve használom a Asus win 10 laptopot, van benne HDD és SSD is

C: az SSD

Ma csak úgy felraktam egy régebbi lemezes játékot amihez feltelepített egy Adobe playert.

A játék telepítésénèl jelzett valami hibát, de mikor elindítottam akkor valamit angolul kiírt és volt egy (yes/no) lehetőség ahol yes-t nyomtam. Majd csinált egy újraindítást.

Ezután el sem indult a gépem sehogy.


Nézegettem megoldásokat és volt egy olyan ahol a C: dir meg D:dir parancsot használják D-re mutatja azt ami rajta van, a C-re meg ezt írja:


Volume in drive C is Rendszer számára fenntartott

Volume Serial Number is XXXX-XXXX


Directory of C:\

File not found



2022. júl. 23. 19:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Konkrétan a C vinyód halt be.
2022. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Csökkentett módban kell indítani a gépet, ha valóban egy 3. féltől származó program okozza a hibát.
2022. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csökkentett móddal is próbáltam, ugyanazt csinálja mint rendes indításkor, próbálja javítani majd kiírja nem sikerült.
2022. júl. 23. 21:30
 4/20 anonim ***** válasza:

"C: dir" parancs..???

Nem csodálkozom hogy csak hibát ad válaszul. Ezt még tanulnod kell.

2022. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

#4-nek:


Neked kell tanulni még kicsit. XD


A "C:" a gép promptja, a "dir" pedig maga a parancs.

2022. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A parancs szintaxisa helyesen:

dir c:

Az is érdekes, hogy a "Rendszer számára fenntartott" partícióhoz betűjel van rendelve.

2022. júl. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem.


A helyes szintaxis "dir", utána pedig a meghajtó-jel. Ha nincs, akkor az alapértelmezett meghajtóra vonatkozik.


A "Volume in drive C is Rendszer számára fenntartott" jelzést én sem értem, de nem feltétlen jelez hibát. Én arra gyanakszom, hogy ReadyBoost meghajtónak volt használva.

2022. júl. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
#7: Kedves kötekedő barátom, ez így helytelen. Hol maradnak a különböző kapcsolók?
2022. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8-nak:


Mond neked valamit az, hogy én már DOS 5.0-ást is telepítettem annak idején jó pénzért? Valszeg még tervben sem voltál.


A mai parancssori verzió túlnyomórészt a DOS-ra alapul. Nem DOS, mielőtt belém kötnél! De aki DOS-on nőtt fel mint én, annak gyerekjáték. Ne akarj kioktatni a kapcsolók létéről, mert ha gondolod, felsorolom neked őket időrendi megjelenési sorrendjükben!

2022. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást, de elkanyarodtunk a kérdéstől ami nem segít megoldani a problémám.


Akárhogy is próbálom elindítani nem indul el, tippelek arra én is hogy a C vinyo ami egy SSD az pont akkor volt képes be halni amikor felraktam a játékot. (Bár eleve érdekes hogy behalt akkor miért nem csak eltűnt minden a képernyőről)


Kérdés:

Ha ez történt akkor van-e mód cserélni az SSD-t (gondolom azon volt a rendszer, azért nem indul)

Vagy egy külső merevlemezzel elindítani hogy amik fontos dolgok rajta vannak azokat letudjam menteni?!

2022. júl. 24. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!