Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez az Arch Linux mitől olyan jó?

Ez az Arch Linux mitől olyan jó?

Figyelt kérdés

Haverom nyomja magát hogy Arch linuxot használ. Nagyra van magával nagyon. Én windows-os voltam mindig is. Mi a jó ebbe hogy össze omlik a pc állandóan meg nem is lehet rajta játszani. Egyszer kipróbáltam egy linux mintet de egáyltalán nem jött be. Összeomlott a windows kezelő és még egy játékot sem tudtam elindiítani rajta. Szóval nem értem mi a jó ebe az arc linux ban? Meg miért használják ezt az enmberek?


Ki oktatott engem hogy én egy hülye windows user vagyok, nagyjából össze is vesztünk ez miatt, mert én mondtam neki, hogy figyi már mindenk iazt használ amit akar te meg menj a lunuxoddal ahova karsz.



2023. nov. 2. 17:27
1 2
 1/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Érdekességképp megkérdezném, hogy hány éves vagy?
2023. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
16 fiú
2023. nov. 2. 17:40
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez kamu, vagy ha nem, akkor a haverod valami kis 12 éves kölök lehet, akinek finoman szólva még nincs kiforrva a jelleme.
2023. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ő fanatikus. Az egyik játékban ismertem meg. Valahogy megoldotta hogy linux alatt is fusson neki. Még nem találkoztam vele élőben. discordon szokott rám írni hogy kifagyott e már a windowsom. Tehát ilyen lekehelő stílusban beszél velem.
2023. nov. 2. 17:46
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Linuxon windows kezelő??


Linuxot amúgy még egyszer nem láttam összeomlani. Egyszer volt olyan, hogy véletlenül rossz dolgot töröltem ki, és elment a grafikus felület, de akkor is ment a parancssor, nem omlott össze.

Nyílván nem minden hülyebiztos, visszakérdez, hogy komolyan ezt akarod, ha igen, akkor csinálja.


Amúgy sok dolog könnyebb linuxon, van ami windowson kényelmesebb (megszokásból), de arra is van alternatíva linux alatt. Laptopokon jobb aksi üzemidőt is eredményezhet a linux.

Én használom mind a kettőt, van ami számomra jobb windows alatt, van amit meg csak linux alatt vagyok hajlandó csinálni. Elég stabil és gyors rendszer. Régebbi laptopomnál amúgy még játékokkal is jobban boldogult, mint windows alatt. Persze modern eszközöknél lehet jobb játékra a windows.

2023. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezt írta nekem a múltkor.


Te komolyan még mindig ezen a fos Windows-on hajtasz? 😂 Ób@zmeg! Én már évek óta az Archon csapatom, és nem is értem, hogy te hogy bírod ott, ahol folyton csak fagyások és frissítések vannak. Az Arch, gyors mint a villám, stabil mint egy szikla, meg te még mindig vacakolsz azzal a winfos-szal? Ébredj már fel, öcskös! Jófej lennél, ha nem windowsos lennél.

2023. nov. 2. 17:59
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van a haverodnak. A Linux gyorsabb, stabilabb, biztonságosabb, kezelhetőbb, mint a Windows. Ezzel mindenki tisztában van, aki ért egy kicsit a számítógépekhez. Egyedüli hátránya, hogy kevesebb játék készül rá.
2023. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 gentoojedi ***** válasza:
100%
Nem szeretem az arcoskodó archosokat. Ha tényleg olyan nagyképű, mond meg neki, hogy a keménby legények LFT-t (Linux from Scratch), de legalább egy gentoot használnak. :)
2023. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából... zsák a foltját. Mindketten ugyanaz a lenéző, gyűlölködő kategória vagytok, csak ő attól érzi felsőbbrendűnek magát, mert Archot használ, te meg attól, mert Windowst.


