Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb? A Microsoft...

Melyik a jobb? A Microsoft Office 365 vagy nem a 365 verziója?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 24. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Standalone: ha megveszel pl. egy Office 2019-et, akkor kizárólag azt a kiadást és az abba épített funkciókat éred el, és az Office 2021-es újdonságaihoz azt a verziót kell megvenni, mert a 2019-es licence nem terjed ki rá.

Folyamatos hozzáférés: O365 esetén mindig az aktuális legfrissebb kiadást használod, aminek hozzáférése automatikusan továbbgördül a fejlesztéssel együtt.

2023. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egészen hasonlítanak tudásban is, meg külsőre is, nagyon mélyen bele kellene menni, hogy a különbségeket lehessen boncolgatni... én használtam mindkettőt, diákként volt szerencsém ingyenes lincenszekhez, de őszintén mondom nem érzem a különbséget. Szerintem átlag, de akár kicsit komolyabb felhasználó se érzi...

Egy olyanról hallottam, hogy valaki kapott egy 365-ben szerkesztett Excelt és a benne használt függvények nem voltak elérhetőek a simában... ami lássuk be ciki helyzet, át kellett írni. Mivel előfizetési alapon megy, mindig a legfrissebb verziót használod, de ez innentől rajtad múlik, hogy neked megéri-e az ára, attól függ mit dolgozol, mire használod.

2023. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Használat szempontjából ugyanolyanok. Oké, egy-két apróságban eltérhetnek, de egyik sem jobb a másiknál. Más piaci modellt használnak. A "sima" Office-t egyszer kell megvenned, és utána ameddig szeretnéd, használhatod. A 365 pedig előfizetéses. Elsőre ugyan olcsóbbnak tűnik, de ha hosszú ideig használod, simán kijöhet drágábbra, és nyilván addig használhatod, ameddig fizetsz érte. (Meg ameddig előfizetésed van, addig az online MS Office "teljes" verzióját is használhatod. A korlátozottabb formáját lehet egyébként ingyen is.) Persze, egyszerre jóval kevesebbet kell perkálnod, mint a "sima" Office-ért. Emellett a 365 folyamatosan frissül, mindig az éppen legfrissebb verzióra. Ezért fordulhat elő az, amit #2 mondott. Ha a másik személy a legfrissebb "sima" Office-t használta volna, nem lett volna ilen probléma. Ugyanez fennállhat akkor is, ha mondjuk egyik fél a 2019-est, másik meg a 2016-ost használja.

Ha nekem kéne döntenem, én a "sima" mellett döntenék. Nem szeretem az előfizetéses, internettől függő dolgokat. Bár eleve már jó ideje nem is MS Office-t használok, hanem LibreOffice-t, de ez most mellékes dolog. Ha MS-t kéne használnom, a "simát" választanám.

2023. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért használod a LibreOffice-t? Miben gondolod jobbnak?
2023. ápr. 25. 10:46
 5/5 Thunderfairy ***** válasza:
A LibreOffice ingyenes és tud annyit mint a Microsoft alkalmazása.
2023. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!