Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux rajongók, ti itt direkt...

Linux rajongók, ti itt direkt züllesztite a linux renoméját?

Figyelt kérdés

Folyton mindenki lepontozza a hozzászólásokat. Nem gondoljátok, hogy így csak magatok alatt vágjátok a fát. Hiszen a linux rendszer egyébként is rendkívül sok kívánnivalót hagy maga után, legföbbképp hardver szinten.

Mégis elutasítóak vagytok a kérdezőktől, még válaszban is. Pontozásban meg főleg.

Miért kell ezt az alternatív valamit még lejjebb zülleszteni ezáltal?



2023. okt. 17. 12:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Apa kezdődik...
2023. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 gentoojedi ***** válasza:
92%

A lepontozók ti vagytok nagy linuxellenzők. A linuxos akkor pontoz le egy nem linuxost, ha úgy tesz a rendszerre negatív kritikát, hogy a hozzászólásából érezhető a rendszer megfelelő ismeretének hiánya, amiből fakad a leminősítése.


Továbbá az irreális elvárások.


Úgymint:


- A linux legyen olyan, mint a Windows.

- A linux tudjon natívan windowsos alkalmazásokat futtatni.


De így általánosságban meg is válaszolom. Nem lehet ugyanolyan, mert akkor az is Windows lenne.


Nem futtathat natívan Windowsra írt programot


Egy kutya sem tud megfertőzni egy madarat vagy egy embert, mert a három faj gazdatestének összetétele/működése eltér egymástól, hiába mindegyik élőlény, táplálkozik, tájékozódik, egymás vírusait nem tudják futtatni. Így talán mindenki érti a hasonlatot.


A debizony a windows képes futtatni natívan a linuxos programokat kijelentés meg az állítók tudatlanságáról tanúskodik. Mert csak látszólag futtatja natívan. Virtualizáció van a háttérben.


Ha meg azzal jövünk, hogy téved az állító, mert nincs a megfelelő ismeretek birtokában, akkor meg mi linuxosok vagyunk lekezelőek meg bunkók.


Hát nem!


Ami a züllestést illeti nézd meg mit művelnek a hup fórumán, meg általában az oldalon.

2023. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Ennél kevés átlátszóbb flame war keltő " kérdést " látni.
2023. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

Annyira "fos" a linux, hogy az okos telefonok kb. 85%-án linux alapú rendszer fut. Miről beszélsz kérdező?


[link]

2023. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
#4 A kérdező nyilván asztali (grafikus) Linux-rendszerekre gondolt, nem a kernelre, de ezt máshol sem szokás szabatosan leírni, hogy pl. "Linux alapú, grafikus felületű asztali operációs rendszer", csak simán Linux.
2023. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 gentoojedi ***** válasza:
44%

"Mégis elutasítóak vagytok a kérdezőktől...


Miért kell ezt az alternatív valamit még lejjebb zülleszteni ezáltal?"


Én minden erőmmel azon vagyok, hogy a linuxot védjem meg a hozzá méltatlan felhasználóktól.


A linux felhasználóbarát, de megválogatja a barátait. Linuxot csak az használjon, akit a linux a barátjának tart.

2023. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
88%

Ej, te kis elitista :-)


A Linux mindenki barátja, aki az akar lenni. Egyébként meg a kérdésben ott a kulcsszó: "rajongó". A rajongó nem racionális, csak azért tud negatív értékelést adni, mert az esetleg nem jó fényben tünteti fel rajongása tárgyát. Ez jól megfigyelhető az iOS/Android "összecsapásoknál". Szerintem nem kell ezzel foglalkozni, aki bármi hasznosat hozzátesz egy Linux témában felmerült kérdésre, az jó pont, aki meg csak "téríteni" megy, az nem hasznos.


Egyébként a lepontozások pont ezekből adódnak, mint a "Hiszen a linux rendszer egyébként is rendkívül sok kívánnivalót hagy maga után, legföbbképp hardver szinten." Mert ez egy féligazság, egy 15 éves mantra továbbélése, pont olyan, mint a Windows szr., a java lassú és társai. Minden szoftvernek megvannak a maga hardver kívánalmai, a Linux sem kivétel.


