Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Flatpak-et hogyan kell...

A Flatpak-et hogyan kell beállítani, hogy hová telepítse a programokat?

Figyelt kérdés

Van a gépben 3 lemez, egy NVMe SSD, egy HDD és egy SATA SSD. Az utóbbi 2 lemez a home mappán belül 1-1 mappába vannak felcsatolva. Hogyan tudom beállítani, hogy ide telepítse?

/home/felhasználónév/SSD_2/Flatpak_programok/

Fedora 39 KDE Plasma.



márc. 24. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ide telepít: ~/.local/share/flatpak/

Ha máshová szeretnéd, akkor symlinkeld oda (nem tudom van-e config ahol egyébkébt módosítható lenne)

márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szikszai.B ***** válasza:

A /var/lib/flatpak alatt vannak a rendszerszintű alkalmazások és a repók, a ~/.local/share/flatpak a felhasználó szintű alkalmazások és repók, valamint a ~/.var/app/ alatt a felhasználó szintű egyéb fájlok (pl. cache).


Az útvonalakat nem tudod megváltoztatni, úgyhogy symlinkeld át őket oda, ahova akarod.

márc. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gentoojedi ***** válasza:
Igen. Egyik megoldás a szimbolikus linkelés, a másik a könyvtárak felcsatolása. (man fstab) Ez a bonyolultabb, meg lehet érte kövezni, de szerintem akkor is ez az elegánsabb.
márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!