Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Avira, vagy a Bitdefender...

Az Avira, vagy a Bitdefender a jobb vírusirtó?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 09:43
A kérdező szavazást indított:
Avira
Bitdefender
2 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Nem írtani kell, hanem megelőzni.

Azt kell megakadályozni, hogy a gépedre kerüljön.

Tudatos használat, kétes forrású programok kerülése.

ÉS mivel a mai kártékony programok nagy része böngészőből támad,

így ott is megfelelő védelem, aminek első védvonala AdBlock böngésző mint Brave.

2023. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért egy jó virusirtó sosem árthat
2023. aug. 16. 09:55
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Arra akartam rávilágítani, hogy a megelőzés a fontos.

Ha vírusos lett a gép, akkor mindegy milyen írtóvan,

a leghatékonyabb: format c: /q

2023. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj én kevesebb, mint egy éve vagyok "etikus hacker" területen (azért az idézőjel, mert nagyon tág ez a terület) és már most tudok olyan malwaret írni, ami ezeken mind átmegy. De nem azért van ez, mert hú de nagy zseni vagyok, egyszerűen csak az egyedi malwaret nem tudják szűrni, hiszen ezek nagyrészt statisztikai alapon működnek. De ennel is nagyobb gond, hogy ha fel is ismeri a vírusírtód, attól még vannak olyan malware-ek amit az életben nem fog leszedni egy se, miután te minden jogosultsággal feltelepítetted.


A vírusírtó egy átlag embernek arra jó, hogy megfogja a nagyon durván egyértelmű malwaret vagy pedig jelezzen, ha valami van a gépeden és akkor mehet a clean install.



A legjobb védekezés TE vagy. Nem kell letölteni egyszerűen semmit ami nem hivatalos helyről van (pontosabban executable dolgokat ne tölts le, film vagy sorozat teljesen okés pl torrentről), MINDEN emailt ignorálni kell ami az adataidat kéri és ha emailt kapsz valami dokumentummal, azt csak akkor töltsd le, ha 99%-ban biztos vagy, hogy nem fog ártalmas lenni. Ha ezeket betartod, akkor vírusírtó nélkül se fog soha semmi baj érni, mert az átlag embert ért támadások szinte mindig igénylik egy tapasztalatlan felhasználó naivitását, azaz letöltesz valami full gyanús dolgot vagy megadod minden adatod valami scammernek.



Egyébként magad is megnézheted, hogy mennyire "nem nehéz" saját malwaret írni. Keress rá, hogy av evasion github, av evasion blog posts vagy red team notes. Ezeket kicsit át alakítgatod és semmit sem fog tudni kezdeni a legtöbb vírusírtó veled. De ha twitteren kezdesz el keresgélni, akkor meg rengeteg új technikát találhatsz amik annyira frissek, hogy alakítgatni se kell, működni fog úgy ahogy van.


Persze kell egy kód is, amit a "vírusod" majd bejuttat a memóriába és az a kód oldja meg a kommunikációt az áldozat és a te géped között. De erre is van egy csomó online, amit kicsit át írsz és jó is vagy. Csak keress rá, hogy C2 github és valami kevésbé népszerűbb tökéletes lesz.


Szóval látod mire szeretnék célozni, meg ha más is rátalál a kérdésre láthatja, hogy ezeket a vírusírtókat nem nehéz kijátszani és a legfontosabb védelmi vonal a felhasználó lesz. Nagy cégeknél monitorozzák a cég teljes hálózatát és minden egyes gépet. Ott sem a vírusírtó fog elkapni, hanem az, hogy minden monitorozva van és egy gyanús network traffic miatt vannak helyek ahol azonnal lekapcsolják a gyanús gépet. De egy átlag embernél ilyen nincs, TE magad vagy akinek oda kell figyelni, de ez egy átlagos embernek teljesen elég.

2023. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyikkel sem fogsz mellé.

Bitdefenderről jót írnak a neten, igaz a másikról is, de sokan az előbbit favorizálják.

Nem tudom milyen árakban vannak, válassz olyat ami a legjobban megéri neked.


Egyébként a Windows Defender is megfogja a legtöbb kártevőt, ha eredeti, naprakész frissítésekkel telepített a Windowsod.

Na meg persze egy kis tudatos számítógép/internet használat és máris megelőzhető a legtöbb baj.


#4 Persze mindig jönnek újabb technikák, ami ellen készítenek is védelmet.

Én is foglalkoztam valamennyire a témával. Gyártottam egy két pici kis malwaret kísérletezés miatt. Működött kb. egy hétig és mikor legközelebb próbáltam futtatni, azonnal megfogta Defender. Vannak ezzel foglalkozó oldalak, yt csatornák, de nem ritkán a kiposztolás után pár nappal már nem is működnek, mert a Defender felismeri és blokkolja azt.

2023. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!