A gond ott kezdődik, amikor Egységsugarú Júzer ezt nem veszi figyelembe és fikázódik, pedig ő volt a hülye, hiszen tudhatta, hogy nem lesz úgy jó. De ez igaz Windows vonalon is, vesz valami olcsó vackot (pl. kétpálcás céllövöldés nyomtató), majd rájön, hogy XP óta nem írt rá driver-t senki. De hát a Windows mekkora szar már ezért, nem? Nem. :-)

2023. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Thunderfairy ***** válasza:
89%

Hasónlot már én is tapasztaltam kérdező. Linux felhasználó vagyok de ha meg merem írni hogy a windows is van olyan jó mint a linux akkor jön a letámadásom a többi linux-os részéről hogy miért nem windows-t használók akkor. Sokunknál, én nem vagyok köztűk, de csak szidni szabad a windows-t ez nekemn is piszkálja a csörömet. Közbe meg tudod mi van, A linux-os hisz használ sok esetbe kedvenc disztrora melett windows-t. De linux forumokon fikázza.


De hogyan is ismerkedtek meg ők is a számítógépekkel? Megmondom én. Volt egy windows-os gépűk amit nagy megelégedéssel használtak mikor 5-10 év windows után tudomást szereztek a linux-ról. Kiprobálták és megszerették. Elkezdték használni és élvezni hogy például nincs programok telepitése, driverek telepitése, stb. linux alatt. Így válunk szépen linux felhasználóvá. Mindegyikűnk így kezdi de ezt szokás elfelejteni. Én kimindom hogy a windows-t ha teljesen mindent beállitunk akkor átlag felhasználásba jobb a linux-nál. Nem, nem megyek vissza windows-ra már de sokkal könnyebb és gondmentesebb egy windows. Figyeld meg kérdező hogy le fog támadni a többi linux-os hogy ezt így ki mertem mondani.

2023. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 gentoojedi ***** válasza:
34%

"A Linux mindenki barátja, aki az akar lenni."


Azért ez nem ilyen egyszerű. Nem csak a linuxnál, de a való életben emberekkel is előfordul, hogy egy ember elkezd rajongani egy másikért és a barátja akar lenni, aztán jön a csalódás, amikor jobban megismeri, hogy nem egészen olyan személyiség, mint amit elképzelt. Aztán csalódottságában elkezdi furkálni, vagy a háta mögött becsmérelni.


Linuxnál magas a mérce. Ahhoz, hogy a barátod legyen kell némi elhivatottság, meg tanulási szándék, de legfőképpen alázat. De gyakori jelenség alázat helyett a gyalázat.


"Ej, te kis elitista :-)"


Elit? Az valami mozaikszó ugye?


Mit is takar?


Expert Linuxusers Informtion Technology


vagy inkább:


Expert linuxosok ideológiai társasága?


Vagy valami más?


Minden keratív vélemény érdekel.


Írjatok bátran. Mit takarhat az E.L.I.T szó?

2023. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 gentoojedi ***** válasza:
55%

#8


Ez nem volt fair Thunderfairy.


Olyan jó bosszót áltam, hogy a 86%-os érvényű pontozást én adtam. De piros helyett zöldet.


"de sokkal könnyebb és gondmentesebb egy windows"


Ez az esetek 99%-ban így van. Linuxot desktop osnek nem azért választ az ember mert kevesebb gondja lesz. De ezek szerint Te ezt nem érted.


Mindenesetre kifejthetted volna miért nem térsz vissza Windowsra, ha Nálad nem ideológiai alapból történt a linuxnál maradás.


Amógy ez komoly linuxos szakembereknél - értsd, akik a munkakörükből adódóan linux szerver(eke)t üzemeltetnek - ott is vita van azon kinek jött már el a linux desktop éve.


Mindenesetre a feldobott kérdésemre válaszra méltathattál volna.

2023. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!