Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10-ből kivette a...

A Windows 10-ből kivette a frissités a World Padot? Miért?

Figyelt kérdés
2023. szept. 11. 22:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
66%

#20


Én nem pontoztalak le, de azért a használhatóságáról nem lennék meggyőződve. Ha elkezd az ember formázott dokumentumot szerkeszteni, elég hamar előjönnek az olyan igények, mint hogy legyen benne oldalszámozás, táblázat, szegélyek, kitöltések... a WordPad semmi ilyesmit nem tud.


Az pedig, hogy valaki 20 éve használta utoljára, semmit nem jelent, a WordPad 20 év alatt funciókat tekintve gyakorlatilag nem változott :)

2023. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
#21 Nem céloztam senkire, elég sokan látogatják a gyakorit, az sem biztos, hogy hozzászóltak. Nyilván órákig lehetne sorolni a hiányosságait a komolyabb szövegszerkesztőkhöz képest. Én írtam azt is, bár itt nem egyértelmű, ki mit írt, hogy "egyszerű dokumentumokhoz teljesen megfelel". De kérdés, hogy miből van szükség egyszerű programra, amikor komolyabbak is elérhetők gyakran ingyen.
2023. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy ha továbbfejlesztették volna, hogy normálisan megnyissa az office dokumentumokat is, akkor arra bőven elég az a kis tudás, amit a Wordpad alapból tud. Tehát olvasni és módosítani a szöveget, esetleg kitölteni benne adatokat. Tudom, hogy nehéz elhinni, de az átlagfelhasználó erre használja a letorrentezett Office-t is, sőt a LibreOffice-t is csak ezért teszi fel a gépére, mert nincs más, amivel ki tud tölteni egy formanyomtatványt.


Nyilván a cél az volt a Microsoft részéről, hogy megvegyék az Office-t, ezt nem kérdőjelezem meg, de objektíven nézve a Wordpad hasznosabb lehetett volna, mint a Jegyzettömb.

2023. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Kiss Lajoska válasza:
57%
Én nem tudom hányan használták a wordpadot. De ha megveszek egy autót pl. ülésfűtéssel, majd az első garanciális szerviz során kiszerelik belőle, mert úgy ítélik meg, hogy nem használtam eleget akkor nagyon fel lennék háborodva.
2023. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Ez a Microsoft üzletpolitika nagyon nem tetszik nekem, de mi a csodát csináljak? Jobb hijján megpróbáltam az Officet, de nem jó, fizetni kellene érte. Most a Libre Office van fent. Jól kiszúrt velem ez az akármilyen cég (mint amit a frissitésekkel szokott).
2023. szept. 18. 22:15
 26/27 anonim ***** válasza:
66%
És mi is kényszerített erre a lépésre?
2023. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
44%

Nahát, ebben a csúnya világban fizetni kell a szoftverekért, amiért egy több ezer fős fejlesztőcsapat éveken át kvázi vért izzad, hogy teljesítse az elvárásokat, amit a vezetőség kitűz elé, hogy a konkurencia ne szárnyalja túl őket. Gondolom Te, kedves kérdező nem kapsz pénzt a munkádért, ugye? Te is szívességből és empátiából dolgozol…


Regisztrálj egy Microsoft fiókot (ingyenes), a böngészőből futtatható Office verziót teljesen ingyen adja ez a gonosz újvilágrendbeli cég.

2023. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!