Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Laptopra melyik android...

Laptopra melyik android rendszert erdemes telepiteni amin viszonylag az osszes playaruhazbol letoltott alkalmazas fut rendesen ? Letoltesi linket is szeretnek egyben.

Figyelt kérdés
2023. júl. 11. 23:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Kerdezo vagyok:

Eddig a sima Android x86.ot raktam ra, de nagyon sok alkalmazas nem mukodik. Letolteni le tudom, de mar futtatni egyiket sem.

2023. júl. 11. 23:39
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Kezdjük ott, hogy az android ARM prcikon fut, míg a PC/Laptop-okban x86 van, amivel nem kompatibilis.


Azért fut Winfows-on android appok, mert van "emulátor" ami kvázi fordít. Natívan laptopra nem fogsz Andoidot telepíteni.


De biztos van, aki jobban tudja, az jelentkezzen.

2023. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A laptopok igen túlnyomó többsége x86-64-es architektúrájú, tehát natívan olyan Android rendszert lehet rátelepíteni, ami arra az architektúrán fut. Ilyen disztribúció az Android X86:

[link]


De arra érdemes figyelni, hogy az alkalmazások egy jó része az okostelefonok/tabletek igen nagy többségén elterjedt ARM-architektúrára íródott - például a Firefox is:

[link]


Alternatívaként ott van példának okáért a Bluestacks nevű emulátor:

[link]

vagy valamilyen ARM-architektúrájú emulációt támogató virtualizációs technikával - például Qemu-val:

[link]

2023. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyiket sem, mivel bár létezik x86/x64 architektúrára Android, de ezeken kompatibilitási okokból nagyon sok alkalmazás nem fog futni. Sőt, még feltelepíteni sem biztos, hogy probléma nélkül sikerül.

Tudom, mert kísérleteztem vele nemrég.

2023. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pedig sikerult fel telepitenem. S meg kell mondjam nagyon jo. Gyors minden. Viszont igen, vannak olyan alkalmazasok amik sajna nem indulnak el .

Youtube hasit. Win10 en lassan toltott be.

Google szinten. Se ennyi. Pont azok az alkalmazasok nem mukodnek, amikre szuksegem lenne.

Pedig k..va jo lenne ha rendesen mukodne minden. Sokkal jobb mint a win rendszer.

2023. júl. 13. 07:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Chromebook inkább?
2023. júl. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Chromebook az megfelelne ? Gyorsabb ?
2023. júl. 15. 12:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Amelyik drágább, az biztos... Azokban is különböző hardver van.
2023. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!