Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 vagy XP? Melyik a jobb?

Windows 7 vagy XP? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Gépem:

Intel Pentium 4 (3.0 Ghz)

nVidia 8400 GS

2 GB RAM (DDR2)


2011. okt. 23. 19:02
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
XP...ha gyorsat akarsz ha pedig el kinézett akkor is XP csak letőltöd a nentudóm linkelni de írd googleba hogy XP re win7 kinézett ennyi énis úgy csinálom :-)
2014. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#21: Mert nem értesz hozzá.

G.

2014. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Először is.

Kérdező frissítés ide-oda erre a gépre Windows XP kell. Abból is 32 bites.

A Windows 7-nek nem kell minimum 2 mag. Elég neki egy is, sőt akár egy noorthwood magos Pentium 4 is. Nem tudom milyen zug informatikus hülyítette itt az embereket ezzel.

Mind2 rendszernek meg vannak a maga előnyei és hátrányai is különböző gépeken.

A Windows XP-nek számos hátránya van.

-Ismertebbek a Directx 10 hiánya

-Támogatás hiánya (és most nem az MS upadte-ekre gondolok mert én sem frissítettem soha Windows-t, csak nagyobb szeríz pakkal. Hanem arra hogy lassan semmi új nem fog rajta menni)

- 2 fizikai processzormagot és két szálat tud maximum használni.

- 4GB ram felett nem tudod használni az összes memóriát. Ez csak az x86-ra igaz, de mivel a 64-bites Windows XP a legkevésbé sem mondható normálisan,stabilan használhatónak így az XP ebből a lehetőségből is kiesik.

- Nem támogatja az SSD-t.


A Windows 7 hátránya az hogy több memóriát használ az XP-től.

Csak ennyi érdemi, megemlítésre méltó hátránya van.

Lassabb gépre egyáltalán nem ajánlanám. Régi gépre régi OS kell. Ezzel csak nyer az ember.

Ma (a kérdés kiírásakor sem) éri meg Windows XP-t használni egy "modern" számítómasinán. Mert több hátránya van mint haszna.


Még érdekesség képen a Windows 8-8.1 nem gyorsabb a 7-től csak gyorsabban bootol be. Olyan nincs (már), hogy egy operációs rendszer gyorsabb a másiknál (nem 1998 van).

A Windows 8 ezen belül még használhatatlanabb a régi gépeken mivel sok embernek fel sem engedi telepíteni.

Így a vállalkozókedvű személyek arra figyeljenek, hogy ezek az újabb Windows-ok olyan processzor utasításokat igényelnek ami sok rég CPU-ban meg sem találhatók, ráadásul a 8.1 még többet is kér a 8-nál. Mint ahogyan ebben a kérdésben kiírtban sem biztos hogy menne. Ez inkább régi intel processzorokra értelmezhető.

Pl a Windows 8 minimális processzor igénye:

Intel Pentium 4 Prescot, Intel Pentium D Shmitfield

Windows 8.1 minimum:

Intel Pentium 4 Cedar mill, Intel Pentium D Pelser


Persze ezek már nagyon régi processzorok de ha valaki olvasná ezt még jól jöhet. Vagyis jobban mint az hogy: jaj a xp gyorsabb mint a 7, az xp szar stb stb...


U.i: Bocsi, hogy belepofátlankodok egy ezer éves kérdésbe. :D

2015. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
köszönöm, végre eldöntöttem xD
2015. jan. 17. 14:35
 25/32 anonim ***** válasza:

mi lett a vége? XP?


Én is gondolkodom hogy visszaváltok rá annak ellenére hogy már nincsenek hozzá frissítések. 2Gb ramom van, a szervízben a nagyokos rárakta a win 7et 64 bittel, olyan lassú lett mint a tetű, az egér is felmondta a szolgálatot. MAjd visszavittem, mondtam neki vagy rakja rá az Xp-t vagy pedig 32 bites win 7et, kiröhögött, azt mondta majd megnézi, de hülyeségeket beszélek, mert az xp-n már a youtube videók sem futnak, a 32 bites win 7 pedig hülyeség szerinte. Csak a 64 bit.... pffff.

Jó ott hagytam a gépet, aztán azt mondta hogy nem ígéri hgoy hétvégére kész lesz, de jövő hétre tuti, majd fog hívni... egy hetet vártam, nem hívott.


MAjd elmentem a szervízbe, mondtam jöttem a gépért, rám se nézett, csak motyogott valamit hogy már nem emlékszik mit is mondtam, ja meg hogy a gépnek nincs semmi baja, a ramommal van valami. Aztán annyi volt a nagy javítás, elmentem a szomszéd szervízbe egyből, ott érdekes mód foglalkoztak velem és rárakták a 32 bites win 7et, valamivel gyorsabb lett, de így is elég lassú, sokat tölt és nehézkes. Pár héttel később pedig valami termékkulcsot kezdett el kérni, és kiírja hogy szoftverhamisítás áldozata lettem... nagyszerű. Szerintem visszaváltok xPre, nem érdekel hogy elavult, nem érdekelnek a hátrányai, legyen gyors és kész. Új gépet meg még nem akarok venni.


Egyébként baromi érdekes, egy észrevétel. Akármilyen gépnél ültem eddig, amelyiken Win 7 volt mind sokat töltött és nehézkes volt a kezelése. Hiába a csiri viri háttér, nekem nem jött be, nagyon lassú. Én nem értem ezt, pedig a gépek egész jók voltak, szóval újabbak, sok memóriával, jó vinyókkal, meg a fene tudja mikkel, de jók voltak a paraméterei, és semmi, mintha egy régi windows 98 lett volna csak modernebb kinézettel. Szóval ennyit a win 7ről.

2015. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Emberek komolyan azt az XP-t ajánljátok, amire már Google Chrome frissítések sem érkeznek?

Akkor már inkább valami kis gépigényű Linux és nem lesz tele biztonsági résekkel a rendszer.

G.

2015. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
#25 Te nem tudtad volna magad rárakni a Windows-t? Ott van az Ncore...
2015. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Azért mert nincs Ncore-om és nem értek a telepítéshez.Bármilyen hihetetlen ilyen is van.
2015. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Az ncore-ra elég nehéz bejutni, én is csak nem régen jutottam be

De amúgy nem csak az ncore van, vannak más torrent oldalak(és most az insane-en freereg van)

Van amúgy sok leírás a windows telepítéséről(a dirtywindows-on is, ahonnan le is lehet tölteni a windowsokat és aktivátorait

Remélem segítettem

2015. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Igen tudom, de amilyen szerencsés ember vagyok tuti lesz valami nem kívánt probléma amihez már külső segítség kell. Viszont köszönöm a tanácsot, ha lesz időm talán nekiállok. :)
2015. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!