Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linux nem is kezeli jobban...

A linux nem is kezeli jobban az erőforrásokat?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Azóta normálisan felraktam ahogy ajánlották. Annyi a különbség hogy xfce verzió.

Volt benne nvidia driver telepítő. De utána újra kellett indítani. Windows alatt nem kell újraindítani.


Így se ment a cuda, de konzolból felraktam a leírás alapján és utána ment.


Az alap probléma az volt hogy blenderben ha túl nagy rendert csináltam csak egy fekete képet csinált. Linux alatt is pontosan ugyanezt csinálta. Pedig direkt figyeltem, nem is használta fel az összes ramot. Linux meg a windows se.


Bár mostmár kezd gyanús lenni hogy a blender 4.0 csak valami beta alpha hülyeség...



márc. 19. 17:50
1 2 3
 11/29 SIDLER22 ***** válasza:
75%

A kérdés arról szól, hogy a Linux jobban kezeli-e az erőforrásokat.

Szerintem igen. 100%-ig nem vagyok benne biztos, hogy minden új processzor széra különlegességei (Pl: Intel hatékonysági magok) meg vannak benne pontosan írva, de a közösség alapú felépítése miatt könnyen meglehet, hogy még jobb támogatást kap ezekhez az új megoldásokhoz és azt is hamarabb mint a Windows. Szóval szerintem igen. Jobban tudja hasznosítani az erőforrásokat.


A leírásod meg egy egyedi probléma a Blenderrel kapcsolatban. Gondolom kellő utánanézéssel ezt is meg lehetne oldani... Minden esetre a kérdéshez semmi köze.

márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 gentoojedi ***** válasza:

@SIDLER22


Linuxban az a jó, hogy kellő hozzáértéssel lehet fokozni. Magát a kernelt is és magát a programot is.


Van erről leírásom, ami bedianhoz készült, de Minttel is meg lehet csinálni.


Kernel:


[link]


Csomagok:


[link]

márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Menj, etesd meg a birkákat, vagy a disznókat, meg ganajozd ki, nyírd le a füvet, vagy metszél fát, vagy amihez értesz"


Íme egy igazi linuxos. Ha nem tetszik a linux, akkor annyit is érsz.


Nem akartam reagálni a gentoojedi hsz-ére.


De akkor ezek szerint, ha valakinek nem tetszik a linux, az csak disznókat ganajoz? Ennyire még te se lehetsz paraszt...

márc. 21. 18:30
 14/29 gentoojedi ***** válasza:
40%
Nem az a baj, ha nem tetszik a linux, hanem az, ha egy Mint telepítése is próbara tesz. Akkor bizony nagy bajok vannak a fejben. És akinek az van, annak a szintjére ereszkedek, hogy értsen. Nalad okosabb paraszt vagyok, bár nálad okosabbnak lenni nem nehéz.
márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nalad okosabb paraszt vagyok"


Nem, te egy linux mániás szociopata vagy. Teljesen bele vagy b*zulva a linuxodba. Ennyire ne szállj már el magadtól okostojás.


"ha egy Mint telepítése is próbara tesz"


Ezek szerint funkcionális analfabéta vagy. Hol írtam ilyet?

márc. 22. 10:30
 16/29 gentoojedi ***** válasza:
40%

"Nem, te egy linux mániás szociopata vagy"


Nem én egy olyan trollhater vagyok, aki az olyan trollokra bukik, akik úgy fikázzák a linuxot, mint Te, ahelyett, hogy egy picit is igyekeznének, hogy valamicskét értegessenek hozzá.


Mellesleg már BSD-t használok. Arra legalább rá sem mernek nézni a hozzád hasonlók. Puszi.

márc. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 gentoojedi ***** válasza:
40%

"Ezek szerint funkcionális analfabéta vagy. Hol írtam ilyet?"


Ez már nem az első topic, amit nyitottál és ezt ezzel a mondattal kezdtred:


"Azóta normálisan felraktam ahogy ajánlották."


Tehát elsőre önerőből nem ment.


