Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakokon (egyetem) melyik programozási nyelvet használják/tanítják?

Figyelt kérdés

2015. dec. 17. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Mindet, ami "számít". Egy félév, egy nyelv, aztán jön a következő.
2015. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Rendesen egyiket sem, ha használható szinten akarsz tudni valamit, azt úgyis otthon fogod megtanulni.
2015. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem fuggo, de ha megfelelo helyre nyitod szerintem tobb erdemi valasz erkezne: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
2015. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok fajtát.

Egyrészt erősen szakirányfüggő, másrészt folyton változik, harmadrészt az egyetem nagyon tág fogalom, még azon belül egy karon belüli kutatások is sokfélék lehetnek (mindhez más nyelv kellhet), így akár 100-300 körül biztos megvan a használt nyelvek száma, ha mindenféle domain specifikus, modell leíró, validációs stb. nyelvet is számolunk..


A tanított nyelvek száma már jóval kevesebb (30 alatt).

De ha csak a legfontosabbakra vagy kíváncsi, akkor szinte biztosak a következők (mind másra jó):

- C, C++, Java, C#

- bash, power shell, python, javascript

- Matlab, R (ez már szakirányfüggő)

- Prolog, Erlang vagy Haskell (ez már szakirányfüggő)

2015. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szegedi Tudományegyetem Programtervező Informatika Bsc-n:


C, C++

C# (kurzus részanyag 3hétre terjed ki)

Assembly

Java

PHP (MySQL tárgyhoz kötelező program miatt magadtól kell megtanulni)

Occam, Smalltalk, Haskell, Prolog (3hét/nyelv egy kurzusban)

R

Matlab [ingyenes verzió: Octavie] több tárgyhoz is kell


De ez is olyan, hogy ha nem gyakorolsz otthon, úgy is megbuksz belőle. Szóval attól, hogy van belőle kurzus, nem azt jelenti, hogy ott is fogod megtanulni.

2015. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok


De egy programozó teljesítménye nem az ismert nyelvekben nyilvánul meg, hanem egy adott nyelven belüli minőségében.


Azaz ismerhetsz egy nyelvet A-tól Z-ig, ha spagetti kódot csinálsz, kb. semmit sem ér. Karbantarthatatlan, átláthatatlan.

2015. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A Szegedi Tudományegyetemre szeretnék majd jelentkezni, csak még nem nagyon/egyáltalán nem értek a programozáshoz. Ezen változtatni szeretnék, ezért tettem fel ezt a kérdést, hogy tudjak már előre tanulni/gyakorolni. :)
2015. dec. 18. 14:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyelv a programozonak csak egy eszkoz. Soforbol sem akkor lesz jo ha mar minden markaju autot vezettel, hanem ha az alapveto vezetes tudasod van meg. Ha az megvan, akkor mar barmely autohoz hamar hozzaszoksz. Kicsit igy van ez a prog nyelvekkel is.
2015. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De nem leszel versenypilota minden autoval.
2015. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell versenypilótának lenni. A versenyzés egy ág, vannak ennek megfelelő autók. Van csomó más ág, csomó más megfelelő autóval.


Programozásban is van több terület, megfelelő nyelvekkel.


Szerintem. :)

2015. dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!