Egyébként: Linuxot használok évek óta. Az elmúlt 5 évben összesen háromszor láttam Linuxot úgy istenesen csonttá fagyni, abból kettő hardverhiba miatt volt. Egyébként iszonyatosan stabil rendszer, talán csak a BSD-k stabilabbak nála. Nyilván ha komolyabban akarsz foglalkozni vele, akkor némi ismeret kell hozzá, de azért azt se felejtsük el, hogy a Windows használatát sem a kisujjadból szívtad ki, hanem kb. 6 éve tanulod, és nagyjából hasonló ideje tapasztalod. Ha odaülsz egy tök idegen rendszer elé, nem fogod 10 perc után profi módon használni. Ha egész életedben mondjuk OSX-et használtál volna, és először látsz Windowst, ugyanúgy furcsa lett volna. (Bár egyébként kis logikával egyik elterjedtebb oprendszert sem nehéz kezelni.)

Ami meg a programokat illeti: ha egy rendszeren más rendszerhez készült programokat akarsz futtatni, azzal mindig lesz több-kevesebb szívás. Ilyen tekintetben a Linux kimondottan jól teljesít, ugyanis a legtöbb Windowsra írt programot kompatibilitási rétegek segítségével képes futtatni. Ez fordítva már sokkal macerásabb. Az, hogy te a Windowson látott progrmaokhoz vagy szokva, az egy szubjektív dolog. Nekem, aki évek óta szinte csak Linuxot használok, nekem meg az itt megszokott programok hiányoznak például akkor, ha Windowsos gépen kell dolgoznom. Haveromnak, aki nagy Apple-fan, neki meg az OSX-es programok hiányoznak, ha Windows PC-n kell dolgoznia. Ez egy tök szubjektív dolog, hogy ki mit szeret, és ki mit hiányol, meg mihez van hozzászokva. Ha én pl. Windowson OSX és FreeBSD programokat akarnék futtatni, akkor azt a következtetést vonnám le, hogy "hát ezen a rendszeren semmi nem megy".

Ami pedig engem illet: Linux Mintet használok, fő rendszerként immár 5 éve, a munkahelyemen pedig 7 éve. Tizedannyi problémám sincs vele, mint amikkel összességében Windows alatt szembesültem. Sőt, ha valamiért Windowst kell használnom, komolyan hiányoznak a Linuxon jól megszokott dolgok. A Linux után a Windows rémesen korlátozott egy rendszer. Egyszer kíváncsiságból pár hétig vezettem egy naplót, hogy a munkahelyemen mennyivel több munka van pusztán azért, mert sok gépen Windowst használnak. Az jött ki, hogy heti szinten átlag 10 órával kevesebb munkám lenne, ha minden gépen Linux lenne. Itthon szintén nem hiányolom a Windowst. Pedig aztán elég sok mindent csinálok a gépemmel, és igen, játszok is meglehetősen sokat. Bár igaz, ilyen téren kis szerencse is besegített, hogy azok a játékok, amiket szeretek, mind elérhetők Linux alá, vagy Wine/Proton segítségével futtathatóak.


Az Arch pedig pont az a Linux-terjesztés, ami azoknak való, akik imádják a végletekig buherálni a rendszerüket.

Ami pedig az elfogadás kérdéskörét illeti: miért nem lehet egy rendszert úgy szeretni, hogy közben ne bszogatnának másokat, amiért azok nem azt használják? Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki más rendszert szeretne használni? Főleg, ha az otthoni gépéről van szó. Érdekes, hogy nekem egyik haverom Apple-fan, barátnőm meg Windowst használ, és mégsem szoktunk egymásnak esni, meg nem próbáljuk egymást téríteni. Itt ez a legfőbb probléma, amikor még haverok, barátok (bár... ez barátság?) folyamatosan bsztatják egymást azzal, hogy "jááj, annyira gáz, hogy te nem azt használod, amit én". Nem B+. Az a gáz, amikor valaki ennyire nincs még egy molylepke szintjén sem, hogy elfogadja, hogy a haverja más rendszert akar használni.

2023. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Ez elég régi slang, tuti troll vagy.


Ugye nem lesz ebből is windows vs linux oldalakon keresztül?

2023. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!