Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mik a jó oldalai a Flatpak...

Mik a jó oldalai a Flatpak csomagoknak?

Figyelt kérdés
Alapból utálom a Flatpak/Snap dolgokat, tudok is pár kontrát; lassabb a natív csomagoknál, lassabban nyílik meg, rengeteg tárhelyet felzabál, izolált környezetben fut (ami lehet ugyan pro is olykor, de inkább kontra szerintem). Előnyei mik vannak? Tényleg nem tudom eldönteni, hogy most mi legyen, használjak-e Flatpak csomagokat, vagy ne. Engem leginkább az zavar, hogy rengeteg tárhelyet felzabál, több gigát képes letölteni, pedig csak egyetlen programot akarok telepíteni. Esetleg meg lehet oldani, hogy ne arra a lemezre telepítse azt az iszonyat adatmennyiséget, amin a rendszer van? Tehát a 240 gigás SSD helyett egy külön tárhelyre, mondjuk 1 terás HDD-re? Mert akkor adnék neki 1 esélyt. Ami még érdekelne, hogy memória ügyileg hogy áll a Flatpak? Több RAM-ot eszik egy adott program Flatpak verziója, mint a natív (.rpm, .deb, .zst, stb) csomag? Csak mert 8 GB DDR2-n azért az se olyan jó, főleg, hogy a DE eleve elhasznál másfél gigát.

2023. jan. 31. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az előző kérdéseidre adott válaszok miért nem tetszenek?
2023. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a számok elég furák. Milyen több giga egy program? Melyik DE eszik 1.5 gigát?


Pro: hamarabb frissítik (általában), sandbox (biztonság miatt, lehet állítani, hogy mihez fér hozzá), van olyan csomag, amit csak itt találsz meg (pl. spotify az ilyen), fejlesztőknek egyszerűbb


Nem kell használni, ha nem akarod

2023. jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

"Az előző kérdéseidre adott válaszok miért nem tetszenek?"


Ilyesmi jellemzően akkor történik amikor a kérdezőnek saját elképzelései vannak a válaszra. Tulajdonképpen már ő maga előre eldöntötte a választ és amelyik ennek nem felel meg azt nem fogadja el (megerősítés).

2023. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Ez nyilvánvaló. Nem választ keres, hanem önigazolást. Azt viszont sajnos sem az első, sem a második kérdésében nem talált, így most harmadjára is kiírta.


Én csak azt nem értem, hogy ha nem tetszik neki, akkor mit kell ezen rugózni? Nem kötelező, teljes életet lehet élni enélkül is. Miért okoz nála lelki törést az, hogy más használja?

2023. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!