Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri elkezdeni egy programoz...

Megéri elkezdeni egy programozói tanfolyamot? (OKJ) Szeretném a számítástechnika világa felé vinni a pályámat, illetve a jövőmet, de nem tudom, hogy egy sima OKJ-s képzéssel mire tudnák menni.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy egyetemi végzettség erősebb, de sajnos nem tehetem meg, mert egy sima szakközépiskolai végzettséggel rendelkezem, illetve egyedül élek és saját magamat a tanulás mellett fenn is kell tartani.

2022. márc. 25. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik még OKJ?


Egyébként: ha nem lazázod el, akkor nem hülyeség. De sajnos az OKJ olyan, hogy aki egyszer bekerült, az el is fogja végezni, akkor is, ha tök hülye hozzá. Ezért van olyan negatív híre, és emiatt sem veszik komolyan a tanárok a számonkérést. Szóval nem vagy rákényszerülve, hogy tanulj, anélkül is átlökdösnek. Ha viszont nem tanulsz, akkor valós értéke nincs.

Meg aztán: csodát ne várj tőle. Ugródeszkának jó, de ahhoz nem elég az ott megszerzett tudás és képességek, hogy utána te programozó legyél. Vagy így vagy úgy, de elvégzel egy egyetemet, vagy mellette rengeteget gyakorolsz, és alkotsz önmagad.

2022. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha létezik is ilyen, csodát ne várj, alapokra jó, de amikor én jártam régen, rengeteg elavult anyag volt, és egy csomó MS Office, ami ugye nagyrészt nem programozás. A legfontosabb némi angoltudás, részben mert sok leírás csak angolul van. A szakma nagyon szerteágazó, és gyorsan változik minden. Rengetegen akarnak itt érvényesülni, szóval erős a konkurencia, a legtöbben hasonló cipőben járhatnak, mint te. Szóval csak akkor kezdd el, ha tényleg van kedved hozzá, mert állásra, főleg jól fizetőre egyáltalán nincs garancia.
2022. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy OKJ vagy annak megfelelő papír/tudás az minimális, csak az alapokat adja át (jobb esetben). Kezdésnek talán jó, ha van időd, kapacitásod rá, de ne gondold azt, hogy a képzés elvégzése után automatikusan a tudás birtokában már mehetsz fejlesztőként dolgozni. Sok mindent kell még arra ráépíteni, ha ezzel akarsz foglalkozni, sok önfejlesztést igényel pluszban!


Én amikor jártam OKJ-re, a tanár hülyébb volt, mint én, de persze fel sem tűnt neki. A béka popsija alatt volt a színvonal. Szóval siralmas volt az egész. 1-nek elmegy azt mondom, de rajtad múlik, hogy mennyit tudsz még hozzátenni magadtól vagy innen onnan Youtube-ról, mert a jobbik felét az fogja adni a tudásodnak, és nem az, amit a "tanár" lead az órán.


De ez nem csak a programozóképzésre jellemző, sajnos az egész közoktatás kuka szintű. Ide juttatta a Fidesz az országot 12 év alatt. De mit várunk, amikor már szaktanárok is alig alig vannak? Amikor egy ének tanár tanít tesit? Szóval ennél komplexebb ez a kérdés.

2022. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem érdemes politikát keverni a dologba, mindig is ez volt. Én 2002-ben még Token Ringet is tanultam, amit akkor már szerintem vagy 10 éve nem használtak sehol, és amúgy sem volt szükség szerintem ilyen szintű tudásra, amikor a tényleges programozásra alig maradt idő. Szóval aki programozást akar tanulni, az készüljön fel, hogy az elsődleges forrás nem tanfolyam lesz, hanem könyvek, és online anyagok, többnyire angolul.
2022. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából csak azért szeretném elkezdeni az OKJ-t, mert nem tehetem meg ugye azt, hogy egyetemre menjek, de ha jelentkeznek is utána valamire akkor legalább feltudok mutatni valami pici végzettséget is, mert nyilván 0 tudással nem vesznek fel, viszont a későbbiekben szeretném fejleszteni magam és majd szerzek tapasztalatot a munkában és nem mellesleg nagyon is érdekel a programozás. A másik opció programozás terén a CNC programozói tanfolyam ( a szakmám is esztergályos), de a kettő azért messze áll egymástól felépítésben szerintem.
2022. márc. 25. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

OKJ nem ér semmit. Lehet, hogy ad hivatalos papírt, de állami doktrína szerint oktat, tehát zéró.


Valami programozói bootcamp-et javaslok. Igaz drága, de ha komolyan veszed akkor 80% eséllyel találsz programozói helyet. (Saját tapasztalat)


(3.. 2.. 1.. és spawnolnak a lepontozósok és ellenző ugatók a hozzászólásom alá)

2022. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

OKJ => a papír segítségével az EU-ban igazolhatod, hogy te elvégeztél egy ilyen iskolát.


Csak erre jó. Semmi, de semmi másra. Talán még a cv-ben jól mutat, hogy legalább a hajlandóságot vetted valamire.

2022. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra talán még jó, hogy olyan dolgok létezésére hívja fel a figyelmed, amire egyébként valószínűleg nem kerestél volna rá. Továbbá tudsz kérdezni, van némi számonkérés, ami a képernyő előtt nincs. Én nem jártam egyetemre, de állítólag onnan sem mindenki megy azonnal jól fizető munkahelyre.
2022. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

8 semmiféle "olyan dolgok" létezésére nem hívja fel a figyelmedet, ami a munka közben elkerülne. A munka ad tapasztalatot.


"Én nem jártam egyetemre, de állítólag onnan sem mindenki megy azonnal jól fizető munkahelyre."


Ez nettó hülyeség, semmi köze a két dolognak egymáshoz. Az a kérdés, hogy le tudod-e fejleszteni, és megérted-e a másik kódját vagy nem. Átlátod-e a problémát, vagy nem. Ha igen a válasz, akkor jó szakember vagy. CSAK EZ számít.

2022. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A Greenfox Academy-t javasolnám Neked erős bootcamp több ismerősöm is végzett ott, nem mindenki lett végül befutott IT szakember de aki tett utána is érte, hogy fejlessze magát az igen!
2022. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!