Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményed az Ubuntu...

Mi a véleményed az Ubuntu operációs rendszerről?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

Az egyik legjobb.

Szabad rendszer az unix, tehát nem vághatnak meg érte... te tudod fejleszteni, horodzható pendrive-on,

gyors, kevés erőforrást igényel, nem kell semmi drivert és kodeket telepíteni, mint pl windows-nál..


Tökéletes, ideális, ingyenes.. hihetetlenül jó.


Tudni kell a nyelvét, használni kell a terminált

szóval nem baj ha félig programozó vagy, de átlagfelhasználóknak is kötelező.

Nem kell hozzá semmi tudás alapból, megy magától.


Nem omlik össze, nem fagy le, és nincs rá vírus.

Unixra alapból nincs vírus, szóval vírusírtó, tűzfal meg ilyenek sem kellenek.. :)


Ugye milyen jó? ^^


19/F Yamanashi Gakuin Egyetem (Japán)

e-mail: david1519@freemail.hu

2011. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nem fontosak a játékok, meg a windowsos programok (+nem winfos alá kell fejlesztened, office fájlokat kezeli az openoffice, vagy a libreoffice), akkor a célnak (netezés, film, msn) tökéletesen megfelel. Meg kell szokni, de szinte magába szippant, minden adja magát.
2011. jún. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondaná, egyik legjobb.

Már amint felinstallálod az Ubuntu-t rögtön nekiindulhatsz a dolgodnak, itt nem kell a driverekkel s egyebekkel bajlódnod, automatikusan beüzemeli a gépet.Netezésre, filmezésre, zenehallgatásra, de még itt-ott kisebb játékokra is tökéletesen tud üzemelni.

2011. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

"Ahogy az első mondaná, egyik legjobb."


Nagyobb linux-os oldalakon pl. hup, pedig mindenki azt mondja, hogy az egyik legszarabb...

Pl. a natty, gyakorlatilag félkészen lett kiadva, de ez igaz volt a maverick-re a lucid-ra és a karmic-ra is.

2011. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

de figyelj, nem azt kell nézni.. :)

összefogja a gépet, egy többmagos rendszert is tud kezelni..


az IBM innovációs központjaiban -Budapest- is unix fut a nagygépeken.. tudom mert ott voltam. (persze van sajátjuk is..)


pár kilobájtos frissítések vannak hozzá, nem ám 400~700 Megásak..

az installálás gyors, beépíti az egész nyílt rendszerébe, ezt láthatod is, hogy hogyan dolgozik..


félkészen lett kiadva, igen, nem rakták bele a skypot na és? :D ott van a pidgin..


3D-s asztalként 4-et kezel, sőt van amikor nyolcat csak be kell állítani a compiz fusiont.. ezt is úgy teszi hogy alig kér hozzá erőforrást..


maradéktalanul a legjobb operációs rendszer :)

akik meg azt mondják hogy szar, kérdezd meg őket hogy ezeket tudják-e róla.. :)


19/F Yamanashi Gakuin Egyetem (Japán)

2011. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hurikan23 ***** válasza:
100%

Félkészen adják ki, mert a határidőket be kell tartaniuk. Ha addig kijavítják a bugokat...

De nagyrészt ismert hibákkal is kiadják.

Én egy csomó bugreportot beküldtem a Natty alfa változata óta, többségük még ma is benne van, a nagy részük az unity-vel kapcsolatos.

De én küldtem be annak idején a karmic-ban a network managerrel kapcsolatos bugot 1 hónappal a megjelenés előtt, kiadták azzal a hibával, pedig sok felhasználónak lehetetlenné tette az adsl kapcsolat létrehozását.


Szerintem nem sok fejlesztő csinál ilyet, hogy ismert hibákkal kiad valamit csak azért mert elérkezett egy fél éve kitűzött határidő.

2011. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"de figyelj, nem azt kell nézni.. :)

összefogja a gépet, egy többmagos rendszert is tud kezelni..


az IBM innovációs központjaiban -Budapest- is unix fut a nagygépeken.. tudom mert ott voltam. (persze van sajátjuk is..)"


Az ubuntu-ról kérdeztek, nem az unixról...

Még, ha az ubuntu és a linux alapja az unixból (minix) ered, a kettő ég és föld...

Azért mert a nagygépeken unix fut, még az ubuntu lehet sz@r.

Az ubuntu az utóbbi időben egy össze-vissza fejlesztett rendszer, hol ebbe vágnak bele, hol abba.

A kiadási kényszer szvsz ma már nem tesz jót neki, vannak ennél sokkal jobban összerakott linux-ok, nem véletlenül utálják a nagyobb linux-os portálokon.


Egy Opensuse pl. fényévekkel jobb vagy akár mandriva, de még akár a debian is...

2-3 éve azt mondtam még, hogy jó az ubuntu, ma már nem raknám az ellenségem gépére sem...


És utoljára:A UNIX nem egyenlő az Ubuntu-val.

2011. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Kezdő linuxosoknak talán a legjobb. Azonban, ha nem elégedsz meg azzal, hogy van egy rendszered, és csak használod, akkor inkább egy másik disztribúciót válassz. Akármelyiket, amelyik éppen tetszik. Nem lehet mindenkinek ugyanaz a legjobb.
2011. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szép is, jó is. De azért vannak gyerekbetegségei. Nemek a haldokló vidókártyámat nem képes felismerni. Az xp, igen. USB-s wifi-fel is sokan kínlódnak.

Ha több vinyód van, csak buherálás után tudod használni.

Monitorfelbontás állítás is macerás.

Először nézd át pl ezt a fórumot:

[link]

Csak hogy tudd mire számíts.

2011. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyszer feltettem a skype-ot ubuntura, azóta nem volt netem bekapcsoláskor, csak egy perces terminálozás után. A fórumon végül megoldották 4-5 nap alatt. Szóval eléggé buherálós OPrendszer.
2011. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!