Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » LibreOffice vagy Microsoft...

LibreOffice vagy Microsoft Office? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

jan. 28. 23:24
 1/7 anonim válasza:
86%

Itthon LibreOffice-t használok, mert elvből nem fizetek ilyesmiért. :) Én szeretem, amire nekem kell (Writer, Calc) bőven jó.

Ugyanakkor a munkahelyem Microsoft-os, úgyhogy ott értelemszerűen MSO. Elképzelhető, hogy a munkára jobb egy MSO (de lehet csak azért, mert "mindenki" azt használja. :D ).

jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell, mert VBA meg PowerQuery nem fog Librében menni.
jan. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Munkára jobb az MSO.
jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ebben, a másik abban jobb, ez más dolgoknál sem ilyen egyszerű kérdés.
jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

LibreOffice, ez nem is kérdés. Kevesebb a bug, könnyebben kezelhető, és ismeri az M$ Office formátumait, ami fordítva nem mondható el. Ráadásul ingyenes.

Annak idején a szakdogámhoz csinálni akartam egy diagramot. Excelben már volt rutinom, de fél óra szenvedés árán sem sikerült úgy megcsinálnom, ahogy szerettem volna. Utána megpróbáltam Librében, és 2 perc alatt sikerült úgy, hogy abban akkor csináltam először diagramot.

jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
A "jobb" egy elég szubjektív kérdés, de én személy szerint LibreOffice-t használok már 10+ éve, itthon is, munkahelyen is, és nem váltanék. Mióta Linuxot használok (itthon 5, munkahelyen 7 éve), azóta nem is ez a kérdés, hanem az, hogy Librét, Onlyt, WPS-t, vagy netán FreeOffice-t használjak-e? (De itt is nyert a Libre.)
jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legjobb az, amelyik éppen elérhető, amikor szükséged van rá, vagy ha mindkettő elérhető, akkor ahol az egered aznap reggel először landol.

Ha van office csomagod használd.

Ha nincs office csomagod akkor libreoffice.

Ha van office csomagod, de nem szeretnéd használni használd a libreofficet.


A LibreOffice ingyenes és nyílt forráskódú, ami előny lehet. Mivel ingyenes így akár pénzt takaríthatsz meg és nagyobb szabadságot kaphatsz az alkalmazás testreszabásában.

A Microsoft Office viszont általában több funkciót és jobb integrációt kínál más Microsoft termékekkel és szolgáltatásokkal, például a OneDrive-val.

jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!