Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek az Ubuntu...

Mi a véleményetek az Ubuntu Linux operációs rendszerről?

Figyelt kérdés
Igazából a grafikus felülete szerintem szebb, mint a windows 7-nek, de nem tudom mennyire stabil, és felhasználóbarát..... Valamint azt is szeretném tudni, milyen konfigurációra van szükség, hogy fusson rajta normálisan...
2011. aug. 7. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én Ubuntut használok, 10.04-et, sokkal stabilabb mint az XP, amit előtte használtam.

Az én igényeimet teljesen kielégíti, sokkal egyszerűbb használni, mint az XP-t, és azzal ellentétben meg lehet oldani a hibákat :)

2011. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár én nem sokáig használtam, csak pár napig, mert windows alá írt programokkal dolgozom, de kellemes kis oprendszer volt.


Elsőre fura, hogy másképp működnek dolgok, 15év windows használat után, és telepítésnél is elbajlódtam eleinte (mert win7 mellé akartam tenni, kicsit a partíciók beállításával voltam bajban), de neten kicsit utána néz az ember akkor kap részletes leírást magyarul hogy mit hogyan.


Ajánlott oldal:

[link]


Ami pozitív:

Gyorsan feláll a rendszer

Drivereket is telepít, és bármit hamar felismert, mobilnet, bármi nem beállítása egyszerű volt.


Szoftverek terén, rengeteg ingyenes alkalmazás megtalálható amik windowson is, alapból van benne firefox, média lejátszó, de könnyen telepíthetőek egyebek is. Flasheket is, meg hasonlókat is rá lehet varázsolni.


Gondom nem volt vele, bár sokáig nem használtam, az új unity felület nem igazán tetszett, a régebbi ubuntus tökéletes volt.


Windowshoz szokott emberként azért fura átálni rá, bár ugye a komolyabb programok, játékok nem futnak.


Az a baja, hogy a nagyobb gyártók figyelembe sem veszik, amik nekem kellenek programok azok csak windowson mennek, játékokat is arra írják (vagy már arra sem)...meg szar a marketingje, és valamiért ódzkodnak tőle az emberek.


És lehet ez csak egyéni vélemény, de nekem jelenleg a windows-ok a teljes értékű oprendszerek, legyen szó 98-ról, XP-ről, 7-ről.


Egy Ubuntu tökéletes netezésre, filmnézésre, szövegszerkesztésre, és játékon kívül bármire ami egy átlag felhasználónak kell...csak valahogy mégsincs meg az a plusz amivel egy Win7-et megtudja fogni. Max majd egyszer ha nem lehet majd torrentezni ingyen windows-t akkor lehetne esélye azzal hogy ingyenes.


Ha van egy géped igazából, amin bőven elfut egy XP azon elmegy az Ubi is, Win7-től kisebb gépigényű, ha alapvetően egy netezős/filmnézős ember vagy akkor tökéletes választás sztem, mondom nekem nagyon stabil volt, és biztonságos netezést kínál.


Kipróbálást mindenképp megér, meg lehet szeretni.

2011. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu egy szerethető operációs rendszer. Felhasználóbarát, meg minden, kezdő linuxosoknak jó, haladóknak már nem annyira, mert ők már látják a hibáit is.
2011. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nagyon jó kis oprendszer. Stabilabb, mint a windows.

Kezdőként még van amire rá kell jönnöd, de a 11.04 -en már nagyon könnyű új programokat keresni és telepíteni.

2011. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem otthoni felhasználásra egy rakás sz*r, főleg ha nem vagy nagyon otthon a számitástechnikában.

Akármit fel akarsz telepiteni, akkor készülj fel, hogy órákig bújhatod a guglit, hogy mit/hol/melyik konfig file-ban kell beállitgatni, hogy hajlandó legyen el is indulni, különböző hardver-driverek összevadászása/beüzemelése megint csak rémálom.

Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy otthon alapvetően szórakozásra használom a gépet, ergo azt szeretem, hogy 1-2 kattra minden faszán megy(windows installer next-next-finish :) ), nem kell órákig hekkelni, hogy használni tudjak egy bármilyen programot.

2011. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első vélemény, amit az átlag, windowson felnőtt user megfogalmaz: furcsa.

Aztán, ahogy elkezd barátkozni a terminállal, és egyre mélyebbre ássa magát, rájön, hogy egy nagyon jó, és stabil oprendszerrel van dolga, ami mögött nem kis magyar közösség áll, a fórumokon szinte minden problémára találsz megoldást, ráadásul magyarul.

Amire fel kell készülnöd: semmi nem olyan, mint amit windowson megszoktál.

A követelmény fent van az oldalon, a grafikus felületet viszont csak akkor tudod kihasználni, ha a videokártyád támogatja az Opengl-t. Ha nem, akkor is elég sok mindent ki lehet hozni belőle némi fantáziával.

2011. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!