Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepített Linux könnyen...

Telepített Linux könnyen átmigrálható másik rendszerre, másik HDD-re? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy telepített Linux rendszer (40 GB-s IDE HDD-re) könnyen migrálható mondjuk egy 500 GB-s SATA HDD-re?

Tudom hogy van UUID alapú lemezkezelés, a fstab-ot nem tudom például át kell -e írni és a kernel "initrd" miképpen módosul meg persze a grub betöltő stb.



2022. aug. 3. 20:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A /etc/fstab-ban azért, hogy fel tudja mount-olni a fájlrendszert.

Meg gondolom a grub beállításaiban is kell módosítani valamit.

2022. aug. 4. 13:33
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem a 'hol' volt a kérdés hanem a 'minek'...

De inkább költői kérdés volt. Nincs szükség rá klónozáskor ha a régi lemezt lehúzod utána vagy törlöd a partícióit.

2022. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Nem a 'hol' volt a kérdés hanem a 'minek'..."


A rendszer működése, fájlrendszer felcsatolása miatt.


"De inkább költői kérdés volt. Nincs szükség rá klónozáskor ha a régi lemezt lehúzod utána vagy törlöd a partícióit."


Értem, mert a rendszer automatikusan fogja tudni hogy a /dev/hda az "többet nem /dev/hda" hanem /dev/sda vagy sdb?

Sőt azt is fogja tudni hogy másik gépbe került ahol már nincs IDE vezérlő? Például más modulokat is kell betölteni induláskor stb.

2022. aug. 4. 14:22
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor bocs. Én csak lemez cseréről (klónozásról) beszéltem, nem alaplap cseréről.
2022. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A kérdésből én is kifelejtettem hogy ilyen szintű lenne a változás.
2022. aug. 4. 15:02
 16/17 anonim ***** válasza:

Én a part UUID-t szoktam átírni, attól függően milyen fájlrendszer, tune2fs-sel vagy btrfstune-nal. De ez csak akkor kell, ha a régi lemezt is használni akarod, hogy ne legyen két azonos UUID. Egyébként nem, hisz az UUID is a lemezen tárolódik, a klónozással megy át az is.

Ha FAT vagy NTFS lemezed is van, az megint más téma, mert azok nem tudnak UUID-t tárolni, hanem a rendszer generál nekik egyet.

2022. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ezt nem tudtam.
2022. aug. 4. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!