Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Susenel hogy lehet...

Linux Susenel hogy lehet eltüntetni a bekapcsolásnál megjelenő választható opciókat?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar mikor pekapcsolom a gépem akkor bejön két választható szöveg ha az elsőn hagyom kb 5 másodperc múlva elindul a Linux SuSe (a másikra még nem mentem rá) ha valakinek ilyen van, és tudja hogy lehet eltávolítani onnan, kérem segítsen..
2011. jan. 23. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hányas verziójú SUSE Linuxod van?
2011. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
11.3
2011. jan. 23. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Idézet a kézikönyvből (innen letölthető: [link] ):


"A rendszertöltő beállításának legegyszerűbb módja az openSUSE rendszeren a YaST megfelelő moduljának a használata.

A YaST vezérlőközpontban válassza ki a Rendszer > Rendszertöltő beállítása menüpontot. Megjelennek a rendszer aktuális rendszertöltő beállításai és itt végezhetők el a kívánt módosítások.

...

A rendszertöltő nem azonnal indítja el az alapértelmezett rendszert. Az időkorláton belül kiválaszthatja az elindítani kívánt rendszert vagy beírhat bizonyos kernelparamétereket.

A rendszertöltő időkorlátjának megadásához tegye a következőket:

1. Nyissa meg a Rendszertöltő telepítése lapot.

2. Nyomja meg a Rendszertöltő beállítások gombot.

3. Módosítsa az Időkorlát másodpercben értékét egy új szám beírásával és a megfelelő nyílra kattintva az egérrel vagy a billentyűzet nyíl gombjaival.

4. A módosítások mentéséhez nyomja meg kétszer az OK gombot."


(a 269. és a 271. oldalról idéztem)

2011. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor a Yast-ot nyisd meg (root jelszó kell hozzá) és ott Rendszer > Rendszerbetöltő beállítása > Rendszertöltő telepítése fül > Rendszertöltő paraméterei és ott pipáld be a "Menü elrejtése rendszerindításkor" opciót.
2011. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ sikerült megoldanom. Csak pár napja van linuxom elötte win 7 em volt (nem eredeti) és mindig bejött hogy szoftverhamisítás áldozat... meg bla bla bla nem akarta felismerni az ipodot... stb.. szoval nagyon ratyi volt de a linuxal nagyon meg vagyok eddig elégedve...
2011. jan. 23. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!