Van egy olyan érzésem Te azon sértődtél be, hogy a leparasztozást degradálónak találod. Pedig én nem képletesen értettem, ahogy a városiak alkalmazzák, hanem a tevékenységet.


Valószínű mellé nyúltam és ahhoz sem értesz. Ha értenél megtiszteltetésnek tartanád. Tudod hogy kell kikeverni a disznónak a tápot? A táp ez esetben nem tápegységet jelent még akkor sem, has azt mondját x egység táphoz y egység víz kell.


Puszi.

márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%

Kérdező!


A kérdésede lehet érdemesebb célzottan Blenderes fórumon feltenni, ott valószínűleg jobban tudnak segíteni.


Gentoojedin meg nem érdemes felhúzni magad, és általánosítani sem. Nem minden "Linuxos"-nak áll ebből a teljes személyisége. Szerintem inkább sajnálatra méltó (mint ahogy az is, hogy a Linux egyik ikonikus figurája, Stallman is ugyanilyen antiszociális).

márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
17%

Gentoojedi,

Már megbocsáss de te talán elsőre tudtad, hogyan kell egy Mintet vagy akár bármilyen oprendszert vagy programot telepíteni? Kötve hiszem, hisz mindeki elkezdte egyszer. Ha meg nem megy neki, akkor menjen ganézni. Gratulálok...

Ekkora bunkó te sem lehetsz.

Tökéletes indikációja vagy a Linuxos közösség sztereotípiáinak egyébként.

Itt vered a nyálad majdnem minden Linuxos kérdés alatt és pejoratív megjegyzéseket teszel azokra akik valamit nem értenek, nem tudnak, vagy nem a te professzionális elképzeléseid szerint használják a Linuxot, miközben te egoista módon prédikálod, hogy mit használsz illetve, hogy másnak mit és hogyan kellene használniuk. Ha pedig ezt nem teszik meg, mert nem tudják/akarják, akkor lekezelően adagolod a megjegyzéseidet. Eddig a Gentoora verted, most már látom a BSD-re (ezek szerint a Linux már mégsem olyan jó?) Hát egészségedre... Csak tudod nem mindenki ekkora kocka és van némi valós élete is. Ezért pedig senkit nem hibáztathatsz, max. magadat illetve a hozzád hasonlóakat, hogy ezt nem vagytok képesek megérteni.

ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 gentoojedi ***** válasza:
58%

#19


"Már megbocsáss de te talán elsőre tudtad, hogyan kell egy Mintet vagy akár bármilyen oprendszert vagy programot telepíteni"


Amikor én kezdtem a linuxot, akkor nemhogy a mint nem létezett, de még ubuntu se. Sőt nem volt youtube, hogy meglessek egy tutorialt. Sőt netem sem volt, hogy fórumon kérdezzek.

Újságból meg a telepítő cdn található angol manualokból kellett önerőből tanulnom.


Itt meg nyafog a sok kis elkényeztetett tini, mert még magyar nyelvű fórumsegítség és magyar nyelvű youtube tutorialok után sem értik meg rendesen. Szóval nem, nem bocsátok meg.


"Eddig a Gentoora verted, most már látom a BSD-re (ezek szerint a Linux már mégsem olyan jó?)"


Nem. Engedett a nyomásnak a linux. Sajnos gentoo is. Mert a sok ügyetlen rinyagép nem bírta használni.


"Csak tudod nem mindenki ekkora kocka és van némi valós élete is."


Na itt tévedsz. Kellő tudással lehet bőven életed. Két állásom van, két hobbim és még ezen kívül telik időm maszekra is.


A Linux From Scratch az, ami mellett már kevésbé lehet élete az embernek.


"Tökéletes indikációja vagy a Linuxos közösség sztereotípiáinak egyébként."


Hát. Pedig vannak nálam durvábbak is, elég sokan. Tudod hol? A hupon. Sőt elárulom Neked, hogy a hupos közösség olyan, hogy az olyan hupos és hupon kívüli embereket megvetik, akik beregelnek ide a gykra és gyíkokkal szóba állnak.


Puszi.

ápr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!