Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GPT-4 mennyivel tud többet a...

Monk1 kérdése:

GPT-4 mennyivel tud többet a 3.5-nél ha nyelvfordításról van szó?

Figyelt kérdés
Angolról magyarra, vagy magyarról angolra gondolok elsősorban, mert a 3.5 szerintem sokat hibázik. De bármelyik nyelvről is legyen szó, kíváncsi lennék hogy mennyire pontosabb a 4.0 a 3.5- höz képest. A GPT plusban elérhető 4.0 az az a GPT lenne, amit az év elején még csak vállalkozások, cégek érhettek el csak? Vagy ez egy butított változata?

nov. 16. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Bing random felkínálta a 4-est, beállítások közt nem találok visszaváltásra lehetőséget, gondolom azon megyünk azóta, tehát várható átállás. Full ingyenes, csak belépve vagyok.
nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Binget én is kipróbáltam, de az biztos hogy nem azt tudja amit a 4.0. Hiába van odaírva, az inkább 3.5 lesz. Ugyanazokat a hibákat véti mint a 3.5. Lehet van egy kicsi eltérés de nem hinném hogy sokat számítana. Ha ingyenes lenne, és ugyanazt tudná mint a 4-es, akkor senki nem fizetne havi 20 dollárt a plussért, amiben elérhető a GPT-4. Akkor mindenki a Binget használná. Én előfizetnék, ha tényleg arról a 4-esről van szó, amit csak a fejlesztők, és cégek érhettek el. De ha csak ugyanannyira tud angolul, mint a 3.5 akkor nekem nem éri meg. Minimum 95%- anyanyelvi tudással már érdemes lenne. Akkor nem sajnálnám rá a pénzt. De sajnos nem tudom hogy a nyelvek fordításban mennyire pontos. Ismerőseim is a 3.5-öt használják, amit én. Bár én már csak nagyon ritkán, mert tényleg sokat képzelődik. Egy festményről sem mindig tud normális leírást adni, még akkor sem ha megadom a kép címét, hogy ki festette, és mikor. De bármi mással is így van. Ezért érdeklődőm hogy ez mennyivel tud többet a 3.5.höz képest
nov. 16. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Tokenkorlátos és nincs API, nem gondolnám alternatívának. Az "ugyanazokat a hibákat véti" mit takar? Mert hogy tényszerűségben egy nyelvi modell sose lesz százas külön gondos segítség beépítése nélkül, az teljesen biztos.

Fordításhoz a tényszerű tudásának nem sok köze van, főleg amikor egy létező képet akarsz leíratni vele, majd az alapján, hogy mint nyelvi modell milyen béna ebben, arra következtetsz, hogy nem fordít jobban angol és magyar közt... Most ez komoly?

nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én teszteltem ezeket az ingyenes GPT-ket. És a festmények felismerése leírás alapján csak 1 volt a sok közül. Csak egy példának hoztam fel. De ha írók életéről, vagy 1900s évek elején élt fotósokról, vagy matematikai megfejtőkről..stb stb tettem fel különböző kérdéseket, nagyon kevés %-ban volt képzelődés mentes a válasza. Tehát olyanokat tett hozzá, amik nem léteztek. Különböző feladatoknál nem tudta a helyes választ. Sőt, ha tudta is, és megkérdőjeleztem, akkor a saját válaszában sem volt már biztos, és egy helytelen megoldással írta felül az előző egyébként jó megfejtését. De a legtöbb esetben hibát hibára halmozott. Nyelv területen is, a legtöbb esetben ha megkérdőjeleztem valamit, akkor még jobban elrontotta azt. Az igaz hogy én kb 4 hónapja használtam utoljára, pont ezek miatt. Mert nem éreztem hogy valójában bármimen is segíteni tudna. És hát ahhoz képest hogy nagyon jó nyelvi modellként van tálalva, hát..nem sokkal volt jobb mint a google fordító. Ami ugye, nem ér egy fabatkát sem. Olvasom én hogy milyen jó, mennyi mindent tud, és hogy állítólag pontosabban fordít mint a 3.5. Interneten is valós időben tud böngészni. Ami azt jelenti hogy bármihez tud friss információt gyűjteni. És én ezt el is hiszem. Csak valós felhasználótól szeretném tudni, aki jelenleg is használja, hogy milyen nagy a különbség a kettő között. Mondom, nézelődöm, olvasok külföldi fórumokon is, valós felhasználóktól, és elhiszem amiket írnak. Én csak egy Magyartól szeretném tudni, a mi szemszögünkből, a mi magyar nyelvünkhöz képest miket tud. Főleg az oda vissza fordítás pontosságára lennék kíváncsi. Mert ha nem tud sokkal többet mint a 3.5, akkor nem dobok ki havi 20 dollárt az ablakon. Az a baj, hogy azok a Magyarok akik használják, nem igazán adnak sok információt. Vannak egy páran, akik írtak róla, vagy csináltak videót, de mindenről beszélnek, csak arról nem amik a legfontosabbak lennének. Igazából csak bemutatják a használatát. De ezenkívül semmi más
nov. 16. 16:59
 5/6 A kérdező kommentje:
De egyébként ha nem találok olyat, aki valóban használja, és meg is tudja mondani a különbségeket, akkor lehet előfizetek 1 hónapra. Végül is nem egy nagy összeg. És akkor majd én letesztelem. Ha nem megfelelő, és nem sokkal tud többet a 3.5-nél, akkor veszítettem 20 dollárt. Nem halok bele, de azért tudnám jobb helyre is tenni. De hátha lesz valaki, aki tényleg használja, és megosztja a tapasztalatát
nov. 16. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban fordít már a 3.5 is annál, mint ahogy a tények pontos ismeretével bukdácsol, ez a működéséből adódik és teljesen közismert dolog. Ha fordításhoz kell, akkor miért nem azzal teszteled? Semmi köze egy nyelvi modellnél a fordítás hűségének és használhatóságának ahhoz, hogy milyen gáz, amikor behaluzgat hülyeségeket világos, egyszerű és logikus dolgok helyett is.


Ha tényekhez kell, csak azt kérdezd tőle, hol találsz pontos infót erről meg erről, és azt kivonatoltasd, ennyire egyszerű, de jópár promptkalapáló videón átvergődve illene ennyit tudnod. Szerintem ehhez a legtöbb esetben nem kell a friss verzió, két éve is kb bármit meg lehetett tanulni netről. Ha meg a közelmúlt eseményei, fejleményei is kellenének, akkor egyrészt ott a klasszikus keresés, másrészt előfordulhat, hogy megéri a havidíjat egy ügyes kivonatoló már csak arra is, hogy eldöntsd, mi igazán figyelemre méltó és mi nem.

nov. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!