Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy csináljak saját Linuxot?

Hogy csináljak saját Linuxot?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve használok Linux-ot és valahogy kedvet kaptam hogy csináljak egy saját Linux-ot:)


A LinuxFromScratch kézi könyv alapján szeretnék összerakni valamit már csak azért is hogy valamivel jobban megismerjem hogyan épül fel és működik a rendszer.De nem igazán tudok dönteni azon a téren hogy a saját gépemen csináljam azt a rendszert használva amit a hétköznapokban is használok vagy Virtual Boxban csináljam egy LiveCD ISO-ról futtatva a rendszert?


Ami miatt nem tudok dönteni az-az hogy Virtual Box nem valami tökéletesen emulál és lassú és néha VB-ben LiveCD-ről gondot okoz frissíteni is a Linux-ot,csomagokat telepíteni.Az előbb például egy csomag telepítésénél be akadt a rendszer és azt írja telepítve van de mégsem XP.Valamint a későbbiekben ha elkészül a nagy mű nem tudom hogy nem-e lesz negatív hatással hogy egy emulátorban raktam össze vagy hogy egyáltalán be tudom-e fejezni egy emulátorban nem lesznek-e technikai gondok.Mert ha sikerül valamit összehozni azért csak szeretném használni is és akár tovább fejleszteni:)


A hétköznapokban használt rendszertől pedig egyszerűen azért tartok mert a fejlesztést többnyire root-ként kell végezni néha érdekes helyekről kell csomagokat letölteni és ősze állítani a készülő rendszernek.


Milyen tanácsot tudtok adni?


Előre is köszönöm:)


2011. nov. 9. 14:00
 1/3 zeronibble ***** válasza:

"A hétköznapokban használt rendszertől pedig egyszerűen azért tartok mert a fejlesztést többnyire root-ként kell végezni néha érdekes helyekről kell csomagokat letölteni és ősze állítani a készülő rendszernek."


Sejtem mire gondolsz: libdvdcss meg ilyenek más tárolóból jöhetnek meg ilyesmi. Megnyugodhatsz, rád fognak szólni, ha te nem úgy terjeszted a csomagokat, ahogy a jogtulajdonos engedi a terjesztési feltételekben. Nehéz ügy.


Tanácsot csak arra tudok adni, hogy milyen esetekben felejtsd el az LFS-t:

Ha soha nem írtál és fordítottál saját kódot GNU/Linux alapú rendszeren

Ha nem csináltál még remixet se legalább egy népszerű disztróból

Ha nincs napi sok-sok órád olyasmire, amit nem szeretsz csinálni, de ugye a szent cél miatt...


Mellesleg LiveCD-ről nem csak emulátorban fura csomagokat felpakolni. Minden RAM-ban megy, és elég durván fogy, ha száz megákat mozgatsz "befelé", és még el is indítanád, amit szintén RAM lemezre letöltött, majd feltelepített (3x akkora meg egy pici).

2011. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2011. nov. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kódot fordítottam már linux-on és shell scripteket is írtam már.Mondjuk nincs nagy gyakorlatom benne de csináltam már.Viszont még egyetlen linux-ból sem csináltam "remixet" ha arra gondolsz hogy saját scriptekkel,csomagokkal átszabni egy disztrót.De azt hiszem valóban értelmesebb lesz egyenlőre hagyni az LFS-t és megpróbálkozni egy remixel,csomag készítéssel.És ha az megy talán utána lesz értelme megpróbálkozni a 0-ról összerakni egy Linux-ot.


A SuseStudio-ról már hallottam de eddig különösebb figyelmet nem szenteltem neki mivel nem használtam Suse-t és eddig még egyszer sem fordult meg a fejemben hogy bármit is alakítsak egy disztrón.De most 2 napja próbálgatom és nézegetem mások mit hoztak össze és gyakorlatilag akár egész komoly változtatásokat is végre lehet hajtani saját csomagokkal és scriptekkel.A SUSE Linux bármelyik pontján szabadon lehet módosítani,bármit el lehet venni vagy hozzá adni mind ezt egy böngészőben futó grafikus környezetben.És a Novell még a csomag készítéshez is kifejlesztett egy alkalmazást amivel viszonylag könnyen lehet saját csomagokat készíteni Suse Linux-hoz.Egész frankó.Azt hiszem első sorban ezzel próbálkozok meg és még a Suse Linux-hoz is kedvet kaptam.Egész jó disztrónak tűnik:)


Köszönöm a válaszokat ment a pont.

2011. nov. 11. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!