Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Házi feladatnak kaptam, mert...

Házi feladatnak kaptam, mert hülye vagyok, és mindenfélét kérdezek az informatika tanáromtól, hogy mit csinál a számítógép, (Windows Xp) miközben azt írja, hogy : Windows leáll. Szóval?

Figyelt kérdés
De különben tényleg érdekel:).
2009. márc. 23. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmenti a szükséges adatokat (msn naplózás, internetes előzmények, stb.), lezárja a munkát és parkolóállásba teszi a winchester "tűjét".
2009. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
40%
Első válaszoló! Mi van akkor, ha kihúzod a konnektorból? A winchester "tűje" meghal?:)
2009. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hal meg, de nem megy ki parkolóállásba, így a következő bekapcsolásnál nagyobb a rizikója annak, hogy belekap az olvasófej a lemezbe, ezáltal adatvesztést vagy hibás szektort idéz elő. A szabályos leállításnál az olvasófej olyan pozícióba kerül a merevlemezen, ahol ennek a veszélye nem áll fenn.


Régen a DOS alatt is létezett erre vonatkozóan "program", amely kivitte parkolópályára az olvasófejet.



A leállítás "mozzanatai":

[link]


Ha ennek a negyedét elmondod (és megérted), már örülni fog az infótanárod...

2009. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.:)
2009. márc. 24. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!