Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu szerintetek mennyire...

Az Ubuntu szerintetek mennyire biztonságos operációs rendszer?

Figyelt kérdés

Kevés vírust írtak rá, ezt már hallottam százszor, de mégis: nyílt forráskód, ingyen van, stb... nem lehet olyan hatékony a védelme mint a fizetős op. rendszereknek. Vagy például: engem az XP után nagyon zavar, hogy az Avast Linux Edition amit feltelepítettem nincsen állandó védelem.

Vétlennek érzem a rendszert, mert az XP-n mindig jelzett bekapcsolás után, hogy az AVAST frissített, meg láttam, hogy netezés közben is dolgozik + figyelmeztetett ha baj volt...


2010. dec. 5. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs rá vírus, ettől nem kell félni, felesleges az Avast is.

Jó az Ubuntu, én is használtam 2 évig, de visszatértem a winhez.

Azon az állásponton maradtam, hogy jó rendszer, ha beleölsz 2-3 hetet azzal hogy beállítgatod szépen kedvedre a rendszer minden egyes tulajdonságát, amire nekem nincs időm.

Most winfost használok de 2 éven belül áttérek Mac OSX-re egy Macbook Pro formájában.

2010. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb a védelme, mint a Windows-é, nem véletlenül használják a szervereken is. Az, hogy nyílt forrású pedig azt teszi lehetővé, hogyha egy hiba, amit ki lehetne aknázni kiderül, akkor igen gyorsan írnak rá egy frissítést, ellenben Windows-on jobb esetben is heteket kell várni, hogy megjelenjen a javítás.

Ha jól tudom, az Avast, pedig csak Windows vírusok ellen jó (még akkor is, ha Linux-on fut), tehát át lehet vele vizsgálni mondjuk egy másik partíción lévő rendszer-t, vagy egy fájlt, amit majd a Windows-ra telepítenél.

2010. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ubuntu-t mint linux disztrót nem sorolom a legbiztonságosabbak közé, esetleg az lts kiadásokat. Létezik linuxra vírus de arányába jóval kevesebb mint windowsra meg más a természetük is.
2010. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég egy tűzfalat rakni Ubuntu-ra és teljes körű a védelem.Én 3 éve használom Ubuntu-t, de egyszer sem volt kifagyás!Naponta jönnek a javítások, ami szép dolog, míg a Windows-ra, ahogy korábban írták, heteket kell várni.
2010. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát azért nálam néha be-be csúszott egy egy fagyás, de ez annak tudható be hogy mindig a legfrissebb volt fent amibe előszeretettel dobálnak be beta meg alpha állapotba lévő részeket.
2010. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nem teljesen igaz, hogy nincs rá virus, de ha nem töltögetsz le az internetől .deb csomagokat, és csak a szoftverforrásokból telepitesz programokat, akkor gyakorlatilag 0 az esélye, hogy elkapj egyet.

Különben is nagyon kicsi az esélye... (egy nyilt forráskódú programban próbálj meg virus elrejteni, úgy, hogy senki se találja meg egy jódarabig :D)

2010. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!