Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez az Arch Linux mitől olyan jó?

Ez az Arch Linux mitől olyan jó?

Figyelt kérdés

Haverom nyomja magát hogy Arch linuxot használ. Nagyra van magával nagyon. Én windows-os voltam mindig is. Mi a jó ebbe hogy össze omlik a pc állandóan meg nem is lehet rajta játszani. Egyszer kipróbáltam egy linux mintet de egáyltalán nem jött be. Összeomlott a windows kezelő és még egy játékot sem tudtam elindiítani rajta. Szóval nem értem mi a jó ebe az arc linux ban? Meg miért használják ezt az enmberek?


Ki oktatott engem hogy én egy hülye windows user vagyok, nagyjából össze is vesztünk ez miatt, mert én mondtam neki, hogy figyi már mindenk iazt használ amit akar te meg menj a lunuxoddal ahova karsz.



2023. nov. 2. 17:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

kilences nagyon köszönöm a válaszod! Teljesen igazad van. gondolom csak szórakozik velem, vagy nem tudom szimpatikus vagyok neki és azt akarja próbáljam ki a ezt amit ő használ. Majd megpróbálom a windows mellé fel rakni aztán kiderül milyen. Csak hiába kérdezem hogy kell felrakni abban meg nem akar segíteni, mert hogy 'ezt magamnak kell megtanulni, akkor leszek igazi arch felhasználó, addig ne is beszéljek erről neki.


furcsa emberek vannak.

2023. nov. 2. 20:38
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A Linux jó rendszer, de nem való mindenkinek. A haverod viszont bunkó.
2023. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 gentoojedi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha vissza szeretnél vágni a nagyképű haverodnak, mond meg neki, majd, ha egy LFS-t felrak, akkor fog érteni igazán a linuxhoz. Archosok közt elég sok a wannabe kiddy.

2023. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ez nem barát hanem egy nagyképű hülye. Attól hogy én például már megszerettem a linux világát miért lenne kötelező másnak is megszeretnie??? Nem olyan rossz a windows se, bár már eléggé el...ták, mint amenyire sokkan előadják. Az ARCH linux lényege az lenne hogy te alakitod olyanra a gép rendszerét amilyenre akarod. Azokkal a programokkal amit használni akarsz. Viszont ehhez nagyon érteni is kell. Valamiért valamit elv. A Linux Mint az nagyon jó alternativa lehet egy windows felhasználónak is, bár ezt is meg kell tanulni használni. de könnyű a használata. Minnél többet használom a linux-ot annál biztosabb hogy ennél maradok. Igaz a mondás: A Linux felhasználó barát de megválogatja a barátait. Nagyon ki probálja a Linux hogy alkalmas vagy e a felhasználójának. De ha kiállod a probát akkor 1 év használat után már menekülni fogsz a windows-tól de nagyon messzire.
2023. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Amúgy abban valamennyire igaza is van, hogyha Arch felhasználó akarsz lenni, akkor legalább annyi érdekeltséged legyen benne, hogy megtanulod te magad. Ettől még kaphatsz segítséget (én is segítek szívesen ha elakasz :) ), de mindenben nem fogunk segíteni mert annak úgy nincs semmi értelme. Ez is egyfajta szűrő. Én meg tudtam tanulni szinte minden külső segítség nélkül az Arch Linuxot. Ezért feltételezhetően neked is menne. A kérdés, hogy érdekel-e ennyire, hogy meg is tanuld.
2023. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki-mit használ, önmagában semmit sem jelent, widowst is lehet ésszel és linuxot is lehet ész nélkül használni.


A linuxra nem jellemző az összeomlás, hardveres problémánál láttam csak ilyet, de ott a Winfos is elvérzett.


Több mint 15 éve használok linuxot, kb mindenre. Rengeteg variánst kipróbáltam, így az ARCH rendszert is. Azt kell mondjam, hogy egy DEB alapú sokkal jobb, a LinuxMint nél nekem még jobb Linuxot senki sem tudott mutatni.

2023. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Csak hiába kérdezem hogy kell felrakni abban meg nem akar segíteni, mert hogy 'ezt magamnak kell megtanulni, akkor leszek igazi arch felhasználó, addig ne is beszéljek erről neki."

#9 vagyok. Két dolog van a Linuxos világban, amit komoly problémának tudnék megjelölni. Az egyik az, hogy nincs marketingje. Míg a MS és az Apple dollármilliárdokat költenek csak arra, hogy reklámozzák a termékeiket, Linuxon ha az önkéntesek, aktivisták, meg a mögé beálló pár cég összes munkáját és anyagi ráfordítását nézzük, a századrészét sem éri el az, amit a Linux megismertetésére, hirdetésére tudnak/tudunk fordítani.

De ez most egy más téma. A másik probléma sokkal jobban témába vág: az pedig az a tény, hogy sajnos nagyon sok toxikus ember van a Linuxos közösségekben. Ez pedig tényleg egy komoly probléma, hiszen nem elég, hogy óriási marketing-ellenszélben kell a Linuxnak léteznie, még akkor saját berkeinken belül is vannak olyanok, akiknek csak annyit "köszönhetünk", hogy aki netán szeretné megismerni a rendszert, annak is elveszik a kedvét tőle. Egyébként arányaiban azért annyira nem alkotnak nagy tömeget, a Linux-felhasználók kb. 5%-a lehet ilyen saját tapasztalataim szerint, viszont kétségtelenül ők a leghangosabbak. Ők azok, akik ha valami Linuxos fórumban kérdezel valamit, ahelyett, hogy segítenének, zsigerből elküldenek a halál fityfirittyére, főleg, ha netán nem mellékelted kérés nélkül azokat a naplófájlokat, amiről nem is tudtad, hogy mellékelni kéne. Ezek azok az emberek, akik felsőbbrendűnek érzik magukat, és ezzel együtt viszont irigyek és féltékenyek is másokra, ha azok ugyanazt, vagy hasonló tudást szintén képesek lennének megszerezni, főleg akkor, ha azt könnyebb úton teszik. Ők azok, akik nem fognak érdemben segíteni, csak akkor tettetik majd a segítőkészségüket, amikor valamit te magad is meg tudnál oldani. Egyrészt mert ez egyfajta erőfitoktatás részükről, másrészt meg félnek, hogy ha másoknak is átadják a tudásukat, akkor kiderül, hogy mégsem annyira különbek. Erre jó példa "haverod" is. Beképzelt, nagyon el van szállva magától azért, mert Archot használ (félreértés ne essék: ez nem csak az Archra jellemző jelenség, minden területen vannak hasonló emberek), bunkó és lenéző módon beszólogat másoknak, amiért ők mást használnak, ezzel kontrasztban pedig mint valami titkos kincset őrizgeti a tudását, és csakazértse segítene másoknak.

Hogy én összességében mit gondolok? Szerintem amennyire lehet, keróld vele a szakmai témákat, segíteni ő úgysem fog, felesleges bszogatásra meg szerintem neked sincs szükséged. Ha gondolod, próbáld ki nyugodtan a Linuxot, bár abban nem vagyok biztos, hogy erre az Arch lenne a legjobb választás. Segítséget meg ne tőle kérj, ő tipikusan csak egy beképzelt h*lye, van rengeteg Linuxos, aki nagyon szívesen segít, itt is jópáran vagyunk, akik örömmel segítünk másoknak, ha módunkban áll. És még annyi: ne ezek alapján a "megmondóemberek" alapján ítéld meg a rendszert! :)

2023. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!