Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lenne, ha a GUI-val rendelk...

Mi lenne, ha a GUI-val rendelkező Linuxos programokat OCD-s emberek programoznák?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy kinek tűnt fel, de a Linuxos GUI programok hemzsegnek az OCD-s embereket idegesítő hibáktól. Példának említhetném az Xfce ablakkezelőjét (xfwm). Amikor az ablakcímeket középre igazítottra állítod, akkor valójában nem is középen lesz, hanem a középponttól kissé balra. Akkor egyes fájlkezelőkben a mappák mellett az egyik oldalon több az üres hely, mint a másik oldalon, ezt csak úgy tudod kiküszöbölni, ha megfelelőre méretezed az ablakot, mert az elrendezés nem adaptálódik rendesen az ablak méretezéséhez. Van olyan is, hogy a panelen, akár Xfce panel, akár KDE Plasma panel, akár lxpanel, hogy ahogy az óra változik, pl 9:59 után 10:00 lesz, és bejön egy új számjegy, akkor "arrébb tolja" a panel tartalmát, de ha a betűtípusban nem egyforma méretűek a szám karakterek, akkor minden percben arrébb tolódik az egész. Ott van még, hogy a KDE Breeze ablakdekoráció magassága 23 pixel, miért nem 24 vagy 22? Az lenne a szabályosabb pedig. Ez még csak pár példa, sajnos a Linuxos programok jelentősebb része ilyen. Nagyon nem figyelnek oda a normális elrendezésre, és a szimmetriára, eléggé igénytelenek. A legprimitívebb weboldalakon is jobban ügyelnek az elrendezésre, mint a Linuxos programokban. Talán a GNOME odafigyel erre (asszem az igényesen van megoldva), de úgy többségében sajnos borzasztó a GUI. Persze vannak nagyon szépen témázott distrok, igazából nem a témázással van a gond, hanem az elrendezéssel. Én OCD-s vagyok, és rettenetesen zavarnak ezek a dolgok. Esetleg a GTK és a qt lennének ilyen bénák, és ezért ilyenek ezek a programok? Vagy meg lehetne ezeket normálisan is csinálni? Van esetleg bármi esély rá, hogy egyszer lecserélik ezeket a toolkiteket valami normálisra, ahol rendes az elrendezés?

2023. márc. 20. 19:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
80%
A fejedben van a baj, nem a Linuxos programokban...
2023. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Fel se tűnt.
2023. márc. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Szeretném jelezni hogy lehetőséged van megjavítani. Ezeket a szoftvereket emberek a szabadidejükben hobbyból fejlesztik, ezért a szoftverek forráskódjához hozzáférsz és a csapat részévé válhatsz.


Ha a hiba zabarja az ocd-s embereket, akkor érdemes lenne nekik hozzáfogni a javításhoz, és szabadidejükben ezt csinálnák, ahelyett hogy mások által készített és mondhatni ajándékba adott dolgot kiritzálnak.


Mindenkinek megvan a lehetősége ahhoz,hogy ezt megtegye.

2023. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
nálad a probléma
2023. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Szabadon áttirhatod a programokat hogy ha zavar. Ez nem Windows hogy úgy keljen elfogadnod ahogy adják. Rajta, ird át magadnak úgy hogy az neked megfelel.
2023. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

"hogy ahogy az óra változik, pl 9:59 után 10:00 lesz, és bejön egy új számjegy, akkor "arrébb tolja" a panel tartalmát, "


Nem!


XFCE:


Panel beállításai / Méretek / A hossz automatikus növelése


innen ki kell szedni a pipát és nem fog változni a hossz!

2023. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Tom Benko ***** válasza:
Érdekes, ezekkel a hibákkal nem találkoztam még.
2023. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Hú, látom már alakul a flamewar, úgyhogy hozok 1-2 löveget a frontra(nem ám, csak vicc)

Mindhárom felületet végigvándoroltam.

Az XFCE kicsit ilyen félkész cucc benyomását kelti, Egy néhány ember által feljesztett felület esetén lehet, ez a normális. Én nem erőltettem. A KDE egy akkora mostra cucc, hogy kb egy toronyháznyi ember tudná karbantartani. Adatbázis alapú magoldások a kmail -ben, amitől lassú, de legalább lefagy, összeomlik. A Ktorrent hasonlóan egy vicc. Csontra fagyasztja a gépet, has hozzáadok sok torrentet egyszerre. Ugyanez transmission esetén nem jön elő(dupla annyi torrentnél se.) Sokat tud, de a motorháztető alatt vannak gondok.

Nagyjából a Gnome működik legnormálisabban, egyszerű, nem bugos, a feljesztésekkel hamar felveszi a lépést (pl. Wayland)

Az elrendezése szerintem nem praktikus, de ez legalább nem bugos, gyors, és működik, és tud mindent.

Egyébként az átlagnál több konzolos cuccot használok, kerülöm a sokszor átgondolatlan guis frontendeket.

2023. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

3- as:

Te hány ilyen bugot javítottál meg? Ha 0 -t ne legyünk álszentek, nem mindenki fejlesztő.

Akinél meg megvan a tudás, ott nem értem, hogy ha elvégzi a munka 99 % -át, a maradék 1 -et miért csapja össze?

Igen, értjük, hogy nem egy terméket vett, de ezt 17 év linuxozás után se értem.

2023. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Még 1996 környékén a gravis ultrasound driverében volt egy bug, ami miatt ha sokat töltöttem az aha 2940 kártyával vezérelt hdd-ről akkor sajnos összeakadt a rendszer.. Ennek a javítását akkor én csináltam és bele is került a kernelbe. De azóta tényleg semmit, nem is IT részen folytattam az életemet. De a lehetőség adott, én is fiatal voltam, problémám volt, megoldottam.
2023. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!