Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom formatálni azt a...

Hogy tudom formatálni azt a merevlemez meghajtót amin van az oprendszer, ha mikor behejezem a telepítő lemezt nem ad lehetőséget rá?

Figyelt kérdés
Jelenlegi : Win7 x86 Telepíteni kívánt:u.a. Egy meghajtóm van amit formatálni szeretnék mielőtt újra telepítem. Se telepítésnél a grafikus felületen(jobbklikk formázás) sem a pancsor módban leadott parancsal nem tudom sem tudom formatálni.(nem engedi)ha dvd-ről bootolok elsődlegesen, nem ad be csak egy kék hátteret a kurzorral.
2011. jún. 24. 21:28
 1/3 KnYghT ***** válasza:

indítsd a gépedet dvd-ről és ha nem engedi azt hogy formázt a merevlemezt akkor nézd meg a következő módon hogy látja-e egyáltalán:


miután elindult a telepítő nyomd meg a shift+f10-et majd a parancssorbas írd be a következőket:


diskpart


list disk


itt ki fogja jelezni hogy hány fizikai lemezt lát


select disk x


x=a formázandó merevlemez száma


list partition


kilistázza a létező partíciókat


select partition=x


x=annak a partíciónak a száma amelyikkel műveletet szeretnél végezni (pl. törlés aktivvá tétel stb.)


delete partition


kijelölt partíció törlése


exit


exit


aztán folytathatod a telepítést a többit a telepítő elintézi

2011. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, de a végén itt is azt irja, hogy használatban van és override parancsal sem engedélyezi
2011. jún. 25. 15:45
 3/3 KnYghT ***** válasza:

akkor nem dvd-ről indítottad a számítógéped ha nem tudod hogy hogyan kell ezt a funkciót beállítiani a biosban vagy nincs bootmenüd ezt gép bekapcsolásakor kiírja hogy melyik gomb az átlagosan a bootmenü f11 vagy f12 illetve a bios del vagy az f2 billentyű segítségével érhető el és a boot-nál tudod állítani a sorrendet


ha nem akarsz ezzel szórakozni mert félsz hogy elrontasz valamit akkor tedd a következőt:


windows indítása előtt nyomogasd az f8 bilentyűt majd válaszd ki hogy számítógép javítása

kiválasztod a telepített rendszert ezután fogja kérni a rendszergazda fiók jelszavát vagy a te fiókodét ha nincs jelszó üresen hagyod.

Ezután kiválasztod a parancssort eljátszod ugyanazt amit fentebb leírtam verakod a windows 7 dvd-t a meghajtóba és miután végeztél a fent említett művelettel akkor beírod a következőt:


D*:


* ahol a D a te dvd meghajtód betűjele


cd sources


setup


ekkor a windows 7 telepítője fog elindulni


a továbbiakban a képernyő utasításait kell követned

2011. jún. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!