Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A linux nem is kezeli jobban...

A linux nem is kezeli jobban az erőforrásokat?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Azóta normálisan felraktam ahogy ajánlották. Annyi a különbség hogy xfce verzió.

Volt benne nvidia driver telepítő. De utána újra kellett indítani. Windows alatt nem kell újraindítani.


Így se ment a cuda, de konzolból felraktam a leírás alapján és utána ment.


Az alap probléma az volt hogy blenderben ha túl nagy rendert csináltam csak egy fekete képet csinált. Linux alatt is pontosan ugyanezt csinálta. Pedig direkt figyeltem, nem is használta fel az összes ramot. Linux meg a windows se.


Bár mostmár kezd gyanús lenni hogy a blender 4.0 csak valami beta alpha hülyeség...



márc. 19. 17:50
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Még mindig nem sikerült felfogni hogy simán felrakom bármelyik linuxot. Pedig a telepítő nem olyan egyszerű mint windowsban. Kézzel kell megadni a swapot, az efit meg magát a telepítést. Nem egy nagy feladat.

Én is mindent angol nyelvű forumokon olvasok. Vagyis kimásolgatom a konzol parancsokat és annyi.

Nem kéne úgy tenni mintha a linux valami info tudomány lenne.

Nem a használattal van a probléma. Egyszerűen nem olyan hatékony mint a windows. Nvidia driver pl teljesen korlátozott... A konzol nem a legújabb verziókat rakja fel. Valami blender 3.4-et rakott fel a konzol, de a 4 a legújabb. Pedig a legfrisebb dristro. Szóval még a csomagokat se frissítik.

ápr. 10. 04:43
 22/29 anonim ***** válasza:
25%

#20 Érdekes, ahhoz képest, hogy ilyen elfoglalt ember vagy, arra is van időd, hogy prédikálj itt minden Linuxos kérdés alatt, mint valami próféta. :D

De tudod nem

mindenki engedheti ezt meg magának, hogy órákat töltsön a gép előtt egy oprendszer tanulásával...


"Na puszi"


Kérdező:

A csomagokat frissítik, de a Mint egy fix kiadású disztro, így a csomagok ritkábban frissülnek a tényleges legújabb verzióra, emellett inkább a hosszú ideig támogatott LTS verziókat preferálják. Valszeg a Blender esetében is igy van Mintnél. Ha tényleg szükséged van a legújabb verzióra, telepítsd flatpak-ből vagy manuálisan.

ápr. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
87%

Tudtommal a Blender 4 nem rég jött ki, lehet még nem számít stabil verziónak.


Viszont nem értem minek akarsz használni linuxot, ha ennyire nem jön be. Az ilyen jellegű kérdéseknél mindig ez a téma, hogy jön valaki használni a linuxot, de valójában csak szidja (többnyire nem is jogosan), ahelyett, hogy utána nézne jobban, vagy nem is használná. Minek szopatod vele magad, ha ennyire rossz?

ápr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Elvileg kevesebb erőforrást használ, de valójában nincs feltünő különbség.
ápr. 10. 08:11
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

24

A programok erőforrás használata nem az oprendszertől függ első sorban


A Mintet nem tudom, de vannak olyan disztrók amik nagyon kevés ramot használnak alapból, pl. a gentoo valamilyen wm-el ilyen, de azt nem javaslom.

ápr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 gentoojedi ***** válasza:
58%

#20


"Érdekes, ahhoz képest, hogy ilyen elfoglalt ember vagy, arra is van időd, hogy prédikálj itt minden Linuxos kérdés alatt, mint valami próféta. :D"


Ezt hívják a szakmában multitaskingnak. Talán azért volt annyi időm még a linux hajnalán megtanulni rendesen, mert akkor sem és most sem játszok. Az a lehető legnagyobb időpazarlás. Mellesleg már olyan sok időt nem kell az újdonságok tanulásához megtanulni, mint az elején. Havi tíz perc átlagolva az újdonság amit tanulni kell, ha már az ember jól megtanulta.


Főállásban rendszergazda vagyok, maszekom egy része is IT jellegű így sokat ülök gép előtt HASZNOSAN! A prédikálás csak egy kis kikapcsolódás munka közben. Ez a multitasking.


"De tudod nem mindenki engedheti ezt meg magának, hogy órákat töltsön a gép előtt egy oprendszer tanulásával"


De megengedhetné, ha jobban osztraná be az idejét.


Például nem játszik. Ha valakinek meg a szakmája, akkor meg kell tanunlnia és eleinte napi több óra. De azon én már rég túl vagyok.


Akinek pedig nem szakmája fizessen meg egy szakembert, vagy ne használjon linuxot. Vagy használja, de vállalja a tudatlanságából adódó szopást és ne nyafogjon.


A kérdezőnek pedig:

#21

"Nem kéne úgy tenni mintha a linux valami info tudomány lenne."


Nálam ez egy berögződés. Amikor én kezdtem akkor még annak számított.

Viszont ha minden nyafogó ezt annak venné, akkor nem nyafogna, hanem szorgalmasan tanulna, alázattal kérdezne. Vagy belátná, hogy ez nem neki való.

ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

alázattal kérdezne"


Tőled? Te viccelsz.

ápr. 10. 10:08
 28/29 gentoojedi ***** válasza:
40%

#27


"alázattal kérdezne"


Inkább kérdezz alázattal,

minthogy kérdezz alázottan.


"Tőled?"


Nem tőlem, hanem általában. Első körben maga a kérdezés tárgyát kellene tisztelni, azaz a Linuxot.


Ki nem tiszteli a Linuxot, azt én sem tisztelem.


"Te viccelsz."


Most lebuktam.


Általában azért a sok sértődés, mert nem tudják mikor viccelek és mikor alázok.


Hol vitzelek, hol alázok,

Hol tegezek, hol magázok.

ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Tom Benko ***** válasza:
81%

Ha nindig a legfrissebb verzió kell:

A) használj rolling disztrót;

B) csomagold magadnak;

C) tanuld meg forrásból telepíteni.

ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!