Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windowst hogyan lehet aktiválni?

Windowst hogyan lehet aktiválni?

Figyelt kérdés

Laptop elfüstölt, lett bele téve egy új ssd ami teljesen üres és nekem kell telepítenem.

Alján van egy hologramos windows címke, hogy jár hozzá windows de az új fajta amire nincsen rányomtatva aktiváló kód.



2023. jan. 16. 01:00
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Telepítés közben netet kell majd adni a laptopnak, és magától aktiválódik majd a Windows.

Az elején mikor kérné a licenc kódot, azt a részt át kell ugrani.

2023. jan. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha a telepítés végén lehet csak netet varázsolni rá (mert Wi-Fi driver-t kell feltelepíteni) akkor is aktiválódik, feltéve ha volt rajta Windows 10, illetve nem tudom hogy ha régebbi Windows volt rajta, de a gép élettartama alatt frissítve nem lett, ez esetben mi a helyzet.

Legrosszabb esetben 2-3 ezer Ft értékben veszel OEM kulcsot.

2023. jan. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ncore-ról tölts le egy loadert, és kövesd az utasításokat!
2023. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eredeti windows volt rajta amit gyárban kapott.

Alján lévő címke miatt gondolom örökre jár hozzá és most is ugyanazt szeretném rátenni.

Van hozzá kábeles internetem.


Arra emlékszem, hogy windows 10 volt rajta de hogyan tudnám kideríteni, hogy melyik változat?

Címke csak annyit mond, hogy "WindowsR".

Home vagy pro változat lehetett.

2023. jan. 16. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy Home volt. Ha felteszed a Home-t és nem aktiválódik azonnal, tedd fel a Pro változatot.
2023. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van regisztrált licence kulcs a géphez, mindegy mit választasz ki, úgyis azt fogja feltenni amit a licence tartalmaz.
2023. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja hogy a kódot nem tudja, így nem lehetséges az, hogy a kód alapján választ a rendszer, de ha felteszed Home-t és nem aktiválódik, akkor a telepítést törlöd és felteszed a Pro-t, én ezt csinálnám.

Esetleg a gép márkára és altípusra rákeresel, hátha még megtalálod: milyen Windows változattal árulták, Home vagy Pro.

Szerintem a Home változat esélyesebb.

2023. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha aktiválva volt, újraaktiválódik
2023. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hete vettem egy laptopot, OEM Windows licence volt hozzá. Nem tudtam, hogy Home vagy Pro. A telepítő már a pendrive bedugása után tudta, hogy mit kell felraknia, a Home-ot.
2023. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!