Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linux nem is kezeli jobban...

A linux nem is kezeli jobban az erőforrásokat?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Azóta normálisan felraktam ahogy ajánlották. Annyi a különbség hogy xfce verzió.

Volt benne nvidia driver telepítő. De utána újra kellett indítani. Windows alatt nem kell újraindítani.


Így se ment a cuda, de konzolból felraktam a leírás alapján és utána ment.


Az alap probléma az volt hogy blenderben ha túl nagy rendert csináltam csak egy fekete képet csinált. Linux alatt is pontosan ugyanezt csinálta. Pedig direkt figyeltem, nem is használta fel az összes ramot. Linux meg a windows se.


Bár mostmár kezd gyanús lenni hogy a blender 4.0 csak valami beta alpha hülyeség...



márc. 19. 17:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%

"Azóta normálisan felraktam ahogy ajánlották. Annyi a különbség hogy xfce verzió.

Volt benne nvidia driver telepítő."

Milyen Linux disztribúció?

Milyen verzió?

Milyen videokártya, milyen driver, milyen verziója?


"De utána újra kellett indítani. Windows alatt nem kell újraindítani."

De:

"When you're done, you'll get a confirmation. You can safely click close. You should restart your PC."

[link]


"Please note your system may restart several times in order to fully complete the driver installation."

[link]


"Így se ment a cuda,"

Ezt az állításod mire alapozod?


"de konzolból felraktam a leírás alapján és utána ment."

Melyik leírás alapján, mit raktál fel?


"Az alap probléma az volt hogy blenderben ha túl nagy rendert csináltam csak egy fekete képet csinált. Linux alatt is pontosan ugyanezt csinálta. Pedig direkt figyeltem, nem is használta fel az összes ramot. Linux meg a windows se."

Tehát ez nem a Linux problémája, hanem a Blender egy specifikus, adott körülményeknél előforduló gondja.

Ez esetben jó lenne ismerni a körülményeket: milyen modell/scene/renderer, kisebb felbontásnál jelentkezik-e a probléma, stb...

márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, ki se férne a weblapra ha mindenre válaszolnék.


Milyen Linux disztribúció?"


Linux mint jelenlegi legújabb verzió.


"Milyen videokártya, milyen driver, milyen verziója?"


Az mind1, az volt a lényeg hogy ugyanazon a hardveren összehasonlítsam.


"Így se ment a cuda,"


Ezt az állításod mire alapozod?"


Talán arra, hogy nem ment?


[link]


Ez alapján csináltam. Nem jobb a linux, tényleg nem. Mármint a desktop linux, amit egyszerű halandó emberek akarnak használni...

márc. 19. 18:28
 3/29 anonim ***** válasza:
68%

"Utolsó, ki se férne a weblapra ha mindenre válaszolnék."

De, kiférne, csak lusta vagy válaszolni, csak nyafogni akarsz.


"Az mind1, az volt a lényeg hogy ugyanazon a hardveren összehasonlítsam."

Nem, nem "mind1", más driver verzió, más funkciók.


"Talán arra, hogy nem ment?"

Mi nem ment? Mit próbáltál, mi lett az eredménye?


"Nem jobb a linux, tényleg nem. Mármint a desktop linux, amit egyszerű halandó emberek akarnak használni..."

A fenti esetleírás nem erre enged következtetni, hanem arra, hogy a Blenderben van egy MIND A KÉT RENDSZEREN jelen levő specifikus problémád, amit nem vagy hajlandó megoldani, hanem csak a Linuxra kenve nyafogsz.

márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A valódi probléma az hogy linux alatt 237 féle fórumot olvastam végig.


De csak egy sima konzol parancsot kerestem.


Ha normálisan kiírnák a dolgokat, akkor nem léteznének ilyen buta kérdések...

márc. 19. 20:57
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

"A valódi probléma az hogy linux alatt 237 féle fórumot olvastam végig."

Idézlek:

"Az alap probléma az volt hogy blenderben ha túl nagy rendert csináltam csak egy fekete képet csinált. Linux alatt is pontosan ugyanezt csinálta."

Tehát a problémád nem Linux-specifikus - mert Windows alatt is jelentkezik - hanem Blender-specifikus.


"Ha normálisan kiírnák a dolgokat, akkor nem léteznének ilyen buta kérdések..."

Fordítva ülsz a lovon kérdező: neked kellene jól feltenni a kérdést (javaslom, hogy ezt egy Blenderrel foglalkozó fórumon - például: [link] - tedd, hisz Blender-specifikus a probléma), pontosan megadni a körülményeket (a videokártya pontos típusa, az operációs rendszer, az NVidia-driver, a Blender típusa, a .blend fájl, a renderelési beállítások,...) és akkor esélyed van hogy jó választ kapj.

márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 gentoojedi ***** válasza:
100%

"Volt benne nvidia driver telepítő. De utána újra kellett indítani. Windows alatt nem kell újraindítani."


Nvidia zárt driverhez kernel modult gyárt. Azért kérheti az újraindítást, mert egy nem linuxgurunak az az egyszerűbb. A Mint meg az r=0 userek disztrója. Ha azt kérné, hogy nyiss terminált és pötyögd be, hogy betöltse a kernel modult, akkor meg az lenne a baj.

márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 gentoojedi ***** válasza:
64%

"Azóta normálisan felraktam ahogy ajánlották"


Egy Linux Mintet?


Már ne haragudj, nem bántásból mondom, de ha egy Linux Mintet elsőre csípőből nem sikerül normálisan telepíteni úgy - ha a hardwerinkompatibilitás lehetőségét kizárjuk - akkor neked nem linux, de számítógép sem való. Menj, etesd meg a birkákat, vagy a disznókat, meg ganajozd ki, nyírd le a füvet, vagy metszél fát, vagy amihez értesz.

márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Hogy függ a kérdés a leíráshoz? A leírásra válaszoltak, a kérdésre a válasz az, hogy kevesebb ramot használ, nem csinál random dolgokat a háttérben, stb
márc. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

de ha egy Linux Mintet elsőre csípőből nem sikerül normálisan telepíteni úgy"


Live rendszer, utána felraktam...

márc. 20. 06:29
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
De.
márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!