Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e ilyen linux? (Kérdésed...

Asddaasdda kérdése:

Van-e ilyen linux? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
amibe csak egy böngészö van és elfut 24mbramon és 100mhz-n
2010. dec. 16. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy van ilyen (de ez még nem zárja ki).

Próbáld meg talán a Puppy Linux-ot, talán elfut ilyen kis gépen is. Állíts be Swap-ot telepítésnél, ha túl kevés, a memória, akkor oda is tud dolgozni.

2010. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a pupit probáltam de túl nagy
2010. dec. 16. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor a Damn Small Linux való neked (DSL), az oldala szerint 16MB RAM-mal is megy, kb. 50MB méretű.
2010. dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a damn smal linux semjó
2010. dec. 17. 23:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert live CD módban próbáltad futtatni (mikor az első kérdést felhozta, enter-t ütöttél)

Én most letöltöttem egyet (dsl-4.4.10), és Virtualbox-ban 24MB RAM-al tudtam futtatni (de persze csak telepítés után), telepítés:

Mikor beootolt, akkor ne enter-t, hanem f3-at nyomj, ott írd be install, ha nincs partíciós táblád, akkor ezután 10-es opció, hda (feltételezem 1 merevlemezed van) ott new, primary, enter (maximális méret), majd a bootable gombra kattints, és utána write -> írd be yes.

Ezután 2-es opció, hda1 (feltételezem ez az egy merevlemez van a gépeden, amin ez az egy partíció van, de korábban a particionálásnál kiírta), mindenre nyomj y -et, ekkor elindul valami telepítés féleség, ha felhoz valamit, azokra is y-et nyomj, illetve grub-ot csinálj, a végén újraindítod, és először, mikor bejön végre kell hajtanod némi konfigurációt (pl. színmélység, felbontás, root jelszava), majd root + jelszóval belépsz, ekkor bejön a grafikus felület, és megkezdhető az operációs rendszer használata (mondjuk nálam az egér nem működött, de ez lehet, hogy csak a VirtualBox miatt volt)

Ha mégis így próbáltad korábban, akkor sajnos nem tudok ennél gyengébb grafikus felülettel rendelkező Linux-ot.

2010. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
minix linux
2021. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!