Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan informatikus...

Van itt olyan informatikus aki még nem használja még Windows11-et? És ha igen miért nem? Szerintetek egy operációs rendszert addig kell használni ameddig van még támogatás?

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 23:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
#10 a Volánbusz villany tesztbusza dettó (már vissza is adták azóta). Vagy 5x kellett újraindítani, mire egyáltalán képes volt elindulni a végállomásról. A túloldalon meg valami gigantikus drót csatlakozott rá, gondolom átment azon jópár Amper, ami sötét, szélcsendes idő lévén nem a megújulókból töltötte fel a buszt.
2022. dec. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
#10 Én sem akarok nagyon belemenni, részben mert nem vagyok a téma szakértője, de én teljesen máshogy látom. Vannak elszigetelt esetek, amiket egyesek felfújnak, mintha általános lenne. A többi, szerinted létező problémát nem is lehetne a kiforratlanságok közé sorolni.
2022. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%
(folyt) Egyes rosszul működő termékeket sem lehet ide sorolni. A magyar modulo sem éppen a technika csúcsa.
2022. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

Van.

Három fő oka is van.

1. Nem fogok új gépet venni azért, mert a MS-nál képtelenek voltak rendesen optimalizálni, és mókolgatni sem fogok azért, hogy ímmel-ámmal elfutogasson rajta a rendszer. És ha felmerülne a kérdés, hogy miért nincs egy informatikusnak zsír új gépe? Elvből sem, és gyakorlatias szempontokból sem. Mert eleve nem vagyok híve a gyakori gépcseréknek. És minek vegyek újat, ha egyébként mindenre, amit használok, tökéletesen jó?

2. A Windows 7 után szakítottam a Windows-vonallal. Előtte is már a Linux felé kacsintgattam, de utána véglet áttértem. Munkám során sajnos elkerülhetetlen, hogy Windost futtató gépekkel is találkozzak, és általánosan elmondható, hogy sokkal több velük a szívás. Hát ebből én köszönöm, nem kérek.

3. Egyébként sem tetszik a Microsoft által megalkotott világ. Mindent a külső ellenőrzés irányába tolnak el. Mi az, hogy már csak trükközéssel lehet helyi fiókot létrehozni? Mi az, hogy egy oprendszer adatokat gyűjt a felhasználóról? Mi az, hogy csak korlátozottan dönthetem el, hogy mikor akarom frissíteni a rendszert? Mi az, hogy a testreszabási lehetőségek nagyjából a Win95 szintje alatt vannak? Ebből én köszönöm, nem kérek.

2022. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 2*Sü ***** válasza:
32%

Informatikus vagyok és Linuxot használok.


De régebben dolgoztam Windows alatt, és amiért esetleg nem váltottam, annak inkább felhasználói, mintsem szakmai oka volt. Volt, hogy azért nem váltottam, mert egy-egy hardver vagy általam használt szoftver nem, vagy még nem volt kompatibilis az új Windows változattal. Néha meg ennél prózaibb ok állt mögötte. Informatikusként sok különféle szoftverrel dolgoztam. A Windows verziófrissítés sokszor nem volt gördülékeny, néhány programnak elszálltak a beállításai, vagy újra kellett telepíteni. Egy tiszta telepítés meg egy hétig eltartott. Feltelepítettem x darab programot, de mikor dolgozni akartam, rájöttem, hogy még y darab programot elfelejtettem telepíteni, át kellene állítani a beállításokat stb. stb… Amíg nem vált égetően szükségessé, addig inkább elnapoltam a Windows verzióváltást. Illetve azért voltak olyan Windows változatok, amik tényleg nem sikerültek túl jól, gondolok itt a Vistára és még inkább a Windows Me-re. Ezeket akár jobb ötlet volt egyszerűen csak átugorni.


Amúgy a dolog egyszerű. Minden új operációs rendszernek vannak újdonságai, új funkciói. Ha ezen számodra nem annyira fontosak, akkor nincs különösebb okod a frissítésre. Én a magam részéről mindig is nyitott voltam és érdeklődéssel fogadtam az új funkciókat, megoldásokat, így nem ragaszkodtam foggal-körömmel a régihez, de nem is siettem váltani az újra. Azt soha nem vártam meg, amíg lejár egy oprendszer támogatása. Viszont az, hogy lejár egy oprendszer támogatása, az nagyon-nagyon nyomós érv arra, hogy frissíts, ha van internet kapcsolat is a gépen. Különben az újonnan felfedezett hibák, biztonsági rések nem lesznek javítva, még megfelelő biztonsági szoftverek mellett is fokozottabban leszel kitéve random támadásoknak, rosszindulatú szoftvereknek (vírusok és hasonlók).

2022. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 NTBS ***** válasza:
Nem használtam még, de nem vagyok csak felhasználó.
2022. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 VikATanacsTalan ***** válasza:
Van. Egyrészt azért nem használok Windows 11-et, mert meg vagyok elégedve a 10-zel, másrészt meg azt mondta a Windows Update, hogy nem kompatibilis vele a rendszerem. Lehet, hogy meg tudnám hekkelni a BIOS-t (ami már nem BIOS, de ugyanazt tudja grafikus felületen, csak mindig elfelejtem a nevét :), hogy mégis csak elfogadja a két éve vásárolt brutális alaplap+proci kombómat, de minek?
2023. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!