Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben ezt meg lehet csináln...

Excelben ezt meg lehet csinálni valahogy?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az A oszlopban számok vannak, a B oszlopban pedig hozzájuk tartozó értékek.

Tehát pl.

1 alma

2 körte

3 szilva

A B oszlopban van egy legördülő listánk, amiben több elem is fel van sorolva.

4 barack, banán, szőlő

Én egy függvénnyel, pl fkeres, szeretném, ha visszaadná, mi tartozik a számokhoz. Ez működik is, azonban nekem úgy kellene, hogy ha a legördülő listához tartozó számot kérem be, akkor ne a legelső elemet adja vissza, hanem ki tudjam választani, amelyik nekem kell. Tehát ha a 4-es számot írom be, akkor ne a barack jelenjen meg, hanem legyen lehetőségem kiválasztani a banánt vagy a szőlőt is. Ezt valahogy meg lehet csinálni? Esetleg más képlettel? Remélem érthető :D



2023. márc. 11. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Létre lehet, egy ún. dinamikus legördülő listát kell létrehoznod, igaz, ehhez az adatstruktúrát át kell alakítanod. A Google-ön vagy a YouTube-on magyar nyelven is találhatsz példákat erre, angolul meg pláne.
2023. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!