Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék laptopot venni, de...

Szeretnék laptopot venni, de nem tudom milyet lenne érdemes! Valami tanács?

Figyelt kérdés

Ezeket a programokat szeretném majd használni:


Adobe photoshop

Adobe illustrator

Adobe InDesing

Adobe after effects

Adobe premiere pro


TvPaint

Moho ( anime stúdió pro volt a neve de mostmár Moho)

Maya 3d



2022. okt. 27. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Ezekhez? Drágát.
2022. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Macbook Pro
2022. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ezekhez ki kell nyitni a pénztárcát.


S nem is feltétlenül a programok megnyitása miatt,hanem a sok anyag, amit be kell, hogy fogadjon és jól fusson rajtuk.


Különben sírni fogsz, hogy kiadtál pénzt egy eszközre és szaggat, akad, mert nem zökkenőmentesen viszi őket pl a huszadik layer után (ps).


Megvehetsz bármit "olcsón", de átkozni fogod magadat, mert ahogyan fejlődsz úgy gyarapodik az anyag is a programokon belül, főleg ha minőségit akarsz alkotni.


Pl képalkotásnál minimum a 300dpi, és egy kép több layerből áll, amely szintén 300dpi.


Nem kell lepontozni a többieket, csakmert tisztában vannak dolgokkal, amit nem magyarázgatnak, csak egyenes választ írnak.


Miért pont laptop mellett voksolsz?

Érintőkijelzőset szeretnél, akkor az is dob az áron.


Mennyi az az annyi, azaz mi számít olcsónak számodra?

2022. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Asus, HP
2022. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3.válaszoló

Mivel nem nagyon vagyok sok dologgal tisztában, hogy minek mennyi hely kell stb, így kb 3000 ezerre számítottam. De gondolom jóval zsebbe nyúlós lesz... Igazából azért gondoltam laptopra mert azt még is csak lehet cipelni...

De ha számítógéppel jobban jönnék ki, akkor legyen az.

És de lepontozom, mert az hogy annyit ír valaki hogy drágát azzal semmivel nem leszek előrébb, ellentétben azzal amit te mondtál, vagy a második válaszoló... Abból legalább van valami kiinduló pontom...

2022. okt. 31. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi a lepontozást, ám az egyén igényei nem csak ott állank meg, hogy dobjatok ajánlatokat,majd válogatok.


Pl nagyon nem mindegy, hogy egérrel vagy valamilyen érintő kijelzős dologgal dolgoznál.


Kijelzős vagy kijelző nélküli beviteli panel?


Táblamonitor és tásrai stb.


Mert ugye ezekhez mérten kell a gépet is összerakni...


Mi az elképzelésed? Jövőbeli terved a rajzzal stb?


Alaplap, proci, videókártya stb a foglalatok, kompatibilitás stb. Nem mimdegy.


Pl huion kamvas pro 24 4K

+ egy jobb monitor.

Nem csak a progit kell futtatnia a gépnek, hanem ezeken az eszközökön bírnia kell a megfelelő működést és használatot.


Pl vehetsz jó gépet, ha később nem passzolna bele a csere alkatrész.


Azért nem kell lepontozni, mert tudatlan vagy és 1 dolgon kattogsz, holott összetettebb a dolog.


Nem véletlen kérdezel te is ezügyben, mivel nem értesz hozzá. Érted?

2022. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugye, nem dísznek vázoltam fel a helyzetet s kérdeztem a válaszban. Infók kellenek, hogy megfelelő infót kapj. Így működik a világ. (jobbik része)


Persze vannak, akik hasukra csapnak és adnak valamit: legyél boldog vele - ahogyan sok üzletben is csinálják.

2022. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még egyszer mondom. Nem értek az ilyesmikhez(Processzor, kijelző méret meg ilyenek) ezért is kértem segítséget,hogy milyen laptop lenne jó. Itt nem konkrétan márkára gondoltam, hanem pont olyan adatokra amiket felsoroltál hogy pl ezekhez a programokhoz ilyen meg olya proci, gigabájt meg hasonlók kellennek, és hogy ezekhez mérten keressek valami olyan laptopot ami megfelelnek a szempontoknak.


Az hogy drágát az nem segítség. Ennyi.


Nem érintő képernyős kell, hanem egeres, lehessen rajztáblával összekapcsolni, tudjak nagy felbontásban rajzolni pl ha plakátot kell készítenem.

Rajzoláshoz, animáció készítés, filmészítéshez, tanuláshoz kell.


Azóta amúgy már kaptam segítsét. Már megvan hogy mit szeretnék, már csak a pénz kell rá.

2022. dec. 7. 23:02
 9/9 villain_ ***** válasza:

amiben gondolkodj:

- asztali pc (ugyanannyit tudo mac sokkal dragabb, notebook szinten, es az nem is nagyon bovitheto),

- nvidia videokartya,

- 16-32-64 gb ram,

- 1-2 tb ssd, sok hdd.

RAM es diszkmerettel lehet sporolni, ha kinovod, akkor raksz meg bele, vagy lecsereled azt az 1 db alkatreszt nagyobbra. ez mac-nel es notebooknal nem megy, vagy iszonyu draga.

tovabbi reszletekhez keressel szakmai forumokat (facebookon is van csomo) es cikkeket

2023